Skocz do zawartości

Bardzo kosztowna chwila zapomnienia


Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda gadać, w najlepszym wypadku renta za 450zł miesięcznie.

 

No wlasnie NIE ...

I tu mnie ZUS zaskoczyl pozytywnie ...

Decyzje o rencie wydaje Ci lekarz orzecznik i On ocenia jaka grupe Ci dac i wg. tego ZUS Ci ustala wysokosc renty tak jak zasilek rehabilitacyjny od podstawy i mozesz dostac nawet 90% tej podstawy ....

Czyli nie 450 ale i tak nie jest to tyle co dostawales na reke pracujac

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale podstawy mojej wypłaty czy jakiejs tam średniej krajowej?

 

Podstawy jaka miales wpisana we firmie.

Bez dodatkow, premii, stazu, wyslugi lat itp.

Goła, sama podstawa

 

No nawet jeśli średniej krajowej, która wynosi obecnie chyba 3400zł, to nie jest najgorzej.

 

No wlansie ze nie licza tego ze sredniej tylko z podstawy jaka miales wpisana na umowe o prace

Edytowane przez majkelpl

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy co masz wpisane w podstawie.

Wiadomo ze podstawa to na ogol 40-45 % pensji i od niej sie placi zusy, srusy i podatki i na ogol jest niska, ale ....

To nie 450 zeta.

Edytowane przez majkelpl

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gpz 750R

 

To zalezy co masz wpisane w podstawie.

Wiadomo ze podstawa to na ogol 40-45 % pensji i od niej sie placi zusy, srusy i podatki i na ogol jest niska, ale ....

To nie 450 zeta.

A jak mam wypłaty w Euro?

Mam wypłaty w zł i placoen składki są od pełnej wypłaty bez żadnej ściemy.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak mam wypłaty w Euro?

 

A zatrudniony jestes w polskiej firmie ? Podatki, zusy itp placone sa w Polsce ?

Bo w Polsce obowiazuje waluta zlotówki a nie euro

 

Mam wypłaty w zł i placoen składki są od pełnej wypłaty bez żadnej ściemy.

 

No to pogratulowac uczciwosci pracodawcy :lalag:

Czyli jak pojdziesz na komisje lekarska w sprawie renty i Ci lekarz orzecze dobra grupe, to mozesz miec calkiem spora rente ale ....

I tu jest chaczyk jesli chodzi o tzw. dorobienie do renty :icon_mrgreen:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w Polsce obowiazuje waluta zlotówki a nie euro

 

i tak, i nie. nie wiem, jak w płacach - w fakturach dopuszczalne jest euro

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu masz do myslenia ?

Pelna kasa z pracy i meczenie z chodzeniem czy tez dluuugie zwolnienie, renta za 75-80% kasiory ?

Wez pod uwage ze pracujac placa Ci staz, dodatki, premie, nagrody i co tam jeszcze macie.

Poza tym ... Ty masz do czego wracac i etat czeka na Ciebie, na mnie nie.

Jeszcze w grudniu u mnie bylo oke, od stycznia pocieli etaty i skoro bylem na zwolnieniu to doszli do wniosku ze ludzie dadza sobie rade beze mnie.

Taki, ku*wa, lajf Panie Monter

Edytowane przez majkelpl

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy co sugerujesz bo się pogubiłem...

Zastanawiam się jeszcze czy z renty można zrezygnować (pewnie zawsze można :biggrin: ) i skąd wiedzieć jaką podstawę orzekną....ale do tego to już dzisiaj wysyłam swojego detektywa od takich spraw i zrobi kilka telefonów.

P.S. Jednak nie jest tak malinowo. Renta max może być 799 zł i nie ma nic wspólnego z aktualną pensją. Liczy się staż pracy i trzeba mieć 5 lat składkowych w ostatnich 10 latach. Tak poinformowano w ZUS.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie jest tak malinowo. Renta max może być 799 zł i nie ma nic wspólnego z aktualną pensją. Liczy się staż pracy i trzeba mieć 5 lat składkowych w ostatnich 10 latach. Tak poinformowano w ZUS.

 

No to jakis zonk, bo jak ja bylem i osobiscie gadalem to wszystko tak jak Ci opisalem wyzej.

Rente ustala ZUS po tym co orzeknie lekarz na komisji i jaka grupe Ci przydzieli a to najwazniejsze !!!!!

No i z aktualna pensja oczywiscie ze nie, bo licza od podstawy ostatniego wynagrodzenia przed wypadkiem/zwolnieniem

Czyli jak miales wypadek w 2010 roku i na umowie powiedzmy 5000 pln podstawy to od tego beda Ci liczyli 80 lub 75 lub 70%. A te % zalezy wlasnie od grupy jaka ustali Ci lekarz na Komisii

I to bedzie Twoja renta

Edytowane przez majkelpl

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...