Skocz do zawartości

Wyprawa Grossglockner Hochalpenstrasse (Alpy)


motofanka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bez przesady, że 2300 to jakieś wydumane zawyżone koszty...

W tej kwocie są noclegi z wyżywieniem, ubezpieczenie, wszelkie opłaty na trasie, samochód do wożenia gratów i pomoc techniczna. Policzcie, ile wyniosą Was same noclegi i żarcie + winiety na tej trasie... I okaże się, że dopłata za pomoc techniczną i organizację przedsięwzięcia wcale nie jest szczególnie wysoka. Jedynie koszty za plecak są przyduże - w większości hoteli cena za jedynkę i za dwójkę jest taka sama (lub bardzo bardzo podobna).

Chyba, że jesteście z tych, co jeżdżą lokalnymi drogami, żeby nie płacić za autostradę, śpicie w namiotach na poboczu i jecie owoce runa leśnego - to wtedy faktycznie wyjdzie znacznie taniej bez pomocy biur podróży (i nie mówię tego złośliwie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, że 2300 to jakieś wydumane zawyżone koszty...

W tej kwocie są noclegi z wyżywieniem, ubezpieczenie, wszelkie opłaty na trasie, samochód do wożenia gratów i pomoc techniczna. Policzcie, ile wyniosą Was same noclegi i żarcie + winiety na tej trasie... I okaże się, że dopłata za pomoc techniczną i organizację przedsięwzięcia wcale nie jest szczególnie wysoka. Jedynie koszty za plecak są przyduże - w większości hoteli cena za jedynkę i za dwójkę jest taka sama (lub bardzo bardzo podobna).

Chyba, że jesteście z tych, co jeżdżą lokalnymi drogami, żeby nie płacić za autostradę, śpicie w namiotach na poboczu i jecie owoce runa leśnego - to wtedy faktycznie wyjdzie znacznie taniej bez pomocy biur podróży (i nie mówię tego złośliwie).

 

 

 

Co masz do runa leśnego? :cool:

 

 

 

Volksdeutsche – określenie stosowane w pierwszej połowie XX wieku wobec osób pochodzenia niemieckiego, niezamieszkujących Niemiec, którzy nie posiadali niemieckiego ani austriackiego obywatelstwa.

icon2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady autostrada w Austrii to koszt 4.50€ z dziesięć dni.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robert73

W sumie kwestję wyprawa, wycieczka, czy przejażdżka sprowadziłbym tylko do zasobności portfela. Od tego będzie zależało jakie moto, czy będzie namiot i kuchenka gazowa, czy hotele i restauracje. Nawet za odpowiednie pieniądze w każde miejsce na świecie zawiozą i jeszcze moto dostarczą by sobie po okolicznych winklach polatać. :icon_mrgreen:

Mnie np. na Nordkappie totalnie rozwaliła babcia wysiadająca z klimatyzowanego wypasionego autobusu (taka co często z balkonikiem spaceruje). :icon_mrgreen:

Luca z autobusu to jeszcze nic, znam osobiscie ta pania 67 latek a na scigaczu ktory posiada wymiata tak ze nie jeden dwudziestoparolatek nie daje rady :buttrock: Ona przechodzac na emeryture wraz z mezem postanowila zamiast kampera zakupic moto: ona r1 a maz gs1200. Taki widok moze dopiero rozwalic co? Dodam ze teraz zasuwaja po calej europie i nie wspomagaja sie zadnymi "expedition club" :notworthy:

https://picasaweb.google.com/kaczka273/15Maj2011?https://picasaweb.google.com/kaczka273/15Maj2011?authkey=Gv1sRgCIPNsJjh8c3DVQ#authkey=Gv1sRgCIPNsJjh8c3DVQ#5606996626689739586

https://picasaweb.google.com/kaczka273/15Maj2011?authkey=Gv1sRgCIPNsJjh8c3DVQ#5606996626689739586

Edytowane przez robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak polecisz lokalnymi drogami to wyjdzie drozej niz autostrada bo duzo więcej km nakrecisz...

Luca- nie wiem co jest śmiesznego w babci z autobusu? chyba nie każesz jechać jej na motocyklu :icon_mrgreen:

vpower- przez Rosję wychodzi podobnie z tego co się orientuję :icon_biggrin:

WWW.WGM.NET.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej kwocie są noclegi z wyżywieniem, ubezpieczenie, wszelkie opłaty na trasie, samochód do wożenia gratów i pomoc techniczna.

 

No faktycznie, na 7 dni lacznie z dojazdem to gratow potrzebna jest cala masa.

Oplaty na trasie to winieta na Austrie i wjazd na "Grossclockner".

Pomoc techniczna ? Ciekaw jestem na czym to polega ?

Noclegi i wyzywienie - jezeli spimy i mamy koryto w hotelach to nie da sie ukryc ze to kosztuje.

Do tego calego biznesu trzeba dorzucic jeszcze z 300 euro na paliwo.

 

"koszt udziału jednej osoby, członka Stowarzyszenia Expedition Club, 2300 złotych"

 

 

:icon_rolleyes:

Edytowane przez ural_zgora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dla "nie członków" będzie duuużo drożej. :icon_evil:

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... pania 67 latek a na scigaczu ktory posiada wymiata tak ze nie jeden dwudziestoparolatek nie daje rady :buttrock: Ona przechodzac na emeryture wraz z mezem postanowila zamiast kampera zakupic moto: ona r1 a maz gs1200. Taki widok moze dopiero rozwalic co?

Taki widok nie rozwala tylko napełnia optymizmem na przyszłość :crossy: :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki widok nie rozwala tylko napełnia optymizmem na przyszłość :crossy: :buttrock:

 

Ja też chcę być taką staruszką :) Tzn jeszcze nie teraz, ale w przyszłości jak najbardziej :)

 

"Nie członkowie" w ogóle nie jadą.

Członkiem zostaje każdy, kto wypełni ankietę. Koszt członkostwa w Expedition Club to 30zł/rok.

 

Nie ma się co zniechęcać do tego "członkostwa". Przecież to nie cyrograf podpisany na całe życie ;) Komuś się nie spodoba to się wypisuje.

Druga opcja jest taka, że się spodoba, nawiązują się fajne kontakty i każda kolejna "wyprawa" jest ciekawsza, wspólnie przedyskutowana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luca- nie wiem co jest śmiesznego w babci z autobusu? chyba nie każesz jechać jej na motocyklu :icon_mrgreen:

Widze, że nie łapiecie o co mi chodzi. Gdy dojechałem na miejsce, byłem bardzo zmęczony, przemarznięty i przemoczony, a babcia wyszła z ciepłego wygodnego autobusiku i robiąc kilka kroków była w tym samym miejscu co ja.

Teraz morał dla tych co nie załapali. Masz odpowiednią kasę to bycząc się wygodnie zawiozą każdego tam gdzie zechce, bez jakiegoś specjalnego wysiłku.

Dlatego śmiem twierdzić, że to co dla jednego jest wyprawą dla drugiego może być weekendową banalną wycieczką.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Jaśniej już nie mogę.

Nie miejsce tworzy wyprawę, ale to w jaki sposób do niego się dotarło. Może to być nawet 100km, ale jak przejdę pieszo w ciągu dwóch dni te 100km, tylko z plecakiem, to będzie to dla mnie konkretna wyprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, że nie łapiecie o co mi chodzi. Gdy dojechałem na miejsce, byłem bardzo zmęczony, przemarznięty i przemoczony, a babcia wyszła z ciepłego wygodnego autobusiku i robiąc kilka kroków była w tym samym miejscu co ja.

Teraz morał dla tych co nie załapali. Masz odpowiednią kasę to bycząc się wygodnie zawiozą każdego tam gdzie zechce, bez jakiegoś specjalnego wysiłku.

Dlatego śmiem twierdzić, że to co dla jednego jest wyprawą dla drugiego może być weekendową banalną wycieczką.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Jaśniej już nie mogę.

Nie miejsce tworzy wyprawę, ale to w jaki sposób do niego się dotarło. Może to być nawet 100km, ale jak przejdę pieszo w ciągu dwóch dni te 100km, tylko z plecakiem, to będzie to dla mnie konkretna wyprawa.

 

:clap: bardzo ładnie napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...