Skocz do zawartości

Wyprawa Grossglockner Hochalpenstrasse (Alpy)


motofanka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zadalem sobie trud i przeczytalem plan "wyprawy". :)

Powiem szczerze jak oficjalnie 17 lat jezdze to tylu procedur i codziennych "konserwacji" moto nie wiedzialem.:) Ta wyprawa opisana to chyba na moto typu Ural lub Junak (nie uwlaczajac nic tym klasycznym motocyklom), ze chcecie tak wszystko drobiazgowo przegladac, konserwowac, naprawiac, wymieniac plyny itp?:) Chociaz z drugiej strony to jak znam zycie to, za taka kase to pojada tam managerowie i lekarze na wypasionych beemkach z salonu, przygotowanych jak na Dakar wiec jedyne co trzeba bedzie konserwowac to ego i gardla.:)

Masakra.:)

Po krotce:

lecicie sobie lajtowo maks 650km na dzien po drogach rownach jak stol (w wiekszosci), zero bagazu bo wszystko w aucie, laweta za Wami, spicie w hotelikach zeby cieplutko i przyjemnie bylo, zarcie podane pod nos a jak by sie ktos pogubil w tym chaosie to jest rozpiska dnia.:) A poza charmonogramem totalna wolnosc i dzikosc.:) Normalnie "Born to be Wild" plus "Easy Rider" w wersji dla leniwych.:) Pewnie jeszcze wszyscy jak po sznurku za navi pojada...

A gdzie pakowanie tobolow i zastanawianie sie czy wziac dodatkowa pare spodni czy moze jednak bluze bo obie rzeczy na raz sie nie zmieszcza (u was limit to: 40 KG NA OSOBE), gdzie upinanie namiotu, spiworow, kondonow przeciwdeszczowych i innego majdanu na moto by nie odfrunelo oraz bylo tak rozlozone, by sie nie wyglebic na pierwszym winklu, gdzie stanie na skrzyzowaniu na zadupiu z mapa w deszczu i zastanawianie sie "gdzie my som", rozbijanie namiotu jak na leb leje woda itp?:)

Tak mi sie to skojarzylo z popularnymi w Niemczech tzw.: "Oma - Reisen" gdzie stado emerytow jest pakowane do autokaru i wodzone za raczke, a ich glownym zajeciem jest nie wykorkowanie i narzekanie na warunki i jedzenie.:) To tak w zartach.:)

Koszty plus paliwo i napoje czyli lekko 5k za pare lub 3,3 za osobe, z czego np. pensjonat z garazem dokladnie pod Großglockenrem kosztuje 30 Eur za noc ze sniadankiem... Hmmm. Niech ktos mi powie, ze to jest po kolezensku zorganizowane dla "czlonkow klubu" i lecicie po kosztach, bo chcecie by niedoswiadczeni motocyklisci cos zobaczyli... Taaa. Ja nie twierdze, ze pomysl zly ale to co mnie bawi, to ta cala otoczka tego jak byscie co najmniej Mongolie przejechac chcieli.:)

Pzdr.

P.S.

Zeby bylo jasne - nie mam moto do latania po bezdrozach wiec tutaj nie spinam sie ajko ktos, dla kogo Dakar to piaskownica, ale jakos wole sprawdzonych klumpli bez lawety i moto obladowane jak wielblad od najlepszego organizatora wycieczek.:)

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vpower :flesje: wyczerpałeś temat...

 

motofanka

Moim zdaniem byłoby po prostu bardziej elegancko gdyby na stronie głównej forum pojawił się banner Expedition Club reklamujący "wyprawę" czy wycieczkę w Alpy - terminy takie i taki, cena taka i taka. Wtedy forum coś by z tej komercyjnej działalności miało.

Moim zdaniem prowadzenie działalności gospodarczej, zarobkowej to żaden wstyd, jeżeli do tego łączycie pasję motocyklową z pracą zarobkową to jeszcze lepiej - gratuluję i zazdroszczę, że Wam się udaje. Uważam jednak, że Twój post nie był zaproszeniem wo wspólnej wycieczki tylko reklamą ww. działalności. Oczywiście w regulaminie tego forum nie ma nic o zakazie publikowania informacji handlowych więc z punktu widzenia admina wszystko jest OK, ale niesmak pozostanie. EOT :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm - ale czego tu zazdroscic bo nie bardzo rozumiem?

Ja generalnie nie krytykuje wstrzelenia sie w jakas nisze rynkowa jesli takowa istnieje. Zycze szczerze grona klientow.

Jedyne co mi sie nie bardzo podoba to ubieranie tego biznesu (bo to jest biznes) w jakies piorka czyli pisanie: "bedziesz naszym kolega za jedyne xxx pln" oraz "to wszystko dla Was biedni niedoswiadczeni motocyklisci - My jezdzcy pod wezwaniem Matki Teresy sie Wami zaopiekujemy prawie ze charatywnie ale za jedyne xxx pln".:)

Mamy po prostu inna wizje podrozy oraz tego z kim i na jakisch zasadach sie w podroz jedzie i tyle. No i moze definicji.:) Jedyne w czym sie zgadzamy to to, ze warto jechac do Austrii na moto - przepiekny kraj widziany z siedzonka.:)

Pzdr.

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vpower - jesteś żałosny.

Hmm - odwazne slowa jak na kogos kto od paru dni jest na forum naganiajac klientow "clubowi".

No ale spoko - Twoja opinia - obawiam sie tylko, czytajac kometarze w tym temacie, ze jestes w mniejszosci.

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm - odwazne slowa jak na kogos kto od paru dni jest na forum naganiajac klientow "clubowi".

No ale spoko - Twoja opinia - obawiam sie tylko, czytajac kometarze w tym temacie, ze jestes w mniejszosci.

 

Posłuchaj. Nie naganiam klientów, ani nikomu niczego nie obiecuje. Zapytałam czy ktoś jest chętny a później odpowiadałam na pytania. Skoro temat jest dla Ciebie drażniący, to czemu ciągle do niego zaglądasz?

Chyba że masz zły dzień i chcesz się na kimś wyładować. A może to taka Twoja natura żeby się do każdego przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowa kobieta.:)

Brak argumentow i zaczyna sie atak...

Do tematu zagladnalem bo akurat w tamte rejony czesto (co roku) jezdze na moto i interesowalo mnie to.

Zreszta szkoda dyskutowac - ja Wam wbrew pozorom nie zycze zle i gdybys uwazniej czytala to bys to wylapala, ale widze, ze jesli ktos ma odmienne zdanie i nie pieje z zachwytu nad koncepcja wyjazdu to nalezy napisac, ze "jest zalosny".:)

Ok - koniec z off topem. Mase klinetow zycze.:) Mam widac to szczescie, ze w odroznieniu do "clubu" ja "kolegow na wyjazd" za 2300 pln kupowac nie musze.:)

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowa kobieta.:)

Brak argumentow i zaczyna sie atak...

Do tematu zagladnalem bo akurat w tamte rejony czesto (co roku) jezdze na moto i interesowalo mnie to.

Zreszta szkoda dyskutowac - ja Wam wbrew pozorom nie zycze zle i gdybys uwazniej czytala to bys to wylapala, ale widze, ze jesli ktos ma odmienne zdanie i nie pieje z zachwytu nad koncepcja wyjazdu to nalezy napisac, ze "jest zalosny".:)

Ok - koniec z off topem. Mase klinetow zycze.:) Mam widac to szczescie, ze w odroznieniu do "clubu" ja "kolegow na wyjazd" za 2300 pln kupowac nie musze.:)

 

Coś Ty się tak przyczepił że to mój klub????? Życzysz mim klientów? Teraz to juz naprawdę przesadziłeś.

Typowa kobieta? Typowy facet. Poza tym jakbyś zauważył to nie ja zaczęłam ten spór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robert73

Coś Ty się tak przyczepił że to mój klub????? Życzysz mim klientów? Teraz to juz naprawdę przesadziłeś.

Typowa kobieta? Typowy facet. Poza tym jakbyś zauważył to nie ja zaczęłam ten spór.

Czy aby napewno? W profilu masz jak byk ze kontakt to www. expe-club i kim jestes bo tu niby kobieta a w profilu facet dobre i popatrzec na Facebook to zeczywiscie sami krawaciarze, wiec nie dziw ze lubia wszystko podane na tacy :banghead:

Edytowane przez robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby napewno? W profilu masz jak byk ze kontakt to www. expe-club i kim jestes bo tu niby kobieta a w profilu facet dobre i popatrzec na Facebook to zeczywiscie sami krawaciarze, wiec nie dziw ze lubia wszystko podane na tacy :banghead:

 

W profilu są 2 opisy - nie wiem dlaczego w jednym napisane jest że jestem facetem. Była kategoria podaj link do strony to podałam do expedition, bo o tym właśnie pisałam.

Ps. Jeśli ktoś ma kasę, to nie dziwne że woli spać w hotelu niż w namiocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bądz Panie...obserwuję ten wątek od dłuższego czasu i nasuwa mi się pewna refleksja....bo co bić pianę, kto chce ten jedzie i koniec i dewagacje typy Komercja czy coś innego pozostawmy sobie na póżniej. Chcesz ( Ty lub ja ) jechać w skondensowanym towarzystwie to jedz, Twoja wola,nikt nikogo przecież nie namawia do jazdy w zorganizowanej-komercyjnej grupie.MOTOFANKA rzuciła temat, a userzy jadą po niej jak po łysej kobyle - wydawało mi się,że każdy ma wybór co do trasy i towarzystwa, a jednak nie.Jednego stać na to, aby jechał sam i inny pocątkujący oczekuje wsparcia, więc dajmy spokój - bo wręcz to jest nieładne, aby tak atakować kogoś kto ma inne preferencje podróży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(..) więc dajmy spokój - bo wręcz to jest nieładne, aby tak atakować kogoś kto ma inne preferencje podróży.

A mnie sie nie podoba, ze ktos w tym konkretnym dziale _informuje_ nas o czystej komercji. W dziale, ktory jest dla ludzi jezdzacych 'cywilnie' a nie za kase. Cala reszta tego watku to juz efekt takiego wlasnie _poinformowania_

 

Gdyby ta _informacja_ pojawila sie w Gieldzie, slowa komentarza bym nie napisal.

Pozdrawiam, Jarek

Chwilowo ino K1200RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...