Skocz do zawartości

sporciak - zużycie paliwa


Rekomendowane odpowiedzi

Gość łysy31

No chłopaki jak tak dalej pójdzie to osiągniecie lepsze spalanie niż producenci samochodów podają :ohmy: .

Nam sporty palą 11/12 litrów na 100km oczywiście dwie maszyny, tak średnio. Jeżeli twój harleyjunak pali niecałe 4 litry na 100km,we dwoje i może jeszcze z bagażem to zadaję sobie pytanie ile ty nim jedziesz, chyba całą trasę "na luzie"pokonujesz.

Edytowane przez łysy31
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na luzie to nie,jazda normalna,spokojna

sam jestem zdziwiony tak niskim spalaniem,poniewaz mialem w swoim zyciu kilka moto i pamietam,ze mialem jakas 125 t-ke i ona palila mi prawie 4 l.

wczesniej przy wiekszej dyszy palil mi okolo 5 ,czasem 5.5 ,ale prca silnika nie byla ok, teraz po wymianie dyszy i regulacji na nowo pali tak malo,a chdzi normalnie bez problemu

ja w kazdym badz razie,jestem bardzo zadowolony z tego tytulu

 

obecnie w swoim sporcie mam dysze wolnych 42 i glowna 150

TYPE O NEGATIVE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość łysy31

ostatnio Iron spala mi między 5 a 6 litrów jazdy po mieście i wokół komina, wielkość spalania zalezy od mojej nastroju :)

p.

Jak mam fajny nastrój to bierze 8,5 :biggrin: .

Edytowane przez łysy31
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem kilka ładnych lat temu artykół w ŚM. Jeden człowień wybrał się sportem 883 do Egiptu o ile dobrze pamietam. Średnie spalanie wyszło mu 4 litry.

Mnie się wydaje że to nic dziwnego.

CBR 600, którą użytkowałem kilkanaście lat (f3, potem f4), paliła przy normalnej jeździe (czyli tak do 150 km/h) około 5,5 litra. Sportster to wolne obroty i stosunkowo wolna jazda, a więc wszystko pasuje.

Edytowane przez kamandirfirst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wrocilem z wypadu za miasto tzn. trasa gliwice-kozle-glubczyce-pietrowice i z powrotem,

jechalem sam,z predkoscia do 100 km/h

zrobilem 177 km i wlalem rowne 6 litrow po przyjezdzie,

nie wiem czym wytlumaczyc tak niskie spalanie mojego sporta883

zauwazylem,ze niektorzy z Was nie wierza mi chyba

tylko ja nie mam w tym zadnego interesu ,zeby kogos klamac

 

chcialbym polecic swiece ktorych obecnie uzywam,poniewaz moj sportster chodzi niemal perfekcyjnie na nich

testowalem wczesniej wiele innych,ale te sprawuja sie najlepiej u mnie tzn

CHAMPION OE052 RA4HCX

TYPE O NEGATIVE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, wczoraj jeździłem bardzo lajtowo - bez napinania się, zbędnych przegazówek - 125 km = 3.7l/100 - podobny wynik osiągnąłem kilka razy wiec jest to możliwe; z poprzedniej trasy było 4.5l/100 - trochę szybciej jechane :cool: , paliwo lane pod korek na"maxa" na wyjeździe i powrocie - mam stację 4 km od chaty więc nie problem zajechać :cool:

pozdr Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieźle wam palą te piece 1200 :) Moj 1200 nie HD i oczywiscie nie V , pali 7 to tak wstepnei na dzien dobry a srednio okolo 9 a maxymalnie 13 :)jestem ciekaw jak wy jezdzicie tymi motocyklami :) albo te silniki to jakis geniusz albo nie kumam sytuacji :) moim znajomym litrowe V przy delikatnym traktowaniu wciagaja 8l na dzien dobry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieźle wam palą te piece 1200 :) Moj 1200 nie HD i oczywiscie nie V , pali 7 to tak wstepnei na dzien dobry a srednio okolo 9 a maxymalnie 13 :)jestem ciekaw jak wy jezdzicie tymi motocyklami :) albo te silniki to jakis geniusz albo nie kumam sytuacji :) moim znajomym litrowe V przy delikatnym traktowaniu wciagaja 8l na dzien dobry :)

Ostatnio 150 km w mieście 1/2 i reszta A1 prędkość od 70 do 110km/h rekreacyjnie z żoną dwoma moto i rezerwa się nie zaświeciła-byłem w szoku. Rezerwa w sporcie moim odpala się po 8,5 litra- zbiornik ma 12,5 litra.

Moc moto 90 kucy i 130Nm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio 150 km w mieście 1/2 i reszta A1 prędkość od 70 do 110km/h rekreacyjnie z żoną dwoma moto i rezerwa się nie zaświeciła-byłem w szoku. Rezerwa w sporcie moim odpala się po 8,5 litra- zbiornik ma 12,5 litra.

Moc moto 90 kucy i 130Nm

 

No to powiem Ci, że jak na moje to bardzo ładny wynik . Ja raz prówoałem jechć wolno na trasie okolo 90-110 i spalil mi w granicach 5 no tyle ze to zupelnie inny silnik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj jeździłem bardzo lajtowo - bez napinania się, zbędnych przegazówek - 125 km = 3.7l/100 - podobny wynik osiągnąłem kilka razy wiec jest to możliwe; z poprzedniej trasy było 4.5l/100 - trochę szybciej jechane :cool: , paliwo lane pod korek na"maxa" na wyjeździe i powrocie - mam stację 4 km od chaty więc nie problem zajechać :cool:

pozdr Krzysiek

 

Mój 4,4 l. na trasie .więc te wyniki mogą być wiarygodne .Możesz wstawić jakieś foty swojego motocykla ? :)

 

Kris.

Edytowane przez Indian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...