Skocz do zawartości

Honda XR 600 R - Nie odpala - dziwna historia


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Dzisiaj z rana zaopatrzyłem się w szczelinomierz (od 0.05 do 1mm, kosztował "aż" 7zł), więc jak tylko wrócę z pracy dokonam pomiarów.

 

Też nie wydaje mi się, żeby nagle luzy same z siebie się "tak O" zrobiły... No ale nic, trzeba wykluczyć wszystkie możliwości zanim przystąpi się do rozbiórki.

 

qpa - co masz na myśli przez określenie "coś głębszego w głowicy"? Jakieś konkretne podejrzenia?

 

Jeszcze jedno pytanie - nie orientujecie się jakim kluczem można dostać się tam do świecy? Próbowałem pięcioma różnymi, jednak żaden nie pasował :icon_rolleyes:

Edytowane przez Motoholik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra... Jako, że dziś dosyć późno wróciłem do domu zająłem się jedynie zaworami wydechowymi. Luzy ustawione (tak mi się wydaje) na 0,10mm. Listek szczelinomierza wchodzi, jednak nie jestem wstanie sadzić go "do końca". 0,05 tak samo, jednak można go wpasować bardzo lekko a 0,15 wchodzi ale na wcisk.

 

Nie ważne czy kopię na dekompresatorze czy bez niego... Kompresja taka sama.

 

bananek - zwróciłem szczególną uwagę na pracę dekompresatora. Ma spory luz, zanim zacznie otwierać zawór. Dziwne to, tym bardziej, że wymieniałem linkę od dekompresatora i ustawiłem ją tak, że zawór uchylał się już przy małym ruchu klamką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawór uchylał się już przy małym ruchu klamką.

 

 

A czy masz pewność że przed wymianą linki deko było tak samo czyli zawór otwierał sie juz przy małym ruchu klamką

bo jesli bbyło inaczej to mogło nastąpić spotkanie tloka z zaworem ale musiało byc bardzo minimalne skoro masz takie obiawy.

Zlokalizowaleś gdzie syczy to powietrze które ucieka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra... Jako, że dziś dosyć późno wróciłem do domu zająłem się jedynie zaworami wydechowymi. Luzy ustawione (tak mi się wydaje) na 0,10mm. Listek szczelinomierza wchodzi, jednak nie jestem wstanie sadzić go "do końca". 0,05 tak samo, jednak można go wpasować bardzo lekko a 0,15 wchodzi ale na wcisk.

listek ma wejsc na całą powierzchnie styku dzwigienka-zawór

 

upewnij się, że mierzysz luz w odpowiednim GMP, na tej stronie yoyo-coś tam, masz opisane jak znaleźć właściwy górny martwy punkt na ustawianie zaworów

 

Nie ważne czy kopię na dekompresatorze czy bez niego... Kompresja taka sama.

 

a obserwujesz przez prawy przedni dekielek co dzieje się z wałeczkiem odprężnika gdy go naciskach? czy przy puszczonym odprężniku nie napiera na zawór?

Ma spory luz, zanim zacznie otwierać zawór

zobacz czy nie ma za dużego luzu, jeśli ma za duży luz to też może uchylać zawór, daj fotkę najlepiej tego wałeczka

Edytowane przez jjank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro mam zamiar poważnie działać. Ostatnio nie miałem zbyt czasu ale jutro biorę się poważnie za robotę. Uszczelki całego silnika mam, więc można działać.

 

Ciężko zrobić dokładne zdjęcie wałeczka (dawałem już wcześniej).

Patrzyłem przez dekielek co się dzieje jak wciskam deko. Wałek obraca się i naciska minimalnie zawór. Wygląda to normalnie, jednak niepokojący jest luz, zanim deko otworzy zawór. Wydaje mi się też, że trzeba użyć większej siły aby otworzyć zawór dźwignią.

 

GMP znalazłem :)

 

Jutro porobię jeszcze zdjęcia, może coś wam powiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc... Na wydechowym tym od deko luzu było chyba z 2mm... :blink: Ustawiłem taki jak powinien być i dekompresator znowu "chwyta" od minimalnego ruchu klamką, jednak inaczej niż poprzednio. Oczywiście komprechy nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jjank - muszę... Już próbowałem ściągnąć samą pokrywę głowicy no i nie ma szans.

 

Linka jest nowa, wymieniona z 3 tygodnie temu i w pancerzu przesuwa się bez najmniejszego problemu.

Edytowane przez Motoholik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...