Skocz do zawartości

Honda XR 600 R - Nie odpala - dziwna historia


Rekomendowane odpowiedzi

Nie koniecznie, zawsze można próbować wycinarek (laserowa, wodna, cnc itd.). Nie wiem jakie są koszta ale prawdopodobnie z tej resztki została połowa a zrobienie odbicia lustrzanego w komputerze jest proste.

 

Szukanie z rozbitej może być trudne, bo mało kto sprzedaje gaźniki na części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nx tego nie ma na pewno ja bym raczej szukał w serwisie może akurat kosztuje grosze zaraz poszukam

http://www.sklep.motorista.pl/szukaj/model,1,1994,XR600RR,6631,

popatrz tutaj tylko pozmieniaj dane ja szukałem ale nie wiem jaki msz rocznik i ogulnie tego nie widze

to chyba mechaniczny gaźnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tą blachę która ci się złamała dorób sobie z zwykłego kawałka jakiejkolwiek blachy ja zrobiłem tak: http://p1.bikepics.com/pics/2010%5C04%5C11%5Cbikepics-1949121-full.jpg i jest ok,pali od strzała na ,,ssaniu"

 

do rozpięcia i spięcia zaworów potrzebujesz tylko jednego kolegi i klucza do świec od rometa ;]

Par montaignes et par valees

Et par forez longues et lees

Par leus estranges et sauvages

Et passa mainz felonz passages

Et maint peril et maint destroit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko pamietaj nie ważne czy kupisz nową czy zrobisz sam musisz te dwie srubki wkrecić na klej do polączę gwintowych takżeby zapezpieczyć je przed samoodkręceniem bo inaczej sytuacja sie powtóży przeparat nazywa sie bodajże loctite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ta przepustnica się ułamała a nie odkręciła. Śrubki siedzą na swoim miejscu.

W serwisówce nie ma wyszczególnionej tej części, tak samo na "Motorista". Pozostaje chyba dorobienie we własnym zakresie. Popytam na Allegro jeszcze.

 

Jutro zawożę głowicę do zakładu. Zajmują się tam remontami silników i regenerowaniem podzespołów. Facio twierdzi, że do weekendu się z tym uwinie. Wezmę tą blaszkę, może też mi to dorobi. Zobaczymy ile skasuje... Dzwoniłem jeszcze do jednego kolesia ale brzmiał jakoś mało przekonująco. Wołał 25zł od zaworu.

Edytowane przez Motoholik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ta przepustnica się ułamała a nie odkręciła. Śrubki siedzą na swoim miejscu.

 

teraz ci sie ułamala może już ze zmęczenia a jak założysz nową to raczej trzeba odkręcic kawałek tej starej czyli te dwie srubki a jak je źle zabezpieczysz to sie odkręcą od drgań i zrobią ci taki sam bajzel co teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

omg ludzie

seryjną wadą xrek z tym oto gaźnikiem jest to że ta blacha się ułamywała-częściowo albo wpadał osobny element którego na zdjęciu nie widać,nie kupuj oryginału bo się sytuacja powtórzy,nie musisz przykręcać na klej do gwintów bo nie o to chodzi,po prostu te blaszki się łamały i wpadały robiąc masakrę,jest to pierwsza rzecz jaką należy wypieprzyć w xr zarówno 600 jak i 400 i w tym typie gaźnika,dorób z byle blachy tak jak zrobiłem np ja i po problemie.... kombinujecie jak nie wiem... drgania to są w silnikach bez wałków wyrównoważających a nie xr...

Par montaignes et par valees

Et par forez longues et lees

Par leus estranges et sauvages

Et passa mainz felonz passages

Et maint peril et maint destroit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie zadne omg tylko dajemy pomocne rady nie chcesz nie zabezpieczaj

Ja osobiscie xr nie posiadam ale mam nx i drgania są i nawet nie prubuj mowić ze silnik mam na wykończeniu dlatego sie telepie.Blaszka wygląda na orginalną może juz ja ktoś wczesniej wymieniał a jesli nie to wytrzymał juz ladnych pare lat.

Wiesz od czego peka meta wydaje mi sie że nie wiesz jest to zmęczenie materiału w skutek jego pracy.

Daje reke sobie uciąć że widziałes już nie jedno połączenie gwintowe i wiesz że istnieje takie coś jak samo odkręcanie madrzy ludzie wymyslili miedzy innymi nakrętke koronową

 

Zauwaz teraz że nawet producęci chińskich skuterów zabezpieczają preparatem połączenia gwintowe na przepustnicy

Ba nawet szanowany mechanik pan Kaziu zabezpieczy ci tak sróby przy zaciskach hamulcowych

 

To co zrobi własciciel pojazdu mnie nie obchodzi forum jest od pomocy a ja pragne przekazać informacje jakie posiadam żeby kolega sobie zbowu bajzlu nie narobił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michalklb błądzisz- tak jak piszę Korsaz, wpadanie tych blaszek to wada fabryczna (chyba jedyna?) xr 400 i 600 na pojedynczym gazniku, dlatego odrazu wiedziałem ze to jest ten tajemniczy kawałek metalu, to nie zadne zmęczenie materiału lecz gówniany matriał

 

klej nic tu nie da, bo to się nie odkręciło lecz pękło, trzeba samemu wykombinowc cos lepszego, bo nawet wymiana na nową orginalną przesłonkę moze wkrótce podobnie się skończyć

 

te silniki mają super kulturalną pracę porównując z ktmem 0 drgań, na klej trzeba łapać tylko nieliczne sruby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke mnie nie rozymiecie to że jest wadliwy wateriał ale od samego stania on sie nie ukruszy musiała wystąpić jakaś praca materiału inaczej jest to logicznie nie możliwe

 

Motohlik wymieniając tą blaszke na nową bąc dorobioną jest zmuszony odkręcić sruby które ją mocują a podejżewam że zostały ona zabezpieczone przed samo odkręceniem w ten sposób zostanie naruszony sposób ich zabezpieczenia (preparat bądz specjalny gwint)dlatego ludzie to zabezpieczają żeby nie narobiło bałaganu przypadkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, blaszkę dorobię tak czy siak.

Znalazłem gościa, który za 35zł ma takową ale jednak chyba pobawię się w rzeźbiarza, to nic nie kosztuje.

 

Głowicę oddałem do zakładu. Może na piątek będzie. Wezmą koło 100-120zł. Dałem im też uszczelniacze na zawory. Mam nadzieję, że po tym zabiegu motocykl odpali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...