Skocz do zawartości

Jaki pierwszy motor? ogłoszenie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak jak w temacie, chce sprawić sobie motocykl. Wczesniej jeździłem troche ale na motorach o pojemności do 250ccm. Teraz interesuje mnie motocykl o pojemności 600ccm. Mam na wydanie 7 tys. zł. Jaki motor byście mi doradzili??

 

Mnie interesuje jak narazie te:

http://moto.allegro.pl/suzuki-gsx-r-600-i1579859211.html

http://moto.allegro.pl/honda-cbr-600-f3-okazja-i1588020465.html

http://moto.allegro.pl/kawasaki-zx6r-stan-bdb-98r-i1573237048.html

 

co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematów o pierwszym motocyklu jest tu cała masa. Poczytaj, później pytaj. A pomysł z wybranymi motocyklami raczej kiepski.

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecyduj się, czy interesują Cię opinie nt. tych konkretnych maszyn z ogłoszeń, czy porada dot. zakupu pierwszego motocykla?

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tak jak w temacie, chce sprawić sobie motocykl. Wczesniej jeździłem troche ale na motorach o pojemności do 250ccm. Teraz interesuje mnie motocykl o pojemności 600ccm. Mam na wydanie 7 tys. zł. Jaki motor byście mi doradzili??

 

Najlepiej ten, na którym dobrze będzie Ci się jeździło i jest najmniej awaryjny. Poczytaj różne opinie, testy na temat danych motorów i zdecyduj sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przeczytaj uważnie temat, który podsunął Ci komandosek. Żaden z przytoczonych przez Ciebie motocykli nie jest odpowiedni na pierwszy motocykl. Przykro mi, ale niestety tak jest. Jeżeli chcesz sam sobie pomóc, i imponować innym swoimi umiejętnościami a nie sprzętem (choć w tym wypadku ciężko o tym mówić), to kup na początek lżejszy i zwinniejszy motocykl. A na takie przyjdzie jeszcze czas, jeszcze zdążysz się nimi nacieszyć. Uwierz. Ja wiem, że te kuszą, bo sa ładne, kolorowe i w zasięgu ręki. Ale o wiele bardziej będą Cię cieszyły, jak trochę pojeździsz i rozkminisz o co chodzi. Nie daj się zwieść gościom, którzy będą Ci odradzali słabsze sprzęty pod pretekstem "że po miesiącu się znudzi".

Pozdrawiam, i życzę mądrego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Naszło mnie teraz takie zapytanie. Zdecydowana większość osób na forach internetowych odradza Kawasaki ZX-6R na pierwsze moto, natomiast Honda CBR F3 jest jak najbardziej popierana jako świetny motocykl sportowy, nadający się dla początkującego. No i teraz parametry obu maszyn:

 

Honda CBR F3 rocznik 2002 | Kawasaki ZX-6R rocznik 2001:

 

- Silnik - rzędowy, czterocylindrowy | rzędowy, czterocylindrowy

- Moc silnika - 110 KM | 111KM

- Moment obrotowy - 63 Nm @ 10000 RPM | 66 Nm @ 10000 RPM

- Silnik - 599cm3 | 599cm3

- Waga 169KG | 172kg

 

Różnica w parametrach minimalna na korzyść kawy, więc czemu jest tak bardzo odradzana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszło mnie teraz takie zapytanie. Zdecydowana większość osób na forach internetowych odradza Kawasaki ZX-6R na pierwsze moto, natomiast Honda CBR F3 jest jak najbardziej popierana jako świetny motocykl sportowy, nadający się dla początkującego.

 

CBR nie jest świetnym motocyklem na początek. Najlepiej uczyć się na czymś co ma do 50 KM a nie ponad 100.

Edytowane przez Horb

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem kilka for internetowych i ludzie nie odradzali takiego zakupu. Pierwsze z brzegu:

 

http://www.honda-cbr.pl/forum/honda-cbr-jako-pierwsze-moto-t172.html

http://forum.scigacz.pl/about31533.html&highlight=

No cóż. Ciężko, żeby na forum cbr ktoś ją odradzał. Na tym forum raczej jest odradzana. Jest tu cała masa wątków o pierwszym moto.

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę przeszkód. Skoro Ci się podobają takie motocykle to czemu masz sobie ich nie kupić?

Wiadome, że z tych trzech maszyn najlepszym wyborem będzie F3 lub ZX6R.

 

@Blood, to Ty nie wiesz!? Honda = niezawodność, Kawasaki = pękająca rama

 

Takie właśnie mity przesądzają o wyborze motocykla dla większości ludzi ;) Jeden coś pier*olnie i sto osób go posłucha i zmieni zdanie o maszynach :banghead:

'na zegarze trzysta nie znaczy o męstwie...'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszło mnie teraz takie zapytanie. Zdecydowana większość osób na forach internetowych odradza Kawasaki ZX-6R na pierwsze moto, natomiast Honda CBR F3 jest jak najbardziej popierana jako świetny motocykl sportowy, nadający się dla początkującego.

 

Twoje spostrzeżenie w zasadzie dowodzi ignorancji polecających cbr600 f3 do nauki jazdy. czy jakąkolwiek inną sportową 600-tkę

 

BTW posiadacze vtx polecają ten motocykl do nauki jazdy, najlepiej 1800 bo niby po co "zmieniać za rok". obie rady dowodzą jedynie, że miłośnicy danego modelu z reguły nie potrafią być obiektywni

 

Poszukał bym, gdyby nie to, że wyszukiwarka nie działa -_-

 

działa. ale zdaje się powyżej 3 znaków. wpisz "pierwsz*", ogranicz do działu sport/ turystyk, i będziesz miał lektury pod dostatkiem

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...