Skocz do zawartości

Ciekawe miejsca motocyklowe w Warszawie


grebur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jutro wybieram się na 4dni do Warszawy do kuzynki, dużo już zwiedziłem więc zastanawiam się gdzie by tu się przejść.. Może poradzicie mi co by zwiedzić związanego z motoryzacją ? Jakieś muzeum, salon, klub, tor ? Jakaś ciekawa impreza w najbliższych dniach ?

Pozdrawiam

To tu, gdzie się błękit splata z betonem..

http://bikepics.com/members/grebur/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem z Pelplina (pomorskie) małe miasteczko, wiadomo że nie chcę iść do klubu na piwo gdzie się zbierają chopperowcy, może jakiś salon gdzie sprzedają rzadkie motocykle ? Tor crossowy może w okolicy jakiś ? A może możesz mi polecić co innego do zwiedzenia poza działem motocykli, tylko muzeum lalek porcelanowych itp odpada ;)

Bardzo jaram się różnymi tarasami widokowymi, stąd często odwiedzam okęcie, tą wierze koło zamku na krakowskim (nie pamiętam nazwy), no a na pałac kultury nie zawsze mnie stać, może są jakieś ciekawe widoczki gdzie indziej ?

Piszcie czym się jaracie w WWA :)

To tu, gdzie się błękit splata z betonem..

http://bikepics.com/members/grebur/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś duży shop z gadżetami do motorów ? Z chęcią coś kupię ktm'owskiego (bluza, czapa itp.)

 

cargo mało mi mówi..

Edytowane przez grebur

To tu, gdzie się błękit splata z betonem..

http://bikepics.com/members/grebur/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem Ci parę rzeczy, które pewnie już kiedyś widziałeś, ale zgaduję, że nie patrzyłeś na nie w ten sposób.

 

Prawdopodobnie będziesz wjeżdżał od północy trasą gdańską. Przed samą granicą miasta jest tor crossowy, ale ciężko trafić i nie wiem czy jest czynny. Wskazówki raczej sobie daruję, bo nie wiem czy chcesz oglądać kilka piaszczystych górek.

Jadąc dalej w kierunku centrum poruszasz się Wisłostradą i jednocześnie znajdujesz się w jednym z najciekawszych i najładniejszych miejsc na Mazowszu w pradolinie Wisły przy skarpie. Niestety urbaniści się nie popisali i ciężko się nawet rozejrzeć, bo droga jak autostrada.

Ze 2 - 3 km za granicą W-wy po prawej stronie będziesz widział ciężkie stare mury cytadeli Warszawskiej. Wizyty w środku nie polecam, chyba, że jesteś historykiem, albo lubisz narodową martyrologię. Warto jednak trochę zwolnić bo sam widok fortu jest ciekawy, w razie potrzeby ze dwie armaty mogły skutecznie zablokować żeglugę po Wiśle.

Chwilę później przejedziesz pod Mostem Gdańskim. (Dziwna nazwa, bo w którą stronę byś nim nie jechał do Gdańska nie dojedziesz.) Trzymaj się prawej. Na skarpie będziesz mógł zobaczyć panoramę starówki. Pewnie widziałeś nie raz, ale rzadko kiedy ktoś zerka z tego miejsca. Wygląda naprawdę ładnie i w dodatku, nie rzucają się w oczy nowoczesne budynki. Łatwo sobie wyobrazić jak to wyglądało 200 lat temu.

Patrz uważnie na skarpę. W pewnym miejscu się wybrzusza, a na szczycie znajduje się barierka z tarasem widokowym. To wybrzuszenie to śmieci, które mieszkańcy wywalali przez setki lat. Według geologów znajduje się tam sporo metanu, którym można by zasilić stare miasto. Niestety szyby gazowe nie pasują do "pseudozabytkowego" charakteru okolicy.

Teraz skręcasz w prawo na Most Śląsko Dąbrowski. Brukowanym podjazdem wjeżdżasz do tunelu trasy WZ. Tunel i trasa powinna być przykładem dla każdego ministra infrastruktury. Przy budowie pracowały 2 spychacze i jedna koparka a wszystko trwało chyba 13 miesięcy. Za tunelem skręć w prawo i zawróć na starówkę (cały czas skręcaj w prawo aż zobaczysz po lewej Plac Zamkowy (wtedy się domyśl gdzie skręcić ;) ). Motocykl możesz zostawić razem z innymi, których zawsze jest pełno koło kolumny. Starówkę pewnie widziałeś i wiesz, że jest nieciekawa. Dlatego polecam tylko krótki spacer.

Idziesz przez Plac w stronę drzewa (jest jedno w wielkiej doniczce). Koło drzewa skręcasz w lewo w ul Świętojańską. Dwa kroki dalej będzie katedra Św Jana. Zauważ, że pomiędzy zamkiem a katedrą jest dziwny pomost na wysokości kilku metrów.

Powstał w czasach kiedy niewydarzony król Zygmunt nie stał na kolumnie tylko robił co się da, żeby zaszkodzić krajowi. Był przechrzczonym protestantem, więc jak każdy przechrzta był niesamowicie gorliwy i biegał na msze co kilka godzin. Pewnego dnia pan Piekarski miał dość szwedzkiego mohera i dziabnął króla czekanem. Mordowali go za to tak długo, aż przestał jęczeć i zaczął bredzić - stąd przysłowie.

Pod pomostem, na ścianie katedry wmurowano gąsienicę niemieckiego goliata rozbitego w Powstaniu Warszawskim. Na tej samej ścianie kilkanaście metrów dalej jest tablica upamiętniająca barykadę. Jak się spojrzy na te dwie pamiątki razem a nie osobno robią się ciekawe - widać gdzie chłopaki stały i skąd ich atakowano.

Wracaj do motocykla. Zjedź z powrotem na trasę WZ i jedź na zachód al Solidarności. Miniesz Plac Bankowy i po prawej stronie zobaczysz kościoły. Pierwszy filigranowy ze strzelistymi wieżami jest ładny ale to wszystko co o nim wiem. Dalej będzie klasycystyczny "kościół pw. Narodzenia NMP". Nigdy w nim nie byłem, ale jest on ciekawy, bo kiedy budowano al Świerczewskiego (obecnie Solidarności) pocięto go na plasterki i przesunięto po kawałku, żeby poszerzyć drogę. Ten sam facet, który kroił kościół pracował przy cięciu na plasterki piramid egipskich, kiedy trzeba je było przesunąć pod budowę zbiornika Nassera.

Teraz czas skręcić w lewo i szukać drogi do pubu 2oo. Doradzam zumi.pl albo google, oraz rady innych kolegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzeum Techniki w Pałacu Kultury i Nauki.

Muzeum Powstania Warszawskiego.

Pub Dwa Koła - ul. Tunelowa 2, ale uwaga na atmosferę, która teraz nie przypomina tej z czasów Gospodarza Griszy.

Ulica Karowa :-)

Zachęta, gdzie Eligiusz Niewiadomski zastrzelił z naganta prezydenta Narutowicza.

Grób Nieznanego Żołnierza.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shuy bajki opowiadasz o tym kościele. Nikt go nie ciął na plasterki, tylko odcięto go od fundamentów, postawiono na wózkach stojących na szynach i kołowrotami ręcznymi, za pomocą lin stalowych (w całości!)przesunięto na północ bodajże kilkanaście metrów. Byłem tam i widziałem. Sama bryła kościoła była powiązana jak paczka linami, co by się po drodze nie rozpadła. :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do tej pory w jezdni Al. Solidarności są wtopione w asfalt kostki kamienne, wskazujące miejsce pierwotnego posadowienia kościoła. Zauważyliście, że na tym odcinku ulicy są trzy kościoły, i chyba tylko ten przesuwany jest katolicki, zaś dwa bliżej Feliksplatz'u protestanckie?

Skoro jesteśmy w okolicach mojego ulubionego skrzyżowania łączącego Wolę ze Śródmieściem, proszę zwrócić uwagę na budynek sądów, oddany do użytku w sierpniu 1939 roku.

Najgorsze w Warszawie jest to, że trzeba się wstydzić przed przyjezdnymi za Biuro Odbudowy Warszawy i późniejszych decydentów. Zasrańce jedne zniszczyły ład i porządek architektury miasta. Co robią bloki za Arsenałem? Kto postawił bloki za Bankiem Polskim? Czemu stoi Hotel Victoria zamiast pałacyku? Jaki palant zadecydował o postawieniu bloku na wschodniej ścianie Feliksplatz'u? Za nim jest piękny pałacyk, ale doskonale zasłonięty... O blokach w okolicach Hali Mirowskiej nie wspominając... Skandal!

 

Pytanie do Gościa: jak bardzo interesujesz się historią i architekturą? Bo to ułatwi nam doradzanie w kwestii zwiedzania miasta.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli się nie boisz Pragi, przejdź się ulica Ząbkowską, wstąp do Oparów Absurdu ... :) Poza tym, jesli nie architektura miasta, to może zabytkowe "obszary zieleni" z Łazienkami i Wilanowem (przy wjeździe od strony Mokotowa malutka kawiarenka z wystawionymi dwoma stoliczkami - pyszny sernik, jabłecznik i kawa :D ) w rolach głównych. Dodatkowo przemieszczanie się z punktu A do B, może byc fajną przejażdzką motocyklową. A skoro Wilanów, to polecam równieź Powsin i Konstancin ( tężnie - mozesz pooddychać innym powietrzem oraz w głębi zapomniane, wspaniałe rezydencje i tereny parkowe) . Wszystko tuż obok lub w samej Warszawie. :D

Edytowane przez pszczola35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli się nie boisz Pragi, przejdź się ulica Ząbkowską, wstąp do Oparów Absurdu ... :)

Bać to się można było tam 20 lat temu, teraz to się skansen z artystami robi. Jedz do Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej na powsińską.

Edytowane przez szaki

Volksdeutsche – określenie stosowane w pierwszej połowie XX wieku wobec osób pochodzenia niemieckiego, niezamieszkujących Niemiec, którzy nie posiadali niemieckiego ani austriackiego obywatelstwa.

icon2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...