Skocz do zawartości

Gdzie znajdę dysze do gaźników Mikuni ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie mogę nigdzie znaleźć dysz do gaźników Mikuni. Są przeważnie pojedyncze sztuki lub do skuterów.

 

Poszukuję dwie różne dysze, do gaźników : Mikuni BDS26 (double type)

 

Czy ktoś wie, gdzie szukać ? Autoryzowane serwisy w większości nie mają w ogóle na sprzedaż dysz, a Tym bardziej do tego modelu. U polskiego dystrybutora podali cenę 80zł za dyszę, ale sami nie wiedzą jakiego rozmiaru :banghead:

 

Ten gaźnik na 100% stosowany jest w : Hyosung GT/GTR 125 i 250

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysze główną potrzebujesz? Zobacz w internetowym katalogu larsson i motorland. Ewentualnie zmierz średnicę i skok gwintu i zadzwoń do motorlandu, albo poszukaj w necie- są firmy które dorabiają dysze. Jeśli potrzebujesz jakąś nietypową dyszę to no robią się schody faktycznie.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysza, jak dysza do Mikuni. Rozmiar M5 potrzebny.

 

Mam aktualnie 90 i 87.5 (nietypowa), a chcę zwiększyć o 10, więc szukam 100 i 97.5

 

Popularna jest "Dysza główna do gaźników Mikuni VM 13-16mm", ale czy będzie pasować...

 

Jeżeli "Float height" to kluczowa sprawa, no to ja mam 17mm :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, DBS26 to najbardziej pospolity gaźnik w sprzętach do 250cc. Do tego na rynku jest od pyty jego kopii. I nie mówię "chińskich" tylko różnych. Chinole akurat jeżdżą na oryginałach MIKUNI.

Łatwiej wymienić sprzęty, w których nie jest stosowany. O ile takie istnieją.

Poza tym popatrz w różnych sklepach internetowych, allegrach i innych e-bajach. Ten gaźnik kosztuje coś ok. 100$. Kup cały nowy po grzyba bujać się z jakąś dyszą.

Edytowane przez Lefthandy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lefthandy - masz racje, gaźnik dominuje w 250ccm, ale nie zmienia to faktu, że dysz jako tako nie widzę. I po co mi nowy gaźnik, który będzie miał standardowe dysze ? Przecież ja właśnie chcę inne..

 

@mikitl - dzięki za linka, skontaktuje się z nimi na pewno, szkoda tylko, że nie mają katalogu gotowego o serii BD :rolleyes:

 

Natomiast, gdy wchodzę na sklep to wywala komunikat "Strona zgłoszona jako dokonująca ataków!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lefthandy - masz racje, gaźnik dominuje w 250ccm, ale nie zmienia to faktu, że dysz jako tako nie widzę. I po co mi nowy gaźnik, który będzie miał standardowe dysze ? Przecież ja właśnie chcę inne..

 

Ok. rozumiem. Przejżyj to:

 

http://www.24mx.com/pitbike/k/carburetor-and-airfilters/k122/jet/s440/

 

To części do gaźników od "chinoli"

Edytowane przez Lefthandy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fck. Nie ma w Polsce nic takiego ? Abym za zestaw 5 igieł i przesyłkę, płacił 100zł :ph34r:

 

Napisałem do tych z moto-klinika, ale czuję, że dopiero w środę mi dadzą odpowiedź :wacko:

 

Edit : Wszystkie M5 niby takie same, ta wygląda na dobrą "na zdjęciu" LINK

Edytowane przez suchy-wolk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli nie znajdziesz nigdzie odpowiedniej dyszy to w ostateczności możesz swoją rozwiercić, chociaż nie jest to zbyt profesjonalne.

Udaj się w tym celu do jakiegoś warsztatu który ma rozwiertak i kalibrator do dysz.

qxl7.png

Serwis, sprzedaż motocykli i samochodów osobowych

Ostrów Mazowiecka

793736001

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ten czas dawno bys sciągnął z E-bay

 

Racja, ale po co mi zestaw dysz za 100zł + przesyłka ?

 

Jeżeli nie znajdziesz nigdzie odpowiedniej dyszy to w ostateczności możesz swoją rozwiercić, chociaż nie jest to zbyt profesjonalne.

Udaj się w tym celu do jakiegoś warsztatu który ma rozwiertak i kalibrator do dysz.

 

"Teoretycznie" to znalazłem, ale różnica standardowo wynosi 2,5 pomiędzy dyszami, a co patrzę w sklepach, to mają rozmiary co 5 większe. Boje się, że to może być trudne do wyregulowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Tak na przyszłość - dysze do Mikuni polecam zamawiać na http://www.mikuni.pl

Wystarczy im podać model gaźnika i rozmiar dysz i sprowadzą co trzeba. Jedyny minus to czas oczekiwania czasami do 2 tygodni jak jakieś egzotyczne zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...