Skocz do zawartości

SUPER VETERAN 2011


Magda_Z_Tanowa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Nie znalazlem nigdzie wczesniej wiec poniżej moje info.

 

Jakiś czas temu dowiedziałem się że w podszczecińskiej Trzebierzy odbędą się pierwsze w historii wolnej Polski uliczne wyścigi motocyklowe - zamieżam tam być, jak również w Lublinie i Warszawie. Z tego co zdążyłem się zorientować to przyjeżdzają również zawodnicy z Niemiec, Holandii, Czech oraz UWAGA.... z Węgier!!!!. Lista zgłoszonych zawodników jest dość długa ok. 50 załóg w tym również zaprzęgi. Nie wiem czy lista jest jeszcze otwarta ale myślę że im więcej będzie zainteresowanych tym większa szansa na to że wyścigi uliczne zagoszczą na stałe w kalendażu weterańskich imprez motocyklowych.

 

Mam nadzieję że takie imprezy będą odbywać sie cyklicznie w innych częściach Polski, skutkiem tego mniejsza ilość ciekawych weteranów będzie trafiać na złom...

 

Poniżej link do strony organizatora:

 

http://bmwmoto6.webd.pl/veterancup/

 

oraz plakat:

billboard.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zdążymy ze sprzętem to jadę :icon_razz:

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"..niewielka Trzebież ma przeżyć piekło na ziemi. Ulicami: Osadników, Rybacką, Portową, Kościuszki, Łączną, Szkolną, WOP i Polną mają najpierw trenować, a potem ścigać się ciężkie motory..."

:icon_mrgreen:

 

Jak człowiek czyta, tak 'bezstronny' i 'żetelny' artykuł promujący imprezę, to się nie dziwi, że żyjemy w kraju, w którym najlepiej, jakby się nic nie działo...

 

Moim zdaniem organizatorzy nie powinni ustawać w wysiłkach i np. korzystając z przygranicznego położenia, zorganizować najlepiej jeszcze w tym roku wyścigi

w Niemczech. Dogadać się z lokalnym klubem motocyklowym lub władzami gminy niemieckiej i rozkręcić imprezę u nich. Żeby 'moherowe polaczki' zobaczyli, że takie przedsięwzięcia zbliżają ludzi i przynoszą reklamę i kasę. A w Trzebieży niech dalej jedyną atrakcją będzie powrót niedzielnym popołudniem do domu z pod sklepu lub inna

procentowa atrakcja.

 

Polska to .. piękny kraj :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po zawodach, tak jak juz wiecie impreza nie odbyła się w formie jaka byla planowana : (

 

Trzebież nie stała się Mekką polskich sportów motorowych.

 

Lokalne wladze nie życzą sobie by chołdować bogom prędkości nawet w starym wydaniu.

 

Wyścigi zostały przeniesione na Szczeciński tor kartingowy, mimo niedużej frekfencji uważam że impreza się udała.

 

Moj CIEŻKI ryczacy motocykl MZ ES250/2 wymaga jeszcze wiele pracy - to były pierwsze jazdy po kilka latach wrastania w zywopłot... a Lublin tuż tuż....

 

Na szczególną uwagę zasługiwały cztery rasowe teamy sidecarowe z Holandii oraz Czech - pięknie się zaprezentowali a wyścigi w ich wykonaniu, to nie wiem nawet co napisac biegałem jak wariat w tę i na zad drąc sie ze szczęścia w niebogłosy. To trzeba zobaczyć. Jak bede miał to wrzuce parę fotek.

 

Co do organizacji wyścigów w Niemczech to myślę że jest to bardziej realne niż w Polsce - niestety.

 

PS. Nasz przyjaciel z Węgier niestety nie wygrał, miał wywrotkę, potem wyleciał z toru i nie był już w stanie nawiązać walki z resztą stawki : (

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tory kartingowe bardzo srednio nadaja sie do wyscigow motocyklowych, zarowno Wulkan jak Guriga mieli wywrotki w Lublinie. Za krotkie proste i za ostre zakrety, natomiast dla motocykli z wozkami daja rade bo te ostanie bardzo przypominaja silne gokarty :)

W zachodniej Europie i Ameryce wyscigi zabytkow stoja na b. wysokim poziomie i spore pieniadze sa w to angazowane.

 

PS. A gdzie zdjecia ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W pale sie nie mieści...

 

Cieżkie motocykle od ktorych trzesa sie żyrandole... :bigrazz:

 

 

Tak sie składa że byłem w okolicach Trzebieży na święta (konkretnie w Niekłończycy) i serio tak tam kolesie na ścigach napierdalaja że mózg staje (wsie to przewaznie dlugie proste), mieszkańcy powinni allahy bić organizatorom za to że ruch bedzie zamkniety na cały dzień bo w końcu byłoby tam spokojnie :icon_twisted:

Romet Kadet -> Wsk 125 -> Bandit 600 -> Intruder 1400 -> Dr 800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...