Skocz do zawartości

Ciemna szybka do kasku?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Panowie, posiadam kask AGV, i problem. Szybka po ostatnim sezonie troszkę się porysowała, i nadaje się do wyrzucenia... Teraz stoję przed dylematem, dotychczasowo miałem przeźroczystą, ale jak wygląda sytuacja z ciemną? Słyszałem, że ubezpieczyciel przed takową szybkę może odmówić wypłaty ubezpieczenia, że w nocy nic nie widać itd. A jak naprawdę z nimi jest?

 

I dodatkowo pytanie, jak dbać o powłokę AntiFlog?

icon5.png

 

KUPIE MOTOCYKL BEZ PRAWA DO REJESTRACJI ROCZNIK 2006< , KONTAKT PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja generalnie nie polecam ciemnej, w nocy jest lipa totalna choc troche to zalezy od swiatel w moto jakimi dysponujesz, u siebie mam lekko ciemna ale wiem ze jak mam wracac w nocy to zmieniam na przezroczyste gogle, choc na innym moto z leprzymi swiatlami ktore obracaly sie z kierownica jezdzilo mi sie ok... co do antifoga to przeczytaj w "ulotce" lub na stronie producenta

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciemna szyba to lipa. Odradzam. Może dobra do lansu, nic poza tym.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

ciemna szybks nie nadaje sie do jazdy w ciemne dni wieczory, o nocy nie mówiąc. nie warto potem się meczyć jeżdząc z otwartą szybką. Proponuje kupić teraz jasną, a za jakis czas, jak będziesz zmieniać kask, zakupić model z blendą. bardzo polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście mam do shoeia 1100 dwie szyby - normalną jasną i progresywnie przyciemnianą .W słoneczny dzień mam założoną przyciemniana a jasną zakładam jak zaczyna się robić ciemno . W przypadku tego kasku wymiana to chwilka . Niestety jazda w nocy nawet z tą progresywnie przyciemnianą ( czyli ciemna na górze i coraz jaśniejsza na gole ) to dramat bez względu na światła moto którym jedziesz :icon_mrgreen: Niestety jest minus takiego rozwiązana bo trzeba wozić ze sobą druga szybę ale i mały + bo po całym dniu masz szybę uj.....ną robalami i zakładasz jasną wyczyszczoną :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę zrozumieć jak można ciemną szybę nazwać lipą?! Bo co, bo w nocy nic nie widać? A ktoś każe jeździć w nocy w takiej szybie?! Jak dla mnie to przezroczysta w słoneczny dzień jest maksymalnie problematyczna, z czego można wywnioskować, że szybę trzeba po prostu dobrać do warunków.

 

No, albo mieć lustro :D Też mam i w mieście wieczorami nie ma problemu, bo nie jest tak ciemne jak najciemniejsza szyba (w przypadku Shoei oczywiście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko się czyta ten temat... Wszyscy piszą jak się jeździ, a nikt w jakim wizjerze. 15% przyciemnienia? 50? 80?

W ok 20% w dzień mocne słońce i tak razi, ale w większości przypadków sprawdza się bardzo dobrze. W nocy jeździ mi się w takich lepiej niż w seryjnej szybie, bo drogę i wszystko świetnie widać, a światła samochodów nie oślepiają i nie ma takich refleksów jak w serii. Tam gdzie drogi są nieoświetlone będzie gorzej w moto ze słabymi światłami. W mocniej przyciemnianych wizjerach w nocy jeździło mi się bardzo kiepsko, a w 80tce jechać po zmroku to śmierć.

Edytowane przez skinny500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huh, nikt nie napisał bo może nie wie? W Shoei AFAIK jest light smoke, dark smoke i lustro (iridium/spectra?). Nie mam bladego pojęcia jakie to są wartości procentowe. Jak mniemam ciemna szyba oznacza dark smoke :)

 

P.S. http://jp.shoei.com/support/en/faq/parts.html tutaj też nie podają procentowo, ale z grubsza dark smoke to 'osiemdziesiątka'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do najstarszego Uveksa mam ciemną szybę, jako dodatkową (do jazdy w nocy niezbyt się nadaje, ale do lansu w słoneczny dzień jak najbardziej), a w najnowszym mam blendę.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiękam...

 

Planuje zakup takiej:

 

http://allegro.pl/przyciemniana-szybka-do-kaskow-agv-k-4-k-3-i-k-3b-i1537379343.html

 

 

Po nocach śmigam rzadko, ale zdarza się... Może po prostu kupie ciemną, a jak w planie będzie jazda w nocy będę zapinał jasną? Wymiana szybki w tym kasku to kilka sekund.

icon5.png

 

KUPIE MOTOCYKL BEZ PRAWA DO REJESTRACJI ROCZNIK 2006< , KONTAKT PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huh, nikt nie napisał bo może nie wie? W Shoei AFAIK jest light smoke, dark smoke i lustro (iridium/spectra?). Nie mam bladego pojęcia jakie to są wartości procentowe. Jak mniemam ciemna szyba oznacza dark smoke :)

 

P.S. http://jp.shoei.com/.../faq/parts.html tutaj też nie podają procentowo, ale z grubsza dark smoke to 'osiemdziesiątka'.

Z dark smoke można wieczorem po mieście latać. Ja daję radę mimo kiepskiego wzroku.

 

Aaa ... tym gościem z białą laską, na motorze w środku, nocy to byłeś Ty :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...