Skocz do zawartości

CB 250 - rozrusznik (działa zimy - nie działa ciepły)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pacjent: Honda CB 250 N z 1981 roku.

Objaw: zimny - pali bez problemu, rozgrzany - cicho.

 

Opis.

Rozwijając to co powyżej, objaw jest taki, że na rozgrznym silniku po nacisnięciu guzika od startera nic się nie dzieje. Nic tzn. ani pukania rozrusznika, ani przygasania kontrolek. nic. zupełne nic. Jak przestygnie to dziala. Aha. Jak jest rozgrzany to be problemu pali z kopniaka. (ale to chyba OT)

 

Czy ma ktos jakiś pomysł ? Poza tym to czy wyjęcie rozrusznika wiąże się z rozbebeszeniem całego silnika ??

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spoecjalizuję się w elektryce, ale przypuszczalnie jakieś uzwojenie pod wpływem temperatury traci kontakt. Najlepiej jak sprawdzisz za pomocą miernika punkt po punkcie, gdzie następuje zerwanie prądu - czy w samym rozruszniku, czy może jakiś przekaźnik, włącznik - żeby się nie okazało, że wyciągniesz rozrusznik, a sprawa leży w instalacji.

 

Pozdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Moj brat mial taki objaw w CBXie

Zimny dzialal, a goracy byl martwy

Po rozebraniu okazalo sie, ze szczotki byly w stanie agonalnym, a caly rozrusznik zapaskudzony pylem z nich.

Wymiana szczotek i czyszczenie zalatwilo sprawe

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

 

Wracając do mojego pytania, czy wie ktoś cos na temat wymontowania rozrusznika ?. Nie wiem jak się do tego zabrać a w necie nic nie znalazłem.

 

Chyba czas zakupic jakaś literaturę bo online jest tego niewiele :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż manual to podstawa...nawet dobremu mechanikowi czesto się przydaje. W sumie to wszystko jest podobne w różnych silnikach, ale czesto chodzi o szczegóły, a je wyjaśnienie można znaleźć w manualu. Życze udanych poszukiwań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż manual to podstawa...nawet dobremu mechanikowi czesto się przydaje

 

Zgadza się. Pamiętam jak kiedyś przyjechał klient z katamaranem i miał jakiś problem, a mój Starszy powiedział "chwilkę zerknę w serwisówkę". Koles na to - co to za mechanik, co musi czytać w książece ??? > A na to mój Starszy - "Tylko idiota uważa że wie wszystko i nie korzusta z literatury". Koles już się więcej nie odezwał :-). Sorry za opowiastkę nie na temat :-), ale to pouczające - serwisówka to podstawa.

 

Pozdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze może jedna podpowiedź zanim zaczniesz rozkręcać rozrusznik.

Sprawdź przekaźnik załączający rozrusznik. Powinien on podczas załączenia rozrusznika cyknąć, tyle że normalnie rozrusznik go zagłusza. Tak więc jeżeli rozrusznik jest niesprawny po naciśnięciu guzika powinno słychac cyknięcie przekaźnika. Natomiast Ty piszesz że jest kompletna cisza. Zerknij na niego , może się okazać że to on, a to o wiele prostsze niż rozbieranie rozrusznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam troszkę podobny problem, z tym że mój motór ma problemy z rozrusznikiem kiedy jest zimny, a po rozgrzaniu kręci bez problemu...ale u mnie sypie się sprzęgiełko jednokierunkowe rozrusznika... w Twoim przypadku tak jak mówi obywatel Pipcyk sprawdź najpierw przekaźnik rozrusznika... teoretycznie np. w Zygzaku to się tego nie naprawia tylko wymienia się na nowy, ale w praktyce można to rozebrać... możliwe że są poprostu nadpalone styki....można spróbować je przeczyścić papierkiem ściernym albo drobnym pilnikiem...także przyjżyj się najpierw przekaźnikowi...później bierz sie za rozrusznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...