Skocz do zawartości

Sprawdzanie Poziomu Oleju W Chińskim 4T 50Ccm


michoa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Mam chiński skuter (silnik 139qmb) i ostatnio ktoś mi zasugerował że źle sprawdzam poziom oleju więc pytam na forum :D

bagnet od oleju wygląda tak http://allegro.pl/miarka-oleju-bagnet-kingway-rex-chinski-skuter-4t-i1464515804.html (nie reklamuje nikogo chciałem tylko pokazać jak wygląda)

 

I teraz: wiem że skuter musi kilka minut popracować na wolnych obrotach, osiągnąc temperature pracy potem czekam ok 2min wykręcam korek-bagnet i teraz wycieram go szmatką i :

1.wkręcam go na max, wykręcam i odczytuje poziom

2.wkładam go do oporu bez wkręcania, wyciągam i odczytuje poziom

 

ja robię metodę 1 ale nie jestem pewny czy to dobrze.......różnica między metodą pierwszą a drugą jest ok 1.5cm na bagnecie (tyle mniej więcej ma gwint na korku bagnecie)niby niewiele chociaż cała ,,skala'' na bagnecie ma chyba z 4cm....

 

z góry dzięki za odpowiedź

pozdrawiam

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Mam chiński skuter (silnik 139qmb) i ostatnio ktoś mi zasugerował że źle sprawdzam poziom oleju więc pytam na

1.wkręcam go na max, wykręcam i odczytuje poziom

 

Dobra metoda wg. instrukcji którą kiedyś czytałem. Ale możesz to robić też na zimnym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dobra metoda wg. instrukcji którą kiedyś czytałem. Ale możesz to robić też na zimnym silniku.

 

dzięki za odpowiedź czyli zostanę przy tej metodzie...

 

u mnie w instrukcji jest tylko: wymianę oleju może wykonać tylko wyspecjalizowany serwis, samodzielna wymiana spowoduje utratę gwarancji :D no trudno z moja opieką ma już prawie 7 tys i lata a na tym durnym przeglądzie raz byłem skasował 100 zł za samą wymianę oleju nawet do zaworów nie zajrzał :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra metoda wg. instrukcji którą kiedyś czytałem. Ale możesz to robić też na zimnym silniku.

 

dzięki za odpowiedź czyli zostanę przy tej metodzie...

 

u mnie w instrukcji jest tylko: wymianę oleju może wykonać tylko wyspecjalizowany serwis, samodzielna wymiana spowoduje utratę gwarancji :D no trudno z moja opieką ma już prawie 7 tys i lata a na tym durnym przeglądzie raz byłem skasował 100 zł za samą wymianę oleju nawet do zaworów nie zajrzał :D

 

A Ty potrafisz w tym silniku ustawić zawory ? jeżeli pytasz o poprawne sprawdzanie poziomu oleju ?

I na dodatek robisz to źle bo korka nie powinno się wkręcać.

Ciekawe jaki olej lejesz podczas wymiany i ile go wchodzi do Twojego silnika?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich moto gdzie bagnet jest wkręcany mierzy się poziom oleju bez wkręcania.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty potrafisz w tym silniku ustawić zawory ? jeżeli pytasz o poprawne sprawdzanie poziomu oleju ?

I na dodatek robisz to źle bo korka nie powinno się wkręcać.

Ciekawe jaki olej lejesz podczas wymiany i ile go wchodzi do Twojego silnika?

 

zawory regulować potrafię , na razie ma niecałe 7 tys km i jeszcze nie wymagały regulacji (ssący 0.05, wydechowy 0.1, mierzone szczelinomierzem. Jeśli chodzi o luz to w instrukcji kompletnie nic na ten temat nie ma, w internecie są spory czy powinno być na wydechowym 0.05 czy 0.1, u mnie wchodzi listek 0.1 nie wchodzi 0.15 i nic złego sie nie dzieje )

 

Co do oleju, owszem mój błąd nie wiedziałem stąd pytam.

 

Według instrukcji oleju wchodzi 0.95l 10w40, nie wiem czy jest bład w druku bo jak wleje tyle to jest za dużo aż pod sam korek, w praktyce leje 700-800ml i wtedy jest mierząc bagnetem na max(moją nieprawidłową metodą, mierząc prawidłową metodą bez wkręcania jest z 1cm poniżej max )

 

[

Edytowane przez michoa

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty potrafisz w tym silniku ustawić zawory ? jeżeli pytasz o poprawne sprawdzanie poziomu oleju ?

I na dodatek robisz to źle bo korka nie powinno się wkręcać.

Ciekawe jaki olej lejesz podczas wymiany i ile go wchodzi do Twojego silnika?

 

zawory regulować potrafię , na razie ma niecałe 7 tys km i jeszcze nie wymagały regulacji (ssący 0.05, wydechowy 0.1, mierzone szczelinomierzem. Jeśli chodzi o luz to w instrukcji kompletnie nic na ten temat nie ma, w internecie są spory czy powinno być na wydechowym 0.05 czy 0.1, u mnie wchodzi listek 0.1 nie wchodzi 0.15 i nic złego sie nie dzieje )

 

Co do oleju, owszem mój błąd nie wiedziałem stąd pytam.

 

Według instrukcji oleju wchodzi 0.95l 10w40, nie wiem czy jest bład w druku bo jak wleje tyle to jest za dużo aż pod sam korek, w praktyce leje 700-800ml i wtedy jest mierząc bagnetem na max(moją nieprawidłową metodą, mierząc prawidłową metodą bez wkręcania jest z 1cm poniżej max )

 

[

 

Pamiętaj ,że świeży suchy filtr oleju też trochę go zassie z silnika po nalaniu nowego i odpaleniu (oczywiście są to minimalne ilości)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty potrafisz w tym silniku ustawić zawory ? jeżeli pytasz o poprawne sprawdzanie poziomu oleju ?

I na dodatek robisz to źle bo korka nie powinno się wkręcać.

Ciekawe jaki olej lejesz podczas wymiany i ile go wchodzi do Twojego silnika?

 

zawory regulować potrafię , na razie ma niecałe 7 tys km i jeszcze nie wymagały regulacji (ssący 0.05, wydechowy 0.1, mierzone szczelinomierzem. Jeśli chodzi o luz to w instrukcji kompletnie nic na ten temat nie ma, w internecie są spory czy powinno być na wydechowym 0.05 czy 0.1, u mnie wchodzi listek 0.1 nie wchodzi 0.15 i nic złego sie nie dzieje )

 

Co do oleju, owszem mój błąd nie wiedziałem stąd pytam.

 

Według instrukcji oleju wchodzi 0.95l 10w40, nie wiem czy jest bład w druku bo jak wleje tyle to jest za dużo aż pod sam korek, w praktyce leje 700-800ml i wtedy jest mierząc bagnetem na max(moją nieprawidłową metodą, mierząc prawidłową metodą bez wkręcania jest z 1cm poniżej max )

 

[

 

Pamiętaj ,że świeży suchy filtr oleju też trochę go zassie z silnika po nalaniu nowego i odpaleniu (oczywiście są to minimalne ilości)

Zapamiętaj młody człowieku, że ten silnik nie ma żadnego filtra oleju poza metalową siatką z oczkami umożliwiającymi swobodne spacery mrówek.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich moto gdzie bagnet jest wkręcany mierzy się poziom oleju bez wkręcania.

Nie zgodzę się.

W Hondzie jasno pisze w każdej instrukcji: pomiar tylko przez przyłożenie korka, bez wkręcania.

Gdy czytałem np. instrukcję Yamahy (eng) nic nie wspominano, wkręcić czy nie wkręcić - i weź się tu człowieku turbuj po nocach i oglądaj hipnagogi o kontroli poziomu oleju.

Przy czajnabajkach też nic nie wiadomo, bo każdy producent, każda instrukcja inaczej pisze, mimo że ich silniki nie różnią się konstrukcją.

 

Swoją drogą uważam że najlepszy jest chiński olej mineralny, z pierwszego tłoczenia ryżu, zalewany do nowych silników, przynajmniej jest wlewany w odpowiedniej ilości. Zawsze lepiej wymieniać olej razem ze silnikiem. :P

lubisztosuko.gif7,352 osób lubi to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich moto gdzie bagnet jest wkręcany mierzy się poziom oleju bez wkręcania.

Nie zgodzę się.

W Hondzie jasno pisze w każdej instrukcji: pomiar tylko przez przyłożenie korka, bez wkręcania.

Gdy czytałem np. instrukcję Yamahy (eng) nic nie wspominano, wkręcić czy nie wkręcić - i weź się tu człowieku turbuj po nocach i oglądaj hipnagogi o kontroli poziomu oleju.

Przy czajnabajkach też nic nie wiadomo, bo każdy producent, każda instrukcja inaczej pisze, mimo że ich silniki nie różnią się konstrukcją.

 

Swoją drogą uważam że najlepszy jest chiński olej mineralny, z pierwszego tłoczenia ryżu, zalewany do nowych silników, przynajmniej jest wlewany w odpowiedniej ilości. Zawsze lepiej wymieniać olej razem ze silnikiem. :P

No i z czym się nie zgodzisz?Bo nie wiem.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że dotyczy to wszystkich, natomiast to zależy od producenta.

Dla potwierdzenia mojej racji, silniki skuterów Piaggio - przed chwilą sprawdzałem - trzeba wkręcić i wykręcić korek.

Unscrew and pull out the measuring

cap-dipstick «1».

Clean the area in contact with oil with

a clean cloth.

Screw the cap-dipstick «1» fully into its

tube.

Remove the cap-dipstick «1» again

and read the level the oil reaches on

the dipstick:

MAX = maximum level;

MIN = minimum level.

The level is correct when it is close to

the «MAX» level marked on the meas-

uring dipstick.

lubisztosuko.gif7,352 osób lubi to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

możesz Piotrze wytłumaczyć czemu 20w50 zamiast 10w40 ?? zbliża mi sie termin wymiany i nie wiem co wlać...

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...