Skocz do zawartości

Przeróbka Lub Doróbka Na Start "od Kopniaka" ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zastanawiam się od jakiegoś czasu czy jest możliwe dorobienia sobie do motoru sprzetu (startera nożnego) aby mozna bylo go odpalac od kopa - jak we wszystkich starszych motorach lub chociazby we WSK-ach lub Rometach... :icon_question: Ile kosztowałoby takie przerobienie - dorobienie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny temat o kopkach...dywagacje w stylu, które koło jest ważniejsze w motocyklu, przednie czy tylne?

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ciekawe jak to jest odpalać litra na kopa :D

Autora tematu też to ciekawi.

 

Tutaj masz temat w którym jest to samo pytanie

KLIK

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chciałem w swoim Savage tak to przerobić...

 

 

A "po co" ?

to odpowiadam że tak rozumiem klimat każdego w sumie motóóóóóra :icon_razz: i chciałbym coś takiego..

 

Jezeli w przedziale 3-4 stów to warte zastanowienia według mnie...

 

a może ktoś z Forumowiczów zna się na tyle aby cos takiego zrobić????

 

Pozdrawiam! :buttrock:

 

 

Sorrka.. nie widziałem że był podobny temat... aczkolwiek nie na wszystko on mi odpowiedział więc prosiłbym o nie zamykanie go jeszcze... Moze ktoś się znajdzie kto kiedys coś takiego robił? :bigrazz:

Edytowane przez animalish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 3-4 stówki to samą dźwignię kupisz. :banghead: Pomimo pozorów, nie będzie to tanie. Kit kopniaka do Harrego kosztuje kilka razy tyle a są to gotowe zestawy, pokrywka, dźwignia, wałek i trochę drobiazgów. Przeróbka indywidualna to gruba sprawa. Pokrywa, mocowania, oś, koła zębate, przeróbka bloku silnika... Zabawa dla inżyniera.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3-4 stówy to na piwo do tej roboty nie starczy.Poniekąd rozumiem dlaczego tak to wyliczyłeś, jesteś laikiem i nie zdajesz sobie sprawy co wiąże się ze zmianami i mechanizmem kopki do litra.

Masz wujka googla więc znajdź sobie foty samego mechanizmu (a nie wspominając o odprężniku) i zastanów się ile to zmian trzeba wprowadzić, żebyś kopnął pięć razy...oby pięć.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"jesteś laikiem i nie zdajesz sobie sprawy co wiąże się ze zmianami i mechanizmem kopki do litra." po pierwsze dzieki :angry:

 

 

po drugie jakiego litra??????? mi chodzie poki co o 650.

 

po trzecie. jestem moze mlodszy - ale wypraszam sobie takiego czegos. <foch>

 

no ale ok, dzieki za odpowiedzi, temat mozna zamknac jak na moje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam!

Zastanawiam się od jakiegoś czasu czy jest możliwe dorobienia sobie do motoru sprzetu (startera nożnego) aby mozna bylo go odpalac od kopa - jak we wszystkich starszych motorach lub chociazby we WSK-ach lub Rometach... :icon_question: Ile kosztowałoby takie przerobienie - dorobienie ?

 

 

Ja mam dla ciebie oryinalniejszy pomysł:

Kółko Korbeckiego – pomysłowe dzieło warszawskiego rzemieślnika ułatwiające rozruch silnika w sytuacji awaryjnej. Silnik uruchamiało się tak jak motorówkę – energicznie pociągając za linkę.

W pierwszej fazie naciągamy linkę i kręcimy silnikiem. W drugiej fazie gdy linka się kończy, wyskakuje z tych otworów które są pod kątem ułatwiając wyskok jakiegoś np pręcika.

 

Będziesz na maxa oryginalny np. ksywka Korba i wszystko wiadomo

Że zadzała to jest pewne bo w maluchu650 działoło:) może być chyba nie?

post-53899-0-59776700-1305581367_thumb.jpg

"Motór nie umiera nigdy, motór jest wieczny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyyy... no normalnie bierzesz proszę Ciebie mocujesz sciągacz od magneta z przyspawanym trzpieniem robisz dziure w kapie i dajesz jakiś zimering, zakładasz ten ściągacz na stałe do magneta zakruwasz klapą z dziurką a po drugiej stronie trzpienia dajesz kółeczko z linką i jakąś obudowę żeby zamiast linki sznurowadła ci nie zaciągneło :)

Edytowane przez Proboszcz

"Motór nie umiera nigdy, motór jest wieczny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Animalish, on cie wkreca, nie uciagniesz tego, a jak uciagniesz to urwie ci łapy:]Troche ci wyjasnie, stare motongi miały niskie cisnienie spręzania i dało sie takiego HD "kopnąć" w starszej kawie kz440 tez jest kop, niby jeszcze da rade, ale nie widze tego u ciebie przy 600. Gdybys sie uparł na kopa musisz przerobic cały silnik, a to jest katastrofa, kup po prostu starsza wersje motonga one miały koniaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD miały słabą kompresję, ale jak któryś odbił to była tragedia. Znajomemu WL-ka złamała piszczel przy odpalaniu. :icon_eek:

 

 

A takiego Savage bez dekompresatora odpalić z kopa..... Powodzenia. Popytaj ludzi którzy śmigają dużymi enduro z kopniakiem.

 

 

Miałem kiedyś okazję próbować odpalić HD Evo (1340ccm) z kopniaka. Spociłem się jak świnia a ten nawet nie kichnął... :banghead:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...