Skocz do zawartości

jaki smar przy składaniu wałków rozrządu


kiki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, to V-ka. W sumie jest podobieństwo do singla. Magistrala olejowa w rzędówce nie musi, choć może być dłuższa.

 

Być może nie użyłeś też oleju. Wbrew opiniom olej nie wysycha a z tak wąskich szczelin jak wałek/panewka także nie wycieka. Jak serwisówka konkretnego modelu mówi smarować, to bym jednak posmarował czym każą.

Edytowane przez lepi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w XLce składałem bez smaru(dopiero po złożeniu zauważyłem, że cos w serwiswóce piszą o smarowaniu krzywek :/), ale przed odpaleniem zawsze kręcę na odprężniku, więc olej przed odpaleniem dociera. Zresztą ostatnio dla sprawdzenia pompy nie dokręcałem przewodu doprowadzajacego olej do głowicy i wiem, ze wystarczy dosłownie jedno zakręcenie kopką by prysnęło z przewodu. Następnym razem jednak będę składał tak jak napisali.

Edytowane przez jjank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli moly wala sie pod reka to przesmaruje walki przed montazem,jezeli nie to wystarczy odpowiedni olej silnikowy.

 

Jezeli walki byly wyjmowane ,czy tez silnik jest skladany po remoncie to pokrece rozrusznikiem na "sucho " przez 15-20 sekund , oczywiscie w kilku podejsciach .

 

Warto tez w celach edukacyjnych zaczac ta operacje bez pokrywy zaworowej , w przypadku typowego R4 zajmie kilka ladnych sekund zanim olej zacznie doplywac do walkow rozrzadu.

 

Na " sucho " oznacza bez swiec , gaznikow czy w przypadku ukladow wtryskowych z odcietym w taki czy inny sposob doplywem paliwa .

Edytowane przez tomekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek powiem, iż mi kiedyś się przytrafiło przytarcie wałka rozrządu w YZF 1000 po montażu na "smar", od tamtej chwili używałem specjalizowanej pasty Liqui Moly z MSO2.

O takiej mówisz ???

http://www.liquimoly-sklep.pl/product-pol-...1L-5L-25L-.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...