Skocz do zawartości

Fazer 600 zima nie pali, nowe swiece!


bezna
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nowych świec pewnie nie wygrzałeś, więc możesz już zaopatrzyć się w jeszcze jeden komplet.

 

A wygląda to na problem gaźnikowy, kiedy były czyszczone i regulowane?

 

Edit:

 

Doczytałem, że na początku chodzi normalnie i w czasie jazy gaśnie, przeczyściłbym jeszcze odpowietrzenie baku.

Sprawdź czy odpalisz na starych świecach z otwartym korkiem

Edytowane przez żółf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowych świec pewnie nie wygrzałeś, więc możesz już zaopatrzyć się w jeszcze jeden komplet.

 

A wygląda to na problem gaźnikowy, kiedy były czyszczone i regulowane?

 

Edit:

 

Doczytałem, że na początku chodzi normalnie i w czasie jazy gaśnie, przeczyściłbym jeszcze odpowietrzenie baku.

Sprawdź czy odpalisz na starych świecach z otwartym korkiem

 

A może przed wygrzaniem najpierw posmarować je szmalcem?

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regulowane napewno byly bardzo dawno temu a czyszczone jeszcze dawniej. ale mam fachowca ktory sie tym zajmie...ale tak jak wczesniej napisalem to objawy takie same mial swierz i problem byl w cisnieniu na tlokach.

 

ps.czemu smalcem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy negujesz Piotrze fakt, że nowe świece po zamontowaniu przy pierwszym odpaleniu, należy doprowadzić do temperatury samooczysazczenia ?

 

nie neguję ale to jest oczywiste, że nie wolno gasić silnika zaraz po odpaleniu i szkoda w ogóle pisać na ten temat.

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek pewnie zrozumial ze chcesz je wygrzac nad gazem :)

 

Tak właśnie myślałem ponieważ nadal pokutuje u nas tradycja opalania zalanych świec nad palnikiem gazowym. :biggrin:

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem tak na świeczkach w Harrym, pomagało na jakieś 5km jazdy. :banghead:

 

Wypalanie nad gazem jest OK do sprzętów z ery w której ta metoda była bardzo popularna. Czyli do WSK i podobnych. Do dziś zdarza mi się wygrzewać świeczki ze starych 2T, szczególnie gdy latają na Mixolu. No ale to jest stare 2T z czasów PRL a nie japoniec.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kiedy robiłeś większy serwis?

 

ustaw zawory, gazniki, nowy filtr powietrza, filtr paliwa, ewentualnie świece, do paliwa trochę dynaturatu w celu związania wody

 

w poniedzialek moj znajomy mechanik bierze moja kochana na przeglad bedzie czyscil gazniki i regulowal. Poprosze go by wymienil mi wszyskie filtry. Czyli trzeba kupic nowe swieczki ? czy moge je wyczyscic po prostu? one byly jezdzone tydzien troche mi szkoda kase wydawac na nowe.

 

ps. chyba zleje paliwo cale i wysusze bak...chyba dobry pomysl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość swirzy82

w poniedzialek moj znajomy mechanik bierze moja kochana na przeglad bedzie czyscil gazniki i regulowal. Poprosze go by wymienil mi wszyskie filtry. Czyli trzeba kupic nowe swieczki ? czy moge je wyczyscic po prostu? one byly jezdzone tydzien troche mi szkoda kase wydawac na nowe.

 

ps. chyba zleje paliwo cale i wysusze bak...chyba dobry pomysl?

...siema..... czyli jeszcze diagnozy poztawionej nie masz?

jakby co to wakacje mam teraz i numer co podalem nie bedzie dzialal do 16ego pozdro..pisz co tam wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...