Skocz do zawartości

Silnik motocyklowy


Grzester
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej o stosowaniu uszlachetniaczy do oleju i paliwa typu moto doctor i ceramizer.

1. Moto doctor - Czy faktycznie spełnia swoją rolę tak jak opisał to producent tj.: uszczelnia, redukuje spalanie oleju, poprawia kompresję itd?

2. Ceramizer do paliwa - Uszlachetniacz do benzyny i diesla, powoduje oszyczanie zaworów z nagaru itd?

3. Ceramizer do oleju silnikowego - zmniejsza spalanie, poprawia sprawność rozruchu itd.

Linki do owych preparatów:

1. http://allegro.pl/moto-doktor-extra-dodate...1369441404.html

2. http://allegro.pl/ceramizer-zestaw-do-siln...1372186018.html

Ponadto chciałbym się dowiedzieć jakie negatywnie skutki może przynieść stosowanie tych preparatów w silnikach motocyklowych starszego i nowszego typu. Wyczytałem, że przez stosowanie preparatu moto-doctor istnieje możliwość zatkania kanałów olejowych i zatarcia różnych elementów silnika.

icon3.png

-Skolioza Team-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś na temat ceramizera do oleju silnikowego

- testowany również na stanowisku badawczym (po 3 min filmu wypowiadają się na temat przebadanych właściwości). Jednak w motocyklach to "zło", gdyż przy mokrym sprzęgle masz ten sam olej co w silniku, a ceramizer zmniejsza opory cierne, tym samym sprzęgło by zaczęło się ślizgać.

Edytowane przez Bob90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzester - wypadalo uzyc wyszukiwarki. Temat juz byl walkowany.

Nie ma leku na zuzyte pierscienie innego jak remont. W motocyklowym silniku zadziala tak samo jak w samochodowym z ta roznica ze sprzeglo na poczatku bedzie sie slizgac. Jednak to srodek dorazny.

Moto doktor to handlarze stosuja zeby uleczyc silnik na chwile przed sprzedaza... Cudow nie ma.

Edytowane przez jimi11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moto doktor służy do "naprawy" silnika przed sprzedażą. Tj, uszczelni, itp, ale tylko czasowo. Jak silnik ma wyeksploatowane elementy typu pierścienie czy tłoki to takie coś nie pomoże.

Dodatki czyszczące do paliwa działają - rozpuszczają zaschnięte osady paliwowe. Skutek nie jest dramatyczny, ale w zależności od ilości osadów potrafi być zauważalny.

 

Ja tam bym nic do oleju nie dodawał. Kiedyś myślałem inaczej, ale teraz nic bym nie dolewał.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak Ci sie silniki w hóndzie kończy to na cuda nie licz, a jak chodzi dobrze to na ch*j kombinować ?

Chyba że chcesz sprzadać na wione ?

 

Ja jestem przeciwnikiem wszystkich dodatków.

 

1. tak przez 500 km potem w silniku robi Ci sie cos w rodzaju smoły, gęsta maź.

2. nie wiem

3. chodzi o to żeby rozrzedzić olej ? na pewno nie zmniejszy zużycia paliwa, pogorszy prace sprzegła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceramizer zmniejsza opory cierne, tym samym sprzęgło by zaczęło się ślizgać.

Nie prawda.Pytałem gościa co tym handluje,nie ma przeciwskazań do mokrego sprzęgła.Mogło by sie ślizgać po motodoktorach.Ja kiedyś wlałem ten cudowny ceramizer,niedość że silnik po 5 000 km nadał dymił,to doszły jeszcze jakies dziwne odgłosy ze skrzynki biegów.Po zalaniu nowym olejem,skrzynka zaczęła działać prawidłowo.Na dymienie pomogły nowe pierścienie...

Edytowane przez goguś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzester - wypadalo uzyc wyszukiwarki. Temat juz byl walkowany.

Szukałem, nie znalazłem.

jak Ci sie silniki w hóndzie kończy to na cuda nie licz, a jak chodzi dobrze to na ch*j kombinować ?

Chyba że chcesz sprzadać na wione ?

Pytam z czystej ciekawości. A piec mam zmieniony 3lata temu.

 

Czy regularne stosowanie uszlachetniaczy do benzyny sprawi, że unikniemy zanieczyszczania gaźników i będziemy mogli rzadziej rozkręcać komory pływakowe, dysze i czyścić je?(Stosowanie wraz z filtrem paliwa)[czyszczenie, NIE synchro]

 

3. chodzi o to żeby rozrzedzić olej ? na pewno nie zmniejszy zużycia paliwa, pogorszy prace sprzegła

Nie chodzi o rozrzedzenie tylko o skutki stosowania produktu

 

Coś na temat ceramizera do oleju silnikowego

Ciekawe dlaczego wybrali japońskie auto... Może dlatego, że inne by się rozkraczyło po 10km?

Edytowane przez Grzester

icon3.png

-Skolioza Team-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem, nie znalazłem.

 

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...7&hl=motodoktor

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...7&hl=motodoktor

itd.

 

Czy regularne stosowanie uszlachetniaczy do benzyny sprawi, że unikniemy zanieczyszczania gaźników i będziemy mogli rzadziej rozkręcać komory pływakowe, dysze i czyścić je?(Stosowanie wraz z filtrem paliwa)[czyszczenie, NIE synchro]

 

Nie wydaje mi sie. Wiekszosc syfu w gaznikach bierze sie z korozji baku i innych drobin ktore wlatuja. Jak dlugo stoi wacha w gaznikach to wytracaja sie krysztalki ktore zapychaja.

 

Ps. moja wczesniejsza wypowiedz byla tylko do motodoktora.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisywałem doCtor i chyba dlatego nie wyszło. Dzięki!

 

(Stosowanie wraz z filtrem paliwa)

Chyba że drobinki korozji są tak mikro małe, że filtr nie zdoła ich wyłapać. ?

Edytowane przez Grzester

icon3.png

-Skolioza Team-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie co bedzie tansze - kupowanie i lanie tego, czy raz na 2-3 lata czyszczenie gaznikow :)

 

Po dluzszym czasie mimo filtra tez gazniki sie syfia - tylko faktycznie czasteczki sa bardzo male - jak pyl. Nie raz czyscilem zapchane gazniki mimo filtra paliwa. Dochodza jeszcze korozje roznych elementow etc.

Edytowane przez jimi11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dodatków do oleju z czystym sumieniem polecam preparat Militec 1 stosuje go w każdym pojeździe jaki mam z motocykli w TT600 i GSXR 750 - skrzynia po zastosowaniu jest jak masło silnik pracuje równiej i ciszej, w TT wyraźnie czuć było wzrost mocy - może subiektywnie, ale przed zastosowaniem nie waliła tak chętnie na koło. Nie mam żadnych problemów ze sprzęgłem, nie stwierdziłem żadnych skutków ubocznych. Przed zastosowaniem długie wieczory spędziłem na znalezienie rzetelnych informacji na temat tego środka, których nie brakuje w języku angielskim niestety - łącznie z wykresami z hamowni przed i po, oświadczeniami teamów wyścigowych, które ten środek stosowały czy długodystansowym testem na Goldwingu (chyba 150 tyś km jeśli dobrze pamiętam ) itp. Ponoć jeden z niewielu środków które naprawdę działają.

Chyba go do herbaty zacznę jeszcze dodawać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moto doctor i tym podobne specyfiki spełniają swoje główne zadanie w 100%.

Zapychają sałatą kieszenie producenta.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda.Pytałem gościa co tym handluje,nie ma przeciwskazań do mokrego sprzęgła.Mogło by sie ślizgać po motodoktorach.

 

Jak handlarz tak powiedział, to się nie dziwię, bo w końcu jakoś musi to sprzedać. Tyle, że na niektórych specyfikach typu ceramizer, jest napisane, że nie zaleca się/ nie należy stosować go w motocyklach z mokrym sprzęgłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dodatkami do paliwa to trzeba po prostu popytać się tych co stosowali. I wtedy zadasz sobie pytanie czy wydanie kasy ma sens. Może być taka sytuacja że trafisz na gorszej jakości paliwo. Ale z góry zakładać że tak będzie ? Z kolei z dodatkami do oleju to trzeba już bardzo ostrożnie. Bo jeśli kupujesz dobrej jakości olej, to czy warto usprawniać usprawnione ? Może być tak że, poprawi się tylko Twoje samopoczucie a w najgorszym - szkoda gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moto doctor i tym podobne specyfiki spełniają swoje główne zadanie w 100%.

Zapychają sałatą kieszenie producenta.

Popieram tą wypowiedz ,jeżeli silnik jest ''zdrowy'' olej wymieniany jak zaleca producent to niema sensu inwestycja w tym kierunku(motodoktor i inne)warto wtedy zrobić próbę pomiaru ciśnienia w cylindrze i zainwestować w tym kierunku(uszczelniacze zaworów lub pierścienie,cylinder) i w trwałości zysk będzie podwójny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...