Skocz do zawartości

VTR1000 - temat użytkowników


Rekomendowane odpowiedzi

Dobra Pany, pozwolicie ze podlacze sie pod Wasz temat bo mam kilka pytan odnosnie VTR i jej Vałkowej konkurencji. Przekopalem niemal wszystkie 30 stron, troszke poczytalem na necie o tym moto i coz powiedziec coraz bardziej sie napalam na tego litra. Jako ze niedlugo bede zmienial jajko na cos innego , a raczej bedzie to V2, stad pytanie, a wlasciwie kilka.

Do konkurencji Vtr mozna zaliczyc tls/r, sv, . Jak sie ma to moto do wyzej ww? Kiedys strasznie jaraly mnie Tlr ale z tego co czytalem nie wiem czy chce az taki narowisty sprzet. SV wydaje mi sie w porownaniu z vtr strasznie ugrzeczniona- a z kolei po przesiadce z jajka chce czegos z pazurem. Wloszki niestety mnie nie interesuja, Duki zbyt drogie jeszcze, a aprilia mi jakos nie lezy. Piszecie ze Sp1/2 to zupelnie inne moto od F, pewnie podobnie jak gsx-f i gsx-r? Czy nie ma az takiej przepasci. Bo jesli nie padnie wybor na VTR, to pewnie na SP 1. Jakos po kontakcie z mala V2 ( mialem Varadero 125) ciagnie mnie do v2, ten dzwiek mmm poezja i mozna powkur*iac sasiadow :D

Z tego co widze na allegro to sp-ki to w naszym kraju egzotyka, martwi mnie brak czesci do tego moto. Firestormow troszke jest i z czesciami pewnie mniejsze zmartwienie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam porownania z sp i innymi v-kami ale mi podwoch latach na firestormie ( a przesiadlem sie z mz) wlasnie tego pazura brakuje. na pewno charakterystyka jest liniowa i po mocnym "dole" brakuje mi takiego odpalu na gorze. ale jak mowilem nie wiem jak to jest z innymi v-kami. jako ze mialem przyjemnosc jezdzic jajkiem to podejrzewam ze zatesknisz za jej mieciutkim siedzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że nie ma zbyt narowistych sprzętów :P

Wszytsko zalezy czego konkretnie oczekujesz od moto - jak nie masz zamiaru pałowac po torze toi Ci zwykła F wystarczy, ale jak masz sportowe zacięcie do jazdy to sp1. Poza Tym F wcale nie jest taka niewygodna jak na sprzet tej klasy, zbiornik ma tylko troche mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podejmiesz decyzję kupna Firestorm'a to postaraj się kupić z 2001r lub nowszego w miarę możliwości. W tym roku wprowadzili kilka zmian m.in. wspomniany już zbiornik z 16l zrobiło się 19l.

 

Oprócz tego:

-nowe gaźniki,

-nowe nastawy układu zapłonowego,

-wyższa kierownica,

-nowa deska rozdzielcza,

-modernizacja widelca teleskopowego,

-wtórny obieg powietrza w silniku,

-mniejsze kierunkowskazy

 

Ja byłem teraz na majówkę w Bieszczadach (ponad 400km w jedną stronę) z laską i bagażami. Naprawdę nie narzekałem, pozycja jest wygodna jak na tej klasy motocykl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie twierdze ze cala pozycja jest niewygodna ale uwazam ze siedzenie jest za twarde i za bardzo pochylone co powoduje po pewnym czasie, zwlaszcza przy turystycznej spokojnej jezdzie ,dretwienie wszystkiego co jest miedzy nogami. podobna w charakterze cbr600f ma wygodniejsze siedzenie. na poprzednim motorze zdarzalo mi sie siedziec po 17 godzin non stop ( wiec taki mieczak nie jestem)i nie mam takich zlych wspomnien,

 

Przemek, jak sie zdecydujesz na F-ke to daj znac, moze sie dogadamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poki co siedze jeszcze za granica, mysle ze ten sezon przesmigam jeszcze jajkiem, jak wroce jakos jeszcze przed pazdziernikiem ( studia), pozatym w tamtym roku zmienialem opony i wydech, w tym aktualnie jest na duzym przegladzie takze szkodaby dolozyc do interesu sprzedajac doinwestowane moto, ale mysle ze zima bede sie rozgladal za nowym sprzetem. Dzieki wszystkim za cenne rady. Szkoda ze nie macie odniesienia do innych V2 wtedy wszelkie watpliwosci mialbym rozwiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako inna alternatywa, mozesz wziąc pod uwage jeszcze VFR 800. V4, bardziej turystyczne niz vtr, ale nie mam z tym moto żadnego wiekszego doswiadczenia. Poza tym ze to Honda oczywiscie.

Chyba ze poczekac nie wiem ile na nową VFR, bo jezeli zapowiedzi sie sprawdza, to bedzie miała silnik z rc211, a to oznacza ze musi wypier***ać nieziemsko.

Edytowane przez Arni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.raptorsandrockets.com/images/Ho...onda_VTR_Fr.jpg Czy to ma byc nowe wcielenie VTR'y? Wiecie coś wiecej na ten temat?

 

wygląda jak sześćsetka, bez charakteru.

Mam nadzieję że tylko na tej wizualizacji się skończy, bo VTR powinno budzić respekt :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...