Skocz do zawartości

Świece


Grzester
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z Iskrą będzie ciężko. Specjalizują się bardziej w samochodowych a do motocykli robią tylko "ogólne" rodzaje. A jak wiadomo motocykle to gruba dziedzina i sporo by musieli tego rzeźbić, co pewnie im się nie opłaca. Miałem w łapach kilka katalogów papierowych Iskra i tylko samochody w nich były a motocykle to bardziej Jawa, Junak czy motorowery. Wybór ogromny też mają.... F70-F100. :banghead: Harley ma prymitywny silnik i wymagań wielkich nie ma ale na Iskrach to nie bardzo chciał odpalić nawet. A różne testowałem, nowe i używane, zwykłe i 3-elektrodowe...

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w mojej byłej ZX6R wymieniłem świece na Denso i byłem zadowolony, żadnych problemów i były tańsze od standardowych NGK :wink:

Jeśli chodzi o NGK to słyszałem od znajomych, że czasem świeczka może "paść" bez powodu. Tak też było w moim przypadku - po wymianie i przejechaniu trochę ponad 1000 km jedna padła... Założyłem DENSO i do dnia dzisiejszego (po sprzedaży moto) gościu na nich jeździ (już ponad 2 sezony) :wink:

 

Co do irydowych to na początku tego sezonu wymieniłem w swojej 9-tce świece na NGK Iridium. Znalazłem u gościa w sklepie (w dobrej cenie, parę zł drożej od standardowych NGK np w ASO i dlatego kupiłem żeby faktycznie sprawdzić czy jest różnica). Wydaje mi się, że moto równiej chodzi na wolnych obrotach i lepiej odpala jak jest zimno :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wczoraj w serwisie załozyli mi nowe świeczki do Tygrysa, NGK CR8EK.

Przyjeżdzam do domu, patrze w serwisówke a tam ....,że mają być NGK CR9EK :icon_rolleyes:

 

Co robić, wymieniać, czy może to w jakiś sposób zaszkodzić silnikowi :icon_question:

Edytowane przez Syrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak serwis dał złe to niech wymienia. Po co masz się zastanawiać czy coś się stanie czy nie, reklamuj. Zapłaciłeś przecież za to żeby wykonali swoją robotę jak trzeba, łaski nie robią. Nie daj tez sobie wmówić, że będzie dobrze i nic się nie stanie bo jak się jednak coś spier....... żaden nie będzie chciał ponieść odpowiedzialności. Teraz mają ci wymienić w/g danych z serwisówki i nie ma przeproś, za jakiś czas będzie "pozamiatane" i zostaniesz z tym sam.

 

PS: Ja bym pojechał i grzecznie ale stanowczo zażądał wymiany na takie jakie podaje serwisówka a jeśli nie, to niech oddają ci kasę i zakładają stare świece. Pojedziesz zmienić u fachowca co nie robi takich szkolnych pomyłek a o nich napiszesz kilka "ciepłych" słów na forach motocyklowych.

Edytowane przez Ksylo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest czasem tak, że niższa ciepłota jest na niższe temperatury ? W 8'ce jest mniejsza powierzchnia oddawania ciepła. Sugeruję się materiałami NGK ale mogłem je źle zrozumieć.

Druga sprawa to sam katalog. Do mojego silnik jeden producent zaleca dwie różne świece także panowie na serwisie mogli się rąbnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

mam taką zadumke

posiedziałem sobie chwile przy cebuli i zauważyłem pomiędzy izolatorem a stalową tuleją (na zewnątrz) biały proszek, wziąłem nowe świece z szafki i tam to samo, wilgoć ?

nie zrobiłem zdjęcia przed wyczyszczeniem, biały proszek się pojawił w miejscu gdzie powstaje "koronka" na izolatorze, na starych świecach rzuconych w kąt (iskra,ngk), bosch) 10-15lat temu tego nie ma

świeczki denso

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...