Skocz do zawartości

Klocki EBC HH vs. NHC CU-1


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobre klocki to 300-400zł za komplet na przód kosztują, a nie 130zł. Takie rzeczy to chyba tylko w dawnej Erze.

 

 

Jak ktoś nie ma co robić z kasą to pewnie, może sobie nawet kupić za 1000 :). Co nie zmienia faktu że do 150zł/tarcza można kupić świetne klocki na drogę.

 

 

 

Limo to napisz jakie, bo ja lepszych nie miałem :cool: Testowałem już Lucasa, Nissiny i EBC, te ostatnie były moim zdaniem najlepsze.

 

 

To wypróbuj jeszcze Vesrahy sinterowe :). I oczywiście Brembo, ale tu już może być nieco drożej.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Lucas SRQ?

Obecnie używam Lucas SV - w GSXF600 typowo do jazdy turystycznej po polskich drogach, na moje jazdy wystarczają,

następne jakie kupie to Lucas SRQ - chcę poczuć tą różnicę, o której wiele osób mówi :cool:

 

Prawda jest taka, że każde klocki hamują w jeżdzie turystycznej i te za 50 i te za 150.

Jakość produktu odczuwamy dopiero w sytuacji kryzysowej, kiedy to trzeba zwolnić nagle z dużej do małej prędkości zachowując jak najkrótszą drogę hamowania,

Osobiste moje zdanie, że na bezpieczeństwie się nie oszczędza.

Byłem na kilku szkoleniach producentów hamulcowych (co prawda z zakresu aut osobowych).

Takie firmy jak Lucas, Brembo czy EBC cały czas pracują nad jakością swoich produktów, dążąc do jak najwyższych standartów.

Setki testów oraz tysiące godzin pracy technologów pozwalają ufać, że produkt spełni nasze rządania.

 

 

 

Co nie zmienia faktu że do 150zł/tarcza można kupić świetne klocki na drogę.

 

Zgadzam się.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozglądam się za klockami do gsxr 600 98 i natrafilem na klocki marki Schiffert

 

Zakładam zwykłe shifferty na tył, jedyna wada to taka że znikają migiem. Co do jakości hamowania ciężko stwierdzić bo to tył.

Na przód EBC HH i złego słowa nie powiem, wg mnie bdb hamują.

Tyłu używam sporadycznie i wymieniam kompletem klocki (kończą się w jednakowym czasie)

Strony internetowe i aplikacje www: www.seeyou.net.pl

Automatyzacja produkcji, kartoniarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mi sie załozyło odwrotnie na przód założyłem sifferty a na tył mi przysłali wlasnie ebc hh zrobiłem juz z 300km od wymiany i tak wlasnie jakos tego tyłu to nie czuje ale z przodu jestem zadowolony stare klocki były tokico i moim zdaniem gorzej chamowały a nie były jeszcze do konca zjechane no moze jeden klocek był widocznie drugi bebenek słabo chodził w tym zacisku a jak jest z zywotnoscią tarcz w tym zestawieniu???

Edytowane przez kamiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siffertów nigdy nie miałem, to nie wiem. Na tył to EBC HH, są aż za dobre, no chyba,że ktoś naprawde dużo hamuje tyłem, moim zdaniem nie ma sensu, zkładac i przepłacać za HH, wystarczą EBC FA.

Spotkałęm się z opinią,że HH wcinają tarcze, co w mojej opinie jest bzdurą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syrek ja akurat dużo tyłem hamowałem i ciągle wsadzałem HH i owszem żrą tarcze jeśli porządnie wciskasz. Na fabrycznych Nissin problem nie występował, na zwykłych FA też nie. Któregoś pięknego razu chyba kupiłem zwykłe Ferodo ale nie wiem czy czasem na przód nie poszły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do kazdego motocykla zakłada się takie same klocki. To po pierwsze, a co do samych producentów to jak na moje oko Brembo rządzi. D sportowych i cięższych motocykli wersja SA do spokojniejszych CC. Jest wtedy idealnie. Kolejne w kolejce są Lucas SRQ do sportów i SV do spokojniejszych. Następne w kolejności są klocki Vesrah (nie pamiętam oznaczeń). Co do EBC HH sporo ludzi chwali a dla mnie kicha była. Tępe hamowanie, mało wyczuwalne. zamieniłem na brembo sa i bylo o wiele lepiej

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...