Skocz do zawartości

Prośba o porade i opinie


RedGothic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chopaki :icon_razz: Może kupicie ode mnie eMWiaka 750 ???

Co prawda teraz lekko spier*** ale w tygodniu idzie do majstra i za kilka dni znowu będzie latał.

Jak nie zechcecie kupić :icon_mrgreen: to proszę o radę, jak sprzedać parcha ?

Nie jestem manualny, znaczy mam dwie lewe rączki :rolleyes: i znudziły mnie wyprawy do "serwisu" w celu regulacji gaźnik czy zaworów, czy jakieś podobne duperele.

Zabawa nieziemska, czy podczas jazdy w terenie, czy, robieniu lewych zakrętów na kostce powodujące opadnięcie majtek u panien ... ale już z tym koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Uujjjj mam zajady od smiechu kolejny marzyciel-z-głową-w-chmurach :biggrin: Wez no chłopie przeczytaj temat wyżej o ruskach , tam nic nie jest naciagane, naprawde przy tych pojazdach(nie motorach bo motory jezdza) mozna osiwiec. Kup jeżyne bedziesz mega zadowolony, nie bierz sie za boxery, bo tylko nerwy i problemy, w niedziele sobie zaplanujesz wyjazd jak np.Hius a motong nie odpali, bo nie chce mu sie akurat wyjezdzac(uwagi pod adresem Hiusa i jego maszyny beda wysoce niestosowne) albo po poskładaniu zacznie ci ciec olej z najmniej spodziewanej strony eech, szkoda gadac....Kup Iża 49 a ceny motocykli nie sa takie wysokie, chyba ze na alledrogo, bo nie musisz sie specjalnie upierac zeby kupic naprawde tanio, tylko potem zaczyna sie jazda, jak chcesz sprzet do fajansiarskiego lansu to nie bedzie zle, a jak uprzesz sie zrobic weterana-orginała to zdrówka zycze:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam.Tak troszkę "ni z gruszki,ni z pietruszki"...-jeżdżę japonią i oczywiście Kaśką..Mam ją od 4 lat,w tym czasie wymieniłem tylko dwie linki,olej i uszczelkę miski olejowej.Moją Kaśką jeżdżę bardzo delikatnie,ale silnik już słychać-i tu moja prośba-szukam ODPOWIEDZIALNEGO motocyklisty(mechanika) z okolic Chorzów-Gliwice-Katowice,który podejmie się remontu...Adminów proszę o wrzucenie w odpowiedni dział/temat,bo"szukajka" mi nie pomogła...Forum już długo odwiedzałem jako gość i muszę powiedzieć,że opinie o umieralności/awaryjności są mocno przesadzone.Ludzie po prostu starymi,rosyjskimi boxerami zasuwają jak japonią;ewentualnie myślą,że one powinny chodzić jak japonia...Więcej wyczucia i delikatności+=mniej awarii...Pozdrawiam serdecznie

 

I cisza w temacie jak cholera....Żyje tu ktoś w ogóle,że o okolicach Śląska nie wspomnę??? :icon_idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I cisza w temacie jak cholera....Żyje tu ktoś w ogóle,że o okolicach Śląska nie wspomnę??? :icon_idea:

Chcesz generalki czy ratowania? Jak generalkę to w styczniu będę miał trochę wolnego i mniej więcej wtedy będę składał dwa kolejne dolniaki starej produkcji. Koszty nie małe, ale w tym masz do wglądu na bieżąco dokumentacje zdjęciowa co i jak i za ile było montowane w silniku. Masz też wpływ oczywiście czy wałek od świątka czy chiński czy regenerowany na Ukrainie. Z zasady wstawiam najlepsze- wszystko co chcesz gorsze musisz sam zadeklarować.

Jeśli jednak wolisz sam odkrywać meandry radzieckich technologii to zapraszam na forum https://kolyaska.fora.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i chodzbyśniewiem ile wpakował w ruska to dalej będzie rusek . :icon_biggrin: Lepiej uzbierać z 13 koła i enesiaka albo Bemkę ze szwabi przytarbać . Ostatnio miałem okacjie kupię Indiana modelu nie pamiętam z kwitem w częściach 3000 $ tylko jeden mankament trzeba było jechać prawie pod branicę kazachstańską :icon_biggrin: . A M72 z kwitem 2500 koła pln musisz dać na ukrainie . i władować masę w remont . Sport dla bogatych albo upartych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to forum weteranów już dawno temu umarło - podział na kategorie go rozwaliło jak i fakt, że ludzie chcą jeździć a nie naprawiać. za głosem Księcia z bajki - na kolyasce masz kopalnię wiedzy i ludzi.

 

Więcej wyczucia i delikatności+=mniej awarii...Pozdrawiam serdecznie

ja też pozdrawiam.. i gówno prawda ;)

 

delikatnie.... to do kobiety :) :)

 

Gośka

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zaraz gówno?? :icon_eek: Ja tą swoją kasieńkę już trochę ujeżdżam,a że pojęcie o zabytkach mam kiepskie,to naprawdę obchodzę się jak z jajkiem...i ona jeździ :biggrin: Pomału,bez kosza(bo odpięty,żeby jej ulżyć) i szaleństw,ale do przodu... :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zaraz gówno?? :icon_eek: Ja tą swoją kasieńkę już trochę ujeżdżam,a że pojęcie o zabytkach mam kiepskie,

 

odpowiedziałeś sam sobie właśnie na moją zaczepkę ;-)

 

bosunie sądzisz, że te motocykle miały mieć "delikutaśnego" odbiorcę? przeciwnie :) :) powiem jeszcze więcej - bo miał być koń roboczy a nie słodki kucyk.

 

Gośka

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedziałeś sam sobie właśnie na moją zaczepkę ;-)

 

bosunie sądzisz, że te motocykle miały mieć "delikutaśnego" odbiorcę? przeciwnie :) :) powiem jeszcze więcej - bo miał być koń roboczy a nie słodki kucyk.

 

Gośka

Tia... i generalki co 10tys km ;]

 

Dodatkowo weź pod uwagę ze np remontowany wielokrotnie wał nie ma już takiej wytrzymałości jak nowy te 50 lat temu. To nie są motocykle do orania. To sa pieszczoszki i nie ma co udawać ze to dziś maszyny czysto użytkowe. Trzeba umieć sie nimi obchodzić rozsądnie co oznacza ze i delikatnie tam gdzie trzeba i czasem też ostro. Dobrze pamiętam okoliczności gdy były-ex * rozpracował Ci silnik ścigając się z jakimś drag starem? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedziałeś sam sobie właśnie na moją zaczepkę ;-)

 

bosunie sądzisz, że te motocykle miały mieć "delikutaśnego" odbiorcę? przeciwnie :) :) powiem jeszcze więcej - bo miał być koń roboczy a nie słodki kucyk.

 

Gośka

 

Masz 100% racji,tylko że tak było 60 lat temu...teraz to już są zabytki/weterany,którym się należy emerytura :biggrin: . I pyrkanie dla przyjemności,nie dla pracy/służby.... Rozumiem tych,którzy ganiają nimi po 120 km/h,ale mnie by po prostu serce bolało....Ja przy swoim pyrkoleniu 40-60 km/h mam kupę radochy i ...komary w zębach :icon_mrgreen: Czego i Tobie życzę :notworthy: I obyśmy się kiedyś spotkali na trasie,choć duży dystans nas dzieli,chętnie bym poszerzył swoje horyzonty techniczne,bo widzę,że Twoje są niemałe i mógłbym się sporo nauczyć :rolleyes: (I nie ma tu żadnego przytyku z mojej strony) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Tak troszkę "ni z gruszki,ni z pietruszki"...-jeżdżę japonią i oczywiście Kaśką..Mam ją od 4 lat,w tym czasie wymieniłem tylko dwie linki,olej i uszczelkę miski olejowej.Moją Kaśką jeżdżę bardzo delikatnie,ale silnik już słychać-i tu moja prośba-szukam ODPOWIEDZIALNEGO motocyklisty(mechanika) z okolic Chorzów-Gliwice-Katowice,który podejmie się remontu...Adminów proszę o wrzucenie w odpowiedni dział/temat,bo"szukajka" mi nie pomogła...Forum już długo odwiedzałem jako gość i muszę powiedzieć,że opinie o umieralności/awaryjności są mocno przesadzone.Ludzie po prostu starymi,rosyjskimi boxerami zasuwają jak japonią;ewentualnie myślą,że one powinny chodzić jak japonia...Więcej wyczucia i delikatności+=mniej awarii...Pozdrawiam serdecznie

 

I cisza w temacie jak cholera....Żyje tu ktoś w ogóle,że o okolicach Śląska nie wspomnę??? :icon_idea:

witam:)))) ja jestem z okolicy i naprawiam weterany...

Edytowane przez Dawid1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...