Skocz do zawartości

Wybór samochodu i wielki dylemat


HELLBOY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Honda mechanicznie nie powinna mieć nic do zarzucenia, a co do osiągów to nawet 1,4 w tej budzie daje radę.

Problemem może być tandeta w środku. Plastiki moim zdaniem są tragiczne ale za to dobrze oddają to jak auto było użytkowane - jeśli ktoś auto zapuścił choć na krótki czas materiały z jakich wykonane jest wnętrze to zapamiętają. Fotele fajnie trzymają ale materiał z jakiego są zrobione to porażka. Znam 3 właścicieli tego modelu civica i tylko jeden uskarża się na trzaskanie plastików z tyłu auta gdzieś w okolicach oparć foteli pasażerów (nadwozie 5d), żaden nigdy nie mówił o jakichkolwiek usterkach. Słyszałem natomiast o wadliwej skrzyni biegów (chyba była akcja serwisowa) i problemach z korozją zwłaszcza wersji 5d. Wersja 5d ponoć też się kiepsko prowadzi - tylne zawieszenie nie daje rady, ale jeździłem tylko w nadwoziu 3d i to jeszcze w wersji z pakietem sport, więc trudno mi w to uwierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o lupo 1.2 tdi bądź Toyocie Aygo? Jeszcze nie kupiłem Civica więc mogę rozważać inne autka.

Umówiłem się na niedzielę z właścicielem civica... zobaczę co to za autko...

Nie ukrywam iż zależy mi na tym, aby autko mało paliło.

 

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiara w to, że małe pojemności mało palą jest zgubna.Zawsze jest to kosztem komfortu, bezpiecznego wyprzedzania i pakowności.

http://moto.pl/MotoPL/1,88571,8410833,Male...est_piekne.html

Przeczytaj sobie zwłaszcza za opinie na dole...wszystkie. .

Myślałem, że będa to wartości poniżej 5 litrów ale jednak mnie nie zaskoczyli.

Znając życie te wartości spokojnie można podnieść o 1,5 -2 litry bo testy to jedno a rzeczywistość to drugie.

Edytowane przez _Monter_

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ekonomii w hondzie zapomnij, 1,6 w mieście 10 litrów najmniej spali, pracuje na stacji benzynowej i czasem takie hondy przyjezdzają i ludzie skarża sie na duże spalanie, a też kiedyś sie interesowałem tym autem, ale wybrałem ibize 1,9 tdi 101 km i jestem zadowolony jakieś tam usterki sie pojawiaja ale same pierdułki i samemu sobie radze :) moje spalanie w mieście to 5,5-6l/100km, trasa ma chorwację w 4 osoby i załadowany po dach to 5,5 i żadna góra nie straszna :), benzynki prawym pasem :P, ale honda też fajna :) wybór należy do ciebie, najlepiej sie przejedz i sam oceń w czym sie lepiej czujesz, ceny serwisów raczej podobne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.4 tsi wciąga w granicach 10l po mieście a te wyniki w tabelkach to chyba tylko w jeździe po trasie i to też żadna rewelacja, na początku lat 90 było takie spalanie a pojemności większe

Edytowane przez enduromaster

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiara w to, że małe pojemności mało palą jest zgubna.Zawsze jest to kosztem komfortu, bezpiecznego wyprzedzania i pakowności.

http://moto.pl/MotoPL/1,88571,8410833,Male...est_piekne.html

Przeczytaj sobie zwłaszcza za opinie na dole...wszystkie. .

Myślałem, że będa to wartości poniżej 5 litrów ale jednak mnie nie zaskoczyli.

Znając życie te wartości spokojnie można podnieść o 1,5 -2 litry bo testy to jedno a rzeczywistość to drugie.

 

 

Napisałem, ze male silniki malo pala w miescie. I mysle, ze rzeczywiscie tak jest, jesli jezdzi sie spokojnie. Maly silnik mniej pali na obrotach jalowych, czyli 80% czasu jazdy w miescie, no i jesli sie go nie paluje, a trudno palowac w korkach to tez z racji malej pojemnosci malo spali. Nie wmowisz mi, ze jak odpale sobie 1.0 i 1.6 oparte o podobne technologie i postawie je wlaczone obok siebie to 1.0 wiecej spali. Do tego dochodza niskie oplaty, zazwyczaj znacznie nizsze czesci, bo male auta, to w wiekszosci "budzetowki".

 

Tylko bron Boze, przed wyjazdem w dalsza trase z duza predkoscia przelotowa. Problem z wyprzedzeniem byle tira, komfort zaden, zawieszenia i opony nie nadajace sie do jazdy z duza predkoscia, duza glosnosc i przy 120 juz zaczyna sie zblizac do czerwonego pola i koncza sie mozliwosci silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe, bo moj suzuki swift 1.3 pali w miescie przy jezdzie w stylu dziadka emeryta ok. 7, a wiem, ze swifty 1.0 pala mniej. Ja raczej delikatnie sie nie obchodze, wiec mam ponad 8, ale do 10 chyba nigdy nie doszedlem, a zdaza mi sie do odciecia poleciec jak sie wkur...

 

dodam, ze to sa wyniki osiagane w 3 najbardziej zakorkowanym miescie w Europie, czyli Wroclawiu ;)

 

 

 

aha, moj swift to rocznik 92', czyli technicznie jeszcze w latach 80 :)

Edytowane przez straycat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiesz na Opla Astrę II 1.7 w dieslu? Oczywiście tylko Isuzu, silnik i turbina nie do zajechania. Spalanie bardzo niskie.

Ja jeżdżę astrą I 1.7 TD Isuzu, spalanie w mieście nie przekracza 6l, w trybie mieszanym 5,5l.

Jawa Robby 50 ==> Yamaha XT 600E ==> Honda CB 900F Hornet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

Na tak krotkie dystanse, to wolalbym benzyne + lpg. Diesel bedzie wiecznie niedogrzany, morderstwo dla turbiny.

 

Mam Civica 1,4 w LPG i w korkach zre 9 - 9,5l gazu. W trasie 8. Benzyny jadl ok. 1l mniej. Na szafie ponad 180 tys.km.

 

Przejechanie 100km kosztuje mnie ok. 20zl. Diesel palacy 6l to juz 25zl za 100km.

 

Matizem w gazie da sie objechac za 15zl 100km :].

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...