Skocz do zawartości

Mocowanie linki sprzęgła pod deklem- Suzuki GSXF 600


qba405
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W sobotę zepsuł mi się mechanizm, w którym siedzi linka od sprzęgła pod deklem (nie wiem czy ma on jakąś fachową nazwę). Myślałem, że to linka się urwała ale jak dojechałem to rozebrałem go i się okazało, że taka blaszka się trochę ułamała i nie trzyma linki. Mam sąsiada, który jest mi to w stanie pospawać tylko kazał mi się dokładnie dopytać w jakim położeniu ma być ta blaszka, żeby wiedział jak spawać.

 

 

Czy ta blaszka ma być w położeniu 1 czy 2? Mnie się wydaje, że w pierwszym tak naturalnie chodzi. tylko, ze jak mi spawnie to nie ma odwrotu. Proszę o pomoc i pozdrawiam

 

Pierwszy wariant

 

 

Drugi wariant

 

 

P.S Jeśli ktoś chciałby pomóc a nie wystarczą te zdjęcia niech da znać to wyślę jakieś jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym to zobaczył na żywo powąchał pomacał polizał (jak to mówią starsi koledzy z forum :biggrin: ) to bym Ci powiedział jak to powinno być poprawnie w 100% a tak to tylko przypuszczam że 1 opcja jest poprawna. Jeśli w położeniu nr 1 blaszka od strony linki ma nacięcie kończące się otworkiem (większym od nacięcia) to ułożenie nr1 jest jak najbardziej poprawne. Możesz jeszcze zapodać zdjęcie jak wygląda to "wejście" w niej na linkę jeśli masz wątpliwości co do mojej wypowiedzi :icon_mrgreen:

Edit:

Dojrzałem resztę zdjęć i jestem pewny że położenie nr 1 jest ok

Edytowane przez czarekmbx

www.zaplon.fora.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to pospawać? Jak zespawa się tą blaszkę to będzie? Bo się mnie ten facet pytał czy tam nie było żadnego zabezpieczenia? Bo coś mówił, żeby można to było przerobić.

 

Fota

 

Tak to wygląda z bliższa. On tam była zahaczona i nie było żadnego zabezpieczania? Mi się nie wydaje, żeby tam jakieś było ale koleś coś tak mówi, czy to spawnąć, zahaczyć i ma grać bez niczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma to grać bez żadnego zabezpieczenia.Linka jest napięta i trzyma się na swoim miejscu.

Dla mnie trochę dziwne, że aż tak wyrwałeś zaczep linki.

Wyprostuj, pospawaj ewentualnie jak kumaty kolo to może to wzmocnić.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy nie za delikatny ten element na spawanie, nie lepiej kupic nowy ?

 

 

 

Już pospawane (tą spawarką do cienkich rzeczy - zapomniałem kurcze jak się ona fachowo nazywa), tylko muszę jeszcze raz iść bo jest spawnięta tylko ta jedna "ścianka". Wyciągłem ten mechanizm z dekla i się okazało, że to ma na dwóch siedzieć a nie zauważyliśmy wcześniej.

 

Poza tym wątpię, że ktoś sprzeda osobno taką pierdółkę? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...