Skocz do zawartości

Gleba motocyklisty.


MYCIOR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym udzielaniem pomocy to najpierw niech ktoś się dowie co robić i jak, bo chciałbym aby ktoś mi pomógł tylko czy chciałbym aby ktoś pierwsze co zamierzał zrobić to ściągnąć mi kask to już wątpię.

Ciekawe... Jeżeli byłbyś nieprzytomny i miał niewyczuwalny puls i oddech to właśnie to bym zrobił, bo tego uczyli mnie na kursie pomocy przedmedycznej. Nie da się prowadzić resuscytacji kogoś w kasku motocykowym. W takich wypadkach ryzyko związane z potencjalnie uszkodzonym kręgosłupem (i jego ruszeniem w trakcie zdejmowania kasku) musi zostać pominięte, bo największym zagrożeniem Twojego życia jest zatrzymanie akcji serca.

 

Przyznam, że po przeczytaniu tego tematu włos mi się zjeżył na głowie, że również wśród motocyklistów, którzy tak chętnie naklejają sobie naklejki "''motocykle ..." i aktywnie wypowiadają się o braku umiejętności wśród kierowców puszek panuje taki totalny brak znajomości elementarnych przepisów regulujących zachowanie w przypadku bycia świadkiem wypadku drogowego. Spodziewałem się, że jako najbardziej narażeni na takie wypadki uczestnicy ruchu drogowego powinniśmy być do tego lepiej przygotowani.

Nie chcę wiedzieć jak NIE-wielu z nas przeszło jakieś rzeczywiste przeszkolenie z udzielania pierwszej pomocy... :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie realia. Kodeks drogowy coś tam wspomina o udzielaniu pomocy w razie wypadku, ale nikt do tego wagi nie przywiązuje, bo słabo to jest egzekwowane.

pzdr

 

Najlepsze jest to że jakbyś podał nr rejestracyjne tych co odjechali, to mieli by poważne konsekwencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasad udzielania pierwszej pomocy powinni uczyć w szkołach. Ale nie kilka godzin na PO, ale oddzielny przedmiot przez kilka lat, zamiast np religii, aby nie tworzyć dodatkowych godzin lekcyjnych. Ile osób by przez to mogło żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki- ilu z nas wozi ze sobą jakiś zestaw pierwszej pomocy? Sam wożę taki dopiero o roku :icon_rolleyes: , po tym, jak mój kumpel przebił się z motkiem przez kamienny murek (wyglądało masakrycznie a najpoważniejszym urazem był rozcięty palec- ale co się strachu najadłem, to moje :icon_eek: )

Na rynku są naprawdę małe rozmiarowo zestawy, które idzie upchnąć dosłownie wszędzie. Plastry, bandaż i najlepszy chyba dodatek- maseczka do sztucznego oddychania. Problem zdejmowania kasku znika :clap:

Poluję jeszcze na taki specjalny opatrunek wielokrotnego użycia. Idzie nim usztywnić dosłownie wszysko w zależności, jak się go poskłada. Od stopy, przez kręgosłup do klatki piersiowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wożę kilka różnej wielkości opatrunków jałowych, tak samo kilka różnych bandaży ale żadnego usztywniającego, plastry, maseczka do sztucznego oddychania, rękawiczki, koc ratunkowy, nożyczki. Minimum ale lepiej mieć niż nie mieć i idzie to chyba upchnąć w każdym motocyklu.

Edytowane przez tmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie realia. Kodeks drogowy coś tam wspomina o udzielaniu pomocy w razie wypadku, ale nikt do tego wagi nie przywiązuje, bo słabo to jest egzekwowane.

pzdr

 

Tutaj nie chodzi o przepisz, chodzi o mentalnosc. Ludzie maja po prostu drugiego w dupie. Ja pare latek temu wyjebalem sie podczas hamowania w deszczu, pelno ludzi itd, nikt sie o nic nie zapytal. Ja jestem ciekaw gdzie to bylo, bo widocznie warto tam mieszkac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rynku są naprawdę małe rozmiarowo zestawy, które idzie upchnąć dosłownie wszędzie. Plastry, bandaż i najlepszy chyba dodatek- maseczka do sztucznego oddychania. Problem zdejmowania kasku znika :clap:

 

a co ma maseczka do kasku?

BTW zacznij od rękawiczek. Twoje bezpieczeństwo w kontakcie z krwią poszkodowanego jest priorytetem. dorzuć chustę trójkątną i folię nrc

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego dorzuciłbym elastyczną szynę do usztywniania np. SAM SPLINT - szalenie praktyczne przy wszelkiego typu złamaniach, zwichnięciach, skręceniach, a po zwinięciu miejsca dużo nie zajmuje.

Maseczka jest równie ważna jak rękawiczki - przy akcji sztucznego oddychania też jesteśmy narażeni na kontakt z krwią poszkodowanego - jeżeli maseczka ma zastawkę zwrotną to ryzyko minimalizujemy, a i komfort prowadzenia akcji rośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki- ilu z nas wozi ze sobą jakiś zestaw pierwszej pomocy? Sam wożę taki dopiero o roku :icon_rolleyes: , po tym, jak mój kumpel przebił się z motkiem przez kamienny murek (wyglądało masakrycznie a najpoważniejszym urazem był rozcięty palec- ale co się strachu najadłem, to moje :icon_eek: )

Nie przypominam sobie rozciętego palca, chyba że ktoś jeszcze odwalił taki numer :P

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku zimą jechałem z tatą samochodem i na zupełnie oblodzonej drodze nas poniosło i wjechaliśmy na zaspę... Szkód niewiele jedynie zarysowany zderzak, ale samochód zawisł na tej zaspie, a śnieg był zamarznięty więc nie ma jak wyjechać. Stanąłem na drodze i próbuje kogoś zatrzymać, żeby nam pomógł wyciągnąć samochód. Dopiero po 10 min. pewien kierowca zatrzymał się złapał za łopatę (którą miał w bagażniku) i sam zaczął kopać! Po jakimś czasie jeszcze jeden kierowca się zatrzymał i wyciągneliśmy samochód. Gdyby zobaczylibyście miny tych ludzi jak mijali nas i tylko patrzyli czy mocno "j*b*ął"... To jest TO właśnie cała Polska, ale widać to się zmienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...