Skocz do zawartości

Cała prawda o olejach


Herdi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czyli jeśli chodzi o lepkość motul nie robi szału. Oczywiście nie każdy szuka wysokiej lepkości, bo motorex też np olej top speed 4t 15w 50 który prawdopodobnie ma być olejem o niskich oporach i przy 100C ma lepkość tylko 14

 

http://www.jgsport.pl/zasoby/pdf/68_top_speed_4t_15w_50.pdf

 

tylko nie wiem jak ma to się do tabelki bo wg niej 50 dostaje się powyżej 16,8.

 

Ciekawą opcją jest agip, tańszy od motorexa a ma lepkość przy 100C - 24

 

http://www.kostakis.gr/MOTO/Racing_4T_10w60.pdf

EXC 125 -> XR650R -> EXC 520 --> lc4 620 i yz125

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xado 10W-60 4T MA 53 zyle za litr :)

 

 

Typical properties: 10W-60

 

Specific Gravity 20°C kg/l 0,854

Viscosity 100°C mm2/s 25,1

Viscosity 40°C mm2/s 178,0

Viscosity Index - 174

Flashpoint °C 227

Pourpoint °C -36

Sulphated ash gew.% 1

Edytowane przez Herdi

-------------------
Pozdro Herdi

Śrubkomistrz w serwisie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zalalem olej z kauflandu 99zl za 5 litrów 5w40 i mam to w dupie nie ma co się spuszczać byle by byl Świerzy :). W sklepach gdzie sprzedaja oleje pany eksperty nadal uwazaja ze syntetyk zalany do deawoo nubiry 1.6 rozpusci jej uszczelki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No to ja już zgłupiałam. W serwisówce pisze że moja Suzi powinna dostać olej 20W40. U mechanika gdzie robię przeglądy i ma tez sklepik, patrząc na półke z olejami w ogóle takiego 20W nie widziałam tylko same jakies takie 5W 10W . W końcu jaki olej kupic?

A może w zykłym sklepie samochodowym ?

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja już zgłupiałam. W serwisówce pisze że moja Suzi powinna dostać olej 20W40. U mechanika gdzie robię przeglądy i ma tez sklepik, patrząc na półke z olejami w ogóle takiego 20W nie widziałam tylko same jakies takie 5W 10W . W końcu jaki olej kupic?

A może w zykłym sklepie samochodowym ?

 

Trochę pomyliłaś tematy, bo Twój problem dotyczy wyłącznie tego jaki olej jest potrzebny Twojemu motocyklowi a nie olei jako "konstrukcji".

 

20W40 to głównie mineralki, znalezienie takiego syntetyka będzie bardzo trudne. 10W40 o API minimum SF/SG to właściwy olej dla Twojego moto wg serwisówki którą znalazłem ale SL czy SM też będzie dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do docierania już kupiłam :) Na butli wcale nie ma oznaczeń co to za olej, tylko wielki napis> Clasic Car

i jakiś samochód namalowany z lat 30-tych . Powinien być dobry myslę, bo kosztował mniej niż Coca-Cola :laugh: .

No a potem dostosuję się do rad i kupię 10W40, jakis wypasiony.

I przepraszam za pomyłkę tematów bo żeby nowy temat zakładać nie pomyslałam

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja leję tylko motul bo ładnie pachnie:-), a tak szczerze miałem wcześniej castrol półsyntetyk i po przejściu na motul full syntetyk 15W50 była odczuwalna tzn cichsza i delikatniejsza praca skrzyni biegów, mimo przejechania ponad 25k km zawory na książkowych luzach, nie wiem czy to zaleta oleju ale na inny już nie zmienię mimo że motul jest 2x droższy od konkurencji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamka a mówił Ci kto kiedy, że Twój motocykl ma mokre sprzęgło ? Pytam, bo olej samochodowy nijak nie nadaje się do motocykla z takowym i w najgorszym wypadku przy jeździe na tym usmażysz sprzęgło.

Niska cena nie bierze się znikąd :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojtam, ojtam. Nie roztrząsam się aż tak nad moto i wierzę w japończyków. Gotowam się założyć że wytrzyma bez problemu to sprzęgło przez jakieś 5-10 mil zanim zmienimy ten olej. Chodzi tylko i wyłącznie o dotarcie.

A swoja drogą to mokre sprzęgło potrzebuje lepkości oleju do tego żeby się włączać, prawda? To jeżeli olej spełnia jakies tam normy, niezależnie czy samochodowy czy tez motocyklowy (i te cyferki są takie same) No to chyba to sprzęgło powinno działać.

Ja po prostu nie wierzę w cuda i to że napis > for motorcycle < spowoduje lepszą prace sprzęgła.

 

Dodam że chodzi o dotarcie cylindrów, ponieważ były traktowane szczotką w celu usunięcia glazingu. Takie prawie honowanie na nowo, albo raczej doczyszczenie do starego stanu. A sam moto ma 16 tys przebiegu to myslę że reszta jest już dotarta.

Edytowane przez Tamka

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...