Skocz do zawartości

Mińsk 125...?


BORSUKLES
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam Mińska 125 typ 400a i oprocz tego. ze przerywa mi 4 bieg to jest elegancko. Ten motor to wedlug mnie pojazd, ktory zasluguje na uwage. WSK 125 przy nim to ZŁOM :D Owszem, sa i tacy, ktorzy by sie nie przesiadli na minska, ale dla mnie (oprocz mz 250 lub 251) nie ma lepszego motocykla.

 

MIŃSKI GÓRĄ ;) ;) ;) :P :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

A to był mój Mińsk 125 400A (сделано на Белоруссии) made in Belarus

http://img68.imageshack.us/img68/4052/mi324skbak1sh.jpg

http://img137.imageshack.us/img137/3091/mi324skca322y5jc.jpg

http://img137.imageshack.us/img137/5995/mi324skp0vn.jpg

 

Sprzedałem motorek a gość wywinął dzwona po pijaku.

 

Dane motoru:

 

Marka: Mińsk (made in ZSRR, Belarus?)

Model: 125 400A

Pojemność silnika: 125 ccm

Rodzaj nadwozia: Zamknięte

Rodzaj paliwa: Etylina wysokooktanowa

Liczba miejsc: 2

Rok produkcji: 1992r

Przebieg: ok.5600km

Opis: Kolor szary, błotnik WSK (tylko u mnie)

Spalanie: 3-4 l/100

V/max: 100km/h

Przeżycia:

+Fajnie "rwie" asfalt (w porównaniu z i innymi motorami takiej pojemności).

+ Dobry na przejażdżki po lesie (lekki, zwinny).

+ Fajną rzeczą było w nim brak akumulatora, za miast niego był taki sprytny moduł, więcej dajesz gazu więcej daje światła - dawał natężenie, aby mieć czym świecić :-) +

+ Dziewczyny lepiej mnie zauważały (to nie WSK!!!)

+ Z przodu wygląda jak jakiś choper (chodzi mi o duże światło i kształt kierownicy)

+ Piękny warkot (tak było w moim tłumiku)

- Nie wiesz kiedy światła się włączają (ten cholerny moduł- patrz plusy)

- Made in ZSRR (bo komunista)

- Spalił raz 5/ 100 km (może dla tego, że zgubiłem w lesie korek?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borsukle ja bym Tobie raczej iża polecił. 49 albo 56 coś tego rodzaju, większa moc, i naprawne w terenie wszędzie się przejedzie. Fakt: nie poskaczesz ale długie dystanse też mozesz nim pokonać:buttrock: jak coś w sprawie iży to odezwij się do mnie:P

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem taki sam jak LUKASZ MZ tylko z 93r i przedni błotnik był podniesony, jak w enduro, ale taki sam kolor, w ogóle nie nazekałem na niego, bryka poza paroma fabrycznymi wadami(samemu mozna poprawic) jast wypas w porównaniu z wsk 125

polecam

Edytowane przez rafik

www.sokolriders.com

--- jezdze bo lubie ---

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze rozmowa jest o Mińsku jako motocyklu uzytkowym a nie klasycznym ( lata 50-te). Moim pierwszym sprzętem był Mińsk 400A ( a moze 400 - niewazne). Był on z 1989r. I ja dołacze sie do pochwał. To bardzo dobry sprzęt, za taką cene. Własnie te modele to byłby najlepsze modele mińsków jeśli mówimyo walorach uzytkowych. Ja miałem jeszcze tego o klasycznej sylwetce - błotnik przedni "chodzący" razem z kołem. Na 4 biegu osiąga 120km/h, oczywiście bez żadnych modyfikacji, a przy odrobinie chęci i smykałki, mozna cos ciekawego z tego sprzętu "wyczarować". Pozdrawiam Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ,wiem że takie pytanko powinienem wrzucić do działu warsztat ,ale mnie po prostu ta kwestia ciekawi. Słyszałem o przeróbce silnika wsk125 w celu dostosowania go do cylindra mińska. Jakie są plusy takiego zabiegu (nie wiem jak wygląda cylinder mińska ,ale podejrzewam że ma on powiększone kanały przepłukujące w porównaniu do wsk) . Wiem że nielicznym udał się ten mały tuning ,czekam na wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...