Skocz do zawartości

Tor Radom


jimi11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czemu po mnie jedziecie - jedyne wątpliwości mam z tego powodu, że nie chciałbym nabrać złych nawyków, a nie dlatego, że mi się w d**pie poprzewracało i uważam, że obiekt jest zbyt lamerski. Boję się trochę tego, że taki tor uczy napadania na zakręty i niewłaściwego cyklu hamowanie-złożenie-gaz, bo jeździ się ciągle w złożeniu i ciągle w zakresie podobnego otwarcia przepustnicy. Nie wątpię, że mnie 90% osób objedzie, ale wolę być wolniejszy i naprawdę robić progres w technice, bo to się potem opłaci, mam nadzieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu po mnie jedziecie - jedyne wątpliwości mam z tego powodu, że nie chciałbym nabrać złych nawyków, a nie dlatego, że mi się w d**pie poprzewracało i uważam, że obiekt jest zbyt lamerski. Boję się trochę tego, że taki tor uczy napadania na zakręty i niewłaściwego cyklu hamowanie-złożenie-gaz, bo jeździ się ciągle w złożeniu i ciągle w zakresie podobnego otwarcia przepustnicy. Nie wątpię, że mnie 90% osób objedzie, ale wolę być wolniejszy i naprawdę robić progres w technice, bo to się potem opłaci, mam nadzieję.

 

Moim zdaniem:

1. Złych nawyków nie nabierzesz jeżeli ktoś patrzy jak jeździsz i powie Ci co robisz źle, jeżeli coś robisz źle

2. Jaki by nie był uczy poprawnego składania się w zakręty i właściwego toru jazdy

3. Nie ma co się spuszczać nad techniką, jeżeli pokonujesz zakręty szybciej niż inny tzn, że albo wymysłiłeś nową lepszą pozycję albo jeździsz dobrze.

4. Lublin jest trochę szybszym torem, jeździ się dokładnie tak samo

5. Takie tory są zdaniem większości idealne do nauki właściwej pozycji na moto, też tak uważam. Sam nauczyłem sie na nich jeździć i za każdym razem widząc swoja pozycję staram sie zrobić coś co pozwoli szybciej pokonać zakręt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rozwianie wątpliwości. Mam nadzieję, że jeszcze się w tym roku spotkamy na torze i będę mógł skorzystać z Waszych rad - właśnie o to mi chodzi, żeby kogoś zmolestować, kto potrafi jeździć, żeby mi powiedział, co robię źle i jak to poprawić. Jeżeli Radom jest do tego odpowiednim miejscem, to tym lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu po mnie jedziecie - jedyne wątpliwości mam z tego powodu, że nie chciałbym nabrać złych nawyków, a nie dlatego, że mi się w d**pie poprzewracało i uważam, że obiekt jest zbyt lamerski. Boję się trochę tego, że taki tor uczy napadania na zakręty i niewłaściwego cyklu hamowanie-złożenie-gaz, bo jeździ się ciągle w złożeniu i ciągle w zakresie podobnego otwarcia przepustnicy. Nie wątpię, że mnie 90% osób objedzie, ale wolę być wolniejszy i naprawdę robić progres w technice, bo to się potem opłaci, mam nadzieję.

Sorry bracie. Nie chciałem Ci dopiec. Trochę się zagalopowałem. Uważam, że Radom to świetne miejsce do nauki i jeśli rzeczywiście chcesz się czegoś nauczyć, a nie pokazać innym, że są powolni to po kilku wizytach będziesz bardzo szybki.

"Leję na fałki i śmierdzące cwajtakty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że jeszcze się w tym roku spotkamy na torze i będę mógł skorzystać z Waszych rad - właśnie o to mi chodzi, żeby kogoś zmolestować, kto potrafi jeździć, żeby mi powiedział, co robię źle i jak to poprawić. Jeżeli Radom jest do tego odpowiednim miejscem, to tym lepiej :)

 

Dobre rady dobrych kolegów są pewnie dobre, ale jak masz czas i pieniądze warto pójść na doszkalanie. Dużo łatwiej dostrzega się własne błędy - czy to na zdjęciach czy w czasie jazdy, gdy wcześniej instruktor zwraca ci uwagę na konkretne rzeczy.

 

Ja już w tym roku na tor się nie wybieram ale czekam niecierpliwie na wiosnę. Mam nadzieję że przebudowę radomskiego toru tak zorganizują żeby nie zamykać całego obiektu na długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już w tym roku na tor się nie wybieram ale czekam niecierpliwie na wiosnę. Mam nadzieję że przebudowę radomskiego toru tak zorganizują żeby nie zamykać całego obiektu na długo.

 

W tym roku to już chyba tylko narty (deska). A co do przebudowy to obawiam się, że jak rozgrzebią to będą grzebać ze dwa lata. 2012 to przywitamy pewnie na Słowacji lub w Lublinie.

"Leję na fałki i śmierdzące cwajtakty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na Radomiu robię z Yubym po 150-200 km na jednej sesji i zazwyczaj ciągle nam mało:)

Jest jak dla mnie bezpiecznie-ja się nie widzę póki co na winklach o prędkościach 150-200 km/h- strach by mnie zjadł.

A tak mogę sobie pyrkać do woli:)

24cefcm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na Radomiu robię z Yubym po 150-200 km na jednej sesji i zazwyczaj ciągle nam mało:)

Jest jak dla mnie bezpiecznie-ja się nie widzę póki co na winklach o prędkościach 150-200 km/h- strach by mnie zjadł.

A tak mogę sobie pyrkać do woli:)

Ja tam wiele bym dał, żeby szybko poganiać którymś z Twoich litrów po torze, także dziwie się :) . Radom jest wolniutki, to prawda, ale fajny. W Lublinie przynajmniej jest ten łuk, który czasami otwierają, to można tam jechać ok. 130 w pełnym złożeniu. Chociaż tyle.

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne, ale jeśli idzie o jazdę torową to ja jestem w przedszkolu dopiero co.

Nie ukrywam, ze przejechałbym sie po jakimś poważniejszym obiekcie, ale to kwestie też finansowe.

A nikt nie chce wesprzeć finansowo dobrze zapowiadającego się, młodego zawodnika :biggrin: :biggrin:

24cefcm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak by ktoś chciał - to foty z 2011.08.07 i 2011.08.21 nagrałem na płytki defałde i wysłałem w świat. Aktualnie ma je koroviov. Jak coś to można je wysłać dalej.

...to nie motur, LECZ TWA BANIA
...WYMAGA... tuningowania!

https://www.facebook.com/pawel.rinas.przybylski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...