Skocz do zawartości

INTRUDER VS1400 trochie pytan do użytkownikow


pino
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam na oku smacznego Intrudera 1400, wyglada na bardzo zadbanego no i ma tylko 14 tys mill, jest to 95 rocznik. Sprzet jest dosc daleko bo ponad 300 kilosow odemnie wiec nie mam jak sie do niego przymierzyc. Mam swoje 191 wzrostu i zastanawiam sie czy gaborytowo bede sie dobrze czul, czy nie bedzie za maly?

 

Z gory dzieki

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam mam do kupienia intruza 1400 88 rok ale ma 4 biegi co wy na to jak to moto się sprawuje?2zapytanie dam rade założyć do niego przednie zawieszenie tzn lagi i koło z vn 750.? Chodzi mi o 2 tarcze chamulcowe!Zna :crossy: :buttrock: jomy ma szadoła z 86 r i nażeka troszkę na brak 5 ,jak to sie ma do intruza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

tak czytam ile wasze intrudery lataja i sie zastanawiam co ma kumpel w swym bo 200km/h lecial nim :) sam za nim jechalem 190 wiec napewno to jest potwierdzona predkosc

 

Chciałbym zobaczyć tego VSa :icon_mrgreen: Prawda jest niestety taka, że liczniki w tych sprzętach mają bardzo optymistyczne wskazania (wygląda na to że TL-ki również :icon_mrgreen: ). Co nie zmienia faktu, że Intruder jest IMHO najlepszym i najładniejszym japońskim "chopperem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kumpel na fazerku tez za nim lecial wiec ??

moze ktos tam cos kiedys wsadzil nie wiem, ale lata 200

 

Twój licznik przekłamuje o 30 kh w dół i na ograniczeniu prędkości do 70 kh zapłacisz mandat za tamowanie ruchu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pisalem gdzies na forum nie wiem czy na tym ze kumpel badnitem z duzej gorki odcial go na 6 biegu przy standardowych przelozeniach to tez nikt nie wierzyl a predkosc na odcince 6 biegu w b6 jest :)

 

tez sie dziwilem jak czytalem ten temat ze po 160 lataja intrudery nie wiem nie znam sie nie latam nimi ale kumpla lata 200, co ma w srodku nie wiem ale widocznie cos tam jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma wsadzony - nie precyzyjny licznik... Pomiar w stylu ja z kumplemna Fazerze też nie jest wiarygodny. Moj znjaomy jak jeździł ze mna ZZRą też mówił, ze jechaliśmy 190 km/h (ale sie cieszyłem). Potem jak on miał VSa a ja H-Dka to się okazało, ze seryjny(prawie) Harley objeżdza podrasowane VSy :icon_mrgreen:. A licznik w H-D żadko kiedy przekraczał 170km/h.

 

Nie sądzę aby kolega miał az tak stuningowany motocykl, musiał by mieć całkowiecie rozebrany silnik, wsadzone nowe tłoki (najlepiej big bore), nowy rozrząd i zmienione przełożenia skrzyni biegów. A i tak 200 km/h było by wyzwaniem (zwłaszcza dla gumowego zawieszenia i ramy).

Mój po przeróbkach miał na hamowni około 15-20 KM wiecej niż seryjne VSy a i tak nie szedł 200 km/h (za to na 2-ce podrywał przód do góry :icon_mrgreen: ). Na hamowni komputer wyliczył prędkosc 192 czy 195 km/h ale nie bral chyba pod uwagę oporu powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A łyżka mówi niemożliwe! Chyba, że to 1800cm bo VS 1400 nawet po korekcie przełożeń zyskuje tylko kilka % (kombinacja zębatek z 4-biegowej wersji i VL 1500). Daje to jedynie lepsze zestopniowanie skrzyni, niższe obroty na 5 i minimalnie niższe spalanie. Ok. 170km/h to najbardziej wiarygodna prędkość. Samo podkręcanie silnika zestawem FactoryPro daje nieco większego kopa w zakresie wyższych obrotów. Można ewentualnie szukać niuansów na tylnej oponie (średnicy zewnetrznej) ale to da aptekarskie wartości. Zmiana modułu na tuningowy Dyna 3000 może tu troszke pomóc ale silnik idzie wtedy w obroty, nie każdy to lubi. Generalnie to moto jest hamowane na przełożeniach. Przydałby się 6 bieg? Intruzy były już nieraz sprawdzane, mierzone i porównywane. Przy tej pozycji ta prędkość i tak jest spora :bigrazz:

Nie wiem jak się zachowuje ten sprzęt na kicie bigbore bo nigdy takiego nie widziałem w akcji i nie znam wiarygodnych relacji poza legendami ludowymi.

PASTOR GARAGE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Odkopię trochę temat ale przeczytałem już prawie wszystko co znalazłem w sieci o vs1400 a jako że szukam takiego sprzętu to pytanie do użytkujących to moto o to na co zwrócić uwagę przy oglądaniu maszyny, jak mówią "stuki puki suzuki" owszem dr'ki mi trochę klekotały a jak w tym modelu czy są jakieś charakterystyczne dźwięki? Podstawy znam bo sprzętów już sporo przerobiłem ale to pierwszy chopper - wiadomo wyglądać musi, a technicznie co wymaga dokładniejszego sprawdzenia? Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...