Skocz do zawartości

Kupno motocykla po wakacjach we wrześniu


Rekomendowane odpowiedzi

W maju sprzedałem xj diversion z 1995 r za 5.700. Miała nowy napęd Dida i nowe obie opony Shinko, kufer centralny Givi oraz ksiązke serwisowa prowadzona do 30.00km. Przebieg 46.000km. Sprzedałem po 12 dniach ogłoszenia. Telefonów równiez było dużo. Wyglądała pieknie.

Od maja szukam VFR, o RC 46 za kwote do 8.000zł, nie ma co marzyć. same złomy. Z perspektywy tych kilku miesiecy, gdzie sledze allegro, mozna powiedziec że dwie RC 36 z 1997r, które mi odpowiadały sprzedały sie bardzo szybko,obserwuje od kilku miesięcy te same złomy. Bez obrazy ale jak ktos ma "złoma" to ma i kłopot zez sprzedazą. Jesli chodzi jeszcze o xj diversion, w lipcu w zawierciu gość sprzedawał xj diversion z 2000 za 6.400zł, z kuferkliem Givi i kompletem nowych opon - poszła z pierwszego ogłoszenia.

Chociaż pamietam taka jedną czarną z zółtymi felgami. :cool:

Edytowane przez jareckiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W maju sprzedałem xj diversion z 1995 r za 5.700. Miała nowy napęd Dida i nowe obie opony Shinko, kufer centralny Givi oraz ksiązke serwisowa prowadzona do 30.00km. Przebieg 46.000km. Sprzedałem po 12 dniach ogłoszenia. Telefonów równiez było dużo. Wyglądała pieknie.

Od maja szukam VFR, o RC 46 za kwote do 8.000zł, nie ma co marzyć. same złomy. Z perspektywy tych kilku miesiecy, gdzie sledze allegro, mozna powiedziec że dwie RC 36 z 1997r, które mi odpowiadały sprzedały sie bardzo szybko,obserwuje od kilku miesięcy te same złomy. Bez obrazy ale jak ktos ma "złoma" to ma i kłopot zez sprzedazą. Jesli chodzi jeszcze o xj diversion, w lipcu w zawierciu gość sprzedawał xj diversion z 2000 za 6.400zł, z kuferkliem Givi i kompletem nowych opon - poszła z pierwszego ogłoszenia.

Chociaż pamietam taka jedną czarną z zółtymi felgami. :cool:

 

 

Bo nie kupisz zadbanej VFR RC46 do 8 tyś,ceny tych motocykli w dobrym stanie zaczynaja sie od 10 tyś,za 8 to najwyżej RC36 II generacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od kwestii cenowo-rynkowych, należy się zastanowić, czy będzie się w stanie oprzeć pokusie ujeżdżania sprzęta w zimie, zwłaszcza jeśli jest się na głodzie po sezonie niespędzonym w siodle motocykla (trochę inaczej, jeśli jeździło się całe lato, a na jesieni tylko zmienia maszynę).

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie opcje dla ciebie

1 Kupujesz teraz i musisz na starcie za inwestować trochę i grzebiesz sobie przy nim przez zimę

2 Kupujesz na wiosnę i być może udało by ci się kupić przygotowaną do sezonu

Ja np. chcę tak zrobić przez zimę przygotować swój sprzęt i na wiosnę sprzedać swojego bandziora a jak nie sprzedam to będę sobie latał dalej sprzętem

Edytowane przez Barfi84

,,CZŁOWIEK BEZ PASJI TO JAK DOM BEZ WŁAŚCICIELA "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie opcje dla ciebie

1 Kupujesz teraz i musisz na starcie za inwestować trochę i grzebiesz sobie przy nim przez zimę

2 Kupujesz na wiosnę i być może udało by ci się kupić przygotowaną do sezonu

Ja np. chcę tak zrobić przez zimę przygotować swój sprzęt i na wiosnę sprzedać swojego bandziora a jak nie sprzedam to będę sobie latał dalej sprzętem

 

E, bez przesady. Można kupić teraz taki, w którym jedynie olej przed zimą trzeba będzie zmienić. A do zimy też diabli wiedza jak będzie z pogodą. Może i październik da się pośmigać. Bo to raz tak było?

 

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do wiosny bym nie czekał. Swoją maszynę sprzedałem w kwietniu i dwa miesiące do czerwca wzięło w łeb bo sam syf w kraju sprzedają. Jednak warto było czekać :bigrazz:

 

Kontrolować, kontrolować, jeszcze raz kontrolować aukcje, trafi się coś ciekawego w auto i heja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do wiosny bym nie czekał. Swoją maszynę sprzedałem w kwietniu i dwa miesiące do czerwca wzięło w łeb bo sam syf w kraju sprzedają. Jednak warto było czekać :bigrazz:

 

Kontrolować, kontrolować, jeszcze raz kontrolować aukcje, trafi się coś ciekawego w auto i heja :)

Dokładnie. Teraz się człowiek będzie zastanawiał, a później się okaże że coś ciekawego uciekło.

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie każdy moment na kupienie motocykla jest dobry. Trzeba tylko zdrowo-rozsądkowego podejścia i duużżoo cierpliwości.

 

W połowie sezonu szukaliśmy dla męża FZ1 i może nie był to najlepszy czas na poszukiwania, bo w ogłoszeniach było tylko kilka egzemplarzy. W weekendy przejeździliśmy pół Polski, aż po 1,5 m-ca intensywnych poszukiwań pojawił się czarny piękny Diablus. Prawdziwe marzenie :)I wzięliśmy go, teraz nam służy i jesteśmy z niego b. zadowoleni.

 

Więc nie napalaj się zbyt mocno, cierpliwie szukaj, a jak nadarzy się dobra okazja to się nie zastanawiaj. Żeby kupić sprawny sprzęt w rozsądnej cenie trzeba się czasami nagimnastykować. Wiele jest sprowadzanych maszyn po poważnych wypadkach z krzywą ramą, wykręcanym silnikiem, itp.. Trzeba być w tym temacie ostrożnym i nie kupować kota w worku.

 

Osobiście wychodzę z założenia, że jeśli coś jest w stanie idealnym, bez zarzutu wolę nawet dołożyć, ale być pewnym, że nie spotka mnie żadna niemiła niespodzianka dot. stanu technicznego.

 

Powodzenia w poszukiwaniach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...