Skocz do zawartości

Kupno motocykla po wakacjach we wrześniu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

troche teraz popracowalem w sezonie wakacyjnym, chce kupic teraz po sezonie XJotke 600/ GSa500, moze ew. er5, tylko teraz pytanie czy jest sens kupowania tak we wrzesniu? Moze ceny troche spadna ? Bo na wiosne to chyba drozeja ?

 

i mam pytanie czy oplaca sie XJ600s z 97r. 60tys. przebiegu w b. dobrym stanie za 5000?

 

 

pozdr.

Pozdrowienia z Kołobrzegu, europejskie miasto, ceny niemieckie pogoda angielska :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, teoretycznie powinno być więcej chętnych do pozbycia się moto przed końcem sezonu,ale też sprzęty mogą być po niezłych wakacyjnych przygodach - więc trzeba uważać żeby za niższą cenę i presję końca sezonu nie nadziać się na minę.

Co do drugiej części pytania - jeśli jest rzeczywiście w świetnym stanie to się opłaca.

 

 

 

download.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a weźże przeczytaj sobie odpowiedzi z poprzednich 5 identycznych wątków :P

 

xj600 jest niesprzedawalna. kupisz i za jakiś czas będziesz się bujał ze sprzedażą, jak ja albo jak kupa chłopaków z forum xj

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.............,ale też sprzęty mogą być po niezłych wakacyjnych przygodach - więc trzeba uważać żeby za niższą cenę i presję końca sezonu nie nadziać się na minę.

.................

jasne . do wiosny te przygody znikną i sprzęty będą używane tylko weekendowo (może tylko na zlotach ha ha ha ) przez lekarza lub księdza :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzesień/październik/listopad to zdecydowanie najlepszy czas na zakup moto jeśli chodzi o cenę. Już w listopadzie ogłoszenia są przebrane i zostają same gorsze sprzęty. Później znowu się pojawiają ciekawe sprzęty w luty/marzec, ale ceny są wyższe.

 

pzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na Twoim miejscu kupiłbym CB500 Er5 lub Gs500 ... te moto dość łatwo potem sprzedać..

ceny rzeczywiście teraz są niższe.. można natrafić okazję ... ktoś sprzedaje bo chce coś większego, nie ma gdzie trzymać itp.. niestety ceny takich moto wcale nie są bardzo mocno zaniżone...

uważaj na okazje cenowe - dobrze sprawdź moto.. dużo na jesieni jest moto po stwierdzonych usterkach.. silnik, napęd itp... lepiej sprzedać i dołożyć i kupić inny niż ładować w taki... wtedy cena dobra aby wypchnąć do żyda.

w skr. opłaca się teraz, ale pilnuj się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popyt na koniec sezonu jest zawsze niższy i ceny ida w dół... tylko że nie ma co liczyć na atrakcje typu "sprzęt przygotowany do sezonu" lub inne pobone. z drugiej strony nie ma co panikować bo to co napisał kiler ma w sobie dużo racji hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xj600 jest niesprzedawalna. kupisz i za jakiś czas będziesz się bujał ze sprzedażą, jak ja albo jak kupa chłopaków z forum xj

jsz

 

no dobra to powiedz mi jakie moto na szose z przedzialu cenowego do 5koła jest sprzedawalne ? i wg. Ciebie najlepsze ?

 

 

pozdr.

Pozdrowienia z Kołobrzegu, europejskie miasto, ceny niemieckie pogoda angielska :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pięćsetki (er, gs, cb): są popularniejsze, a jako bardzo typowe dla początkujących (czego nie można powiedzieć o dywerszynie) zawsze znajdą zbyt

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pięćsetki (er, gs, cb): są popularniejsze, a jako bardzo typowe dla początkujących (czego nie można powiedzieć o dywerszynie) zawsze znajdą zbyt

jsz

Dokładnie. Mi sprzedanie er5 zajęło moment. Nawet ogłoszenia nie zdąrzyłem dać :biggrin:

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pięćsetki (er, gs, cb): są popularniejsze, a jako bardzo typowe dla początkujących (czego nie można powiedzieć o dywerszynie) zawsze znajdą zbyt

jsz

Biorąc pod uwagę własne doświadczenia mogę powiedzieć, że ta niesprzedawalność przeszła chyba na następcę XJ. Wystawiałem Fazera całą jesień i zimę i nic. Przejeździłem cały sezon i teraz też po wystawieniu ogłoszenia również cisza. Pewnie dokona u mnie żywota ;) Ze sprzedażą GS500 najmniejszych problemów nie miałem.

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę własne doświadczenia mogę powiedzieć, że ta niesprzedawalność przeszła chyba na następcę XJ. Wystawiałem Fazera całą jesień i zimę i nic. Przejeździłem cały sezon i teraz też po wystawieniu ogłoszenia również cisza. Pewnie dokona u mnie żywota ;) Ze sprzedażą GS500 najmniejszych problemów nie miałem.

 

Prześlij mi trochę foto lub link do ogłoszenia..... Mam fazerka i zaraziłem nim mojego kumpla. nie wiem czy już czegoś nie kupił ale może jeszcze szuka. :)

 

ps: mam fazera z 02r , żółty, stan idealny i już zdarzyło mi się że kolesie pod sklepem czy w serwisie pytają czy nie sprzedaję. Myślę że ze sprzedażą nie będzie trudności ale..... nie sprzedam go nigdy ! :) :lalag:

Edytowane przez Royroy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dales cene zaporowa to sie i nie ma czemu dziwic, zejdz z ceny zobaczysz jak pojdzie, niczym swieze buleczki :wink:

ojtam ojtam zaraz zaporowa :) Rynek badam :P

 

ps: mam fazera z 02r , żółty, stan idealny i już zdarzyło mi się że kolesie pod sklepem czy w serwisie pytają czy nie sprzedaję. Myślę że ze sprzedażą nie będzie trudności ale..... nie sprzedam go nigdy ! :) :lalag:

Nigdy nie mów nigdy :P Mi Fazer pasuje idealnie, ale chęć spróbowania czegoś innego bierze górę.

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...