Skocz do zawartości

tester grubości lakieru


kiki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że ostatnio dosyć często rozglądam się za kupnem autka to trzeba coś wymyśleć aby nie trafić na minę :). Chce kupić taki oto tester: http://allegro.pl/item1202721263.html

Warte to coś w waszym uznaniu? Nie chodzi o to aby był jakoś super dokładny czy coś- ale raczej o to aby sprawdzić czy np na dachu nie ma 2kg kitu :biggrin: . Czyli raczej do wstepnych oględzin, dopiero po takim badaniu bym planował jechać do jakiegoś warsztatu czy serwisu- jak uważacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem elektronicznego ale to akurat dość często jeździłem po samochody.

Napewno do zakupu auta wystarczy, żeby sprawdzić, czy to nie jest taki bezwypadkowy jak tu

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tester dobra rzecz, nie wielu sprzedajacych ma fotki auta przed robota czy po wypadku, a wiekszosc sprzedajacych to poprostu cwaniacy chcacy tanim kosztem zrobic a sprzedac drogo, zeby tylko zarobic :banghead:

Fakt ze wiekszosc starszych aut miala jakies przygody, ba nawet spora ilosc nowych jest juz robiona, ale po pierwsze robota robocie nie rowna, tak samo jak jakosc uzytych materialow i starannosc wykonania.

Ja jezeli bede kupowal teraz uzywane autko to jedynie full przeglad w stacji diagnostycznej, jezeli sprzedajacy sie godzi ok, jezeli odmawia to z miejsca mu dziekuje i szukam innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działa... ale tym raczej ciężko jest wykryć element polakierowany....

z resztą tak jak pisze yuby często Ci ktoś przyrysuje i się autko lakieruje...

a miernik przydaje się do tego aby sprawdzić aby nie ma szpachli... czesto jednak jak ktoś chce zrobić taniej.. lub są to elementy takei jak tylni błotnik zy pas tylni są szpachlowane... i bez problemu tym wykryjesz...

co do lakieru... musiałbyś miec dwa auta obok siebie... lakierowane i nie lakierowane... mówie o tym samym modelu roczniku itp... bo praktycznie każde auto jest ianczej polakierowane.. i nie masz tak naprawdę odniesienia... jaka grubość powinna być i na ile ten mierniczek ma Ci sie wysunąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieznany sprawca opie**olił go gwoździem dookoła.

 

Warszawa :biggrin: U nas jak już to upie*dolą lusterko, albo nawet i dwa, z reguły na tym się kończy :biggrin: No może ewentualnie wycieraczkę z tyłu zabiorą jeśli taka jest.

 

Kiki, a może coś takiego?

 

http://allegro.pl/miernik-tester-czujnik-g...1197251287.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działa... ale tym raczej ciężko jest wykryć element polakierowany....

z resztą tak jak pisze yuby często Ci ktoś przyrysuje i się autko lakieruje...

a miernik przydaje się do tego aby sprawdzić aby nie ma szpachli... czesto jednak jak ktoś chce zrobić taniej.. lub są to elementy takei jak tylni błotnik zy pas tylni są szpachlowane... i bez problemu tym wykryjesz...

co do lakieru... musiałbyś miec dwa auta obok siebie... lakierowane i nie lakierowane... mówie o tym samym modelu roczniku itp... bo praktycznie każde auto jest ianczej polakierowane.. i nie masz tak naprawdę odniesienia... jaka grubość powinna być i na ile ten mierniczek ma Ci sie wysunąć

grubosc warstwy to tak srednio 80 -160 um, zreszta mozna zmierzyc cały samochód i jak grubosc jest mniej wiecej podobna to ok.

 

zreszta jak robot maluje to mierzac od dołu drzwi do góry wyniki nie sa takie same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam tester da niewiele... na tym, co pokazujesz być może dowiesz się czy auto było malowane. Elektroniczny da więcej pewności.

Niestety bez wiedzy dodatkowej czyli czego i gdzie szukać (np spawania ćwiartek, słupków, progów, podłogi, podłużnic itp) bedzie to po prostu bezsensowne. Lepiej wyszukaj sobie auto a później do rzeczoznawcy, aso itp wedle uznania (tylko weź pisemną diagnozę).

http://bigboykr.blogspot.com/ się powoli uzupełnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma reguły, jak trafi na pi*dowate ASO to największą padakę mogą mu polecić. Umiesz liczyć? Licz na siebie! Trochę wiedzy, sokole oko i da się wywlec każdą odkręconą raz śrubkę :wink:

 

Ja bym zainwestował w ten elektroniczny, zapewne jeszcze nie raz się w życiu przyda, a jakiś okropnie kosztowny zakup to to nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z fabryki wychodzi do 200um ale z bardzo pewnego źródła wiem że średnio 3 na 10 nowych samochodów jest ponownie lakierowana w całości lub częściowo po dostarczeniu do salonu

 

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z fabryki wychodzi do 200um ale z bardzo pewnego źródła wiem że średnio 3 na 10 nowych samochodów jest ponownie lakierowana w całości lub częściowo po dostarczeniu do salonu

 

Z bardzo pewnego, czyli jakiego? Jeśli wiesz o takich rzeczeach, warto by było się podzielić by unikać aut pewnej marki :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem na takich miernikach z 15 lat temu, obecnie mamy elektroniczne.

W zasadzie wszystko zależy od staranności pomiaru, nawet taki prosty miernik magnetyczny jest wystarczający pod warunbkiem że wiadomo gdzie i jak mierzyć.

Za 24 zyle brałbym w ciemno, jest na pewno wystarczający by określić gdzie jest wstawiona używka lub gdzie jest szpachla, albo gdzie jest podwójny lakier.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...