Skocz do zawartości

Kamerka na kask


Rekomendowane odpowiedzi

(...) Pod to prawo nie podlega np robienie sobie zdjęć i kręcenie filmów w celach turystycznych lub upamiętnienia chwili, czyli nagrywanie nie będące monitoringiem. Dlatego korzystanie z kamer sportowych nie będących rejestratorami nie jest nielegalne.

 

Nie tylko u nas prawo zagmatwane ;)

 

Ale trzeba dodać, że jest to jedna z wielu interpretacji, choć wydaje się logiczna. Przepisy nie tylko u nas są nieprecyzyjne.

Wysyłane z mojego PCta za pomocą klawiatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba dodać, że jest to jedna z wielu interpretacji, choć wydaje się logiczna. Przepisy nie tylko u nas są nieprecyzyjne.

Racja, tyle że jest to też interpretacja ARGE, czyli Austriackiego Stowarzyszenia Ochrony Danych.

 

http://www.argedaten.at/php/cms_monitor.php?q=PUB-TEXT-ARGEDATEN&s=15904tpb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Przymierzam się już na poważnie do kupna kamerki sportowej. Chcę ją używać na motocyklu (głownie kask + kiera i bak, moze jakiś boczek), na rowerze (na kask wentylowany), na nartach (pewnie tez na kask, gdzieś). Po wielu oględzinach na necie na placu boju pozostały 2 typy:

- drift ghost-S - zalety: pilot, możliwość płaskiego mocowania, w miarę fajne mocowania, obrotowy obiektyw, wymienne aku za ok 100 zł, wady: mniejsza popularność = mimo wszystko mniej akcesoriów,

- go pro 3+ black - zalety: pilot (żre prąd przez wifi, ale jest), popularność, dużo mocowań, nawet podrób, szelki na klatę mogą być całkiem fajne, wady: nie podoba mi się opcja mocowania na czubku kasku (w krzakach bym mógł zgubić), z boku juz lepiej, ale trochę debilnie

W międzyczasie odpadły: midland xtc-400, bo aż tak jakością wykonania nie urzeka i widząc po poprzednich modelach jest problem z kompatybilnością mocowań do nowszych wersji, sony HDR-100vr, który jest spoko, podglad na nadgarstku, płaski, mały rozmiar, ale opcje mocowania są do dupy, podobnie jak w gopro, zawsze musi być kamera pionowo, a i sama cena mocowań to momentami śmiech na sali i contour +2, bo w sumie to stara juz...

 

Podsumowując: bardziej skłaniam sie do Drifta, poproszę o Wasze doświadczenia z driftem i gopro, gdzie proszę o uwagę jak to na serio sie jeździ z tym czubem na kasku - że nie odpadnie to wiem, ale czy nie irytuje czy cokolwiek...

 

 

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Derbixxx

 

Drift Ghost to kloc. Jakosc ma dobra ale to tak jak bys porownywal mierwsza motorolle ( cegle ) do Nokia 8110 ( GopRo 3 ) do ktorej bez problemu dostajesz sprzet dajacy mozliwosc montaru naprawde w kazdym miejscu.

 

W zeszlym roku kupilem Rollei Bullet 5S. Jakosc bajer, ale niestety waga i gabaryty robia swoje, na szybie motocyklowej zbyt duze drgania w porownaniu do Hero 2 ja jak dla mnie dyskwalifikuja,

 

Na dobra sprawe bede powracal do GoPro bo jest mala i lekka co daje mozliwosc zastosowania przy wiekszych predkosciach.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

na rynku właśnie ukazuje się nowy drift, który jest chyba o połowe mniejszy niż poprzedni :P

http://www.driftinnovation.pl/?p=2728

 

DRIFT STEALTH 2 się zwie :P

Nom, na szczęście jeszcze się nie zebrałem w sobie i nie kupiłem Drifta "dużego" i w międzyczasie pojawił się mniejszy :-) Tak, jest gorszy, ale 720p 60 fps powinno być OK. Do tego adapter do mocowań GoPro i jedno z ograniczeń mniej. Św. Mikołaj coraz bliżej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy znacię jakąś sportową kamerę full HD, która ma funkcję pauzy? Bo przepatrzyłem większość dostępnych na Alledrogo i w kwocie do 800 zł nie znalzałem żadnej. Albo takich nie produkują, albo minąłe, lub też sprzedający (dystrybutor) nie ujął, że kamerka tę prostą funkcję posiada. Zwyczajnie szukam czegoś nieco lepszego na kask, rower lub łódkę z funkcją zwyczajnej pauzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz przez funkcję pauzy? Pamiętam z ery kamer miniDV taką funkcję która pozwalała na bardzo szybkie wznowienie nagrywania, ale odeszła ona do lamusa w raz z twardą mechaniką kamer na kasetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez pauzę rozumiem przycisk np. z symbolem dwóch kresek, który pozwala podczas nagrywani filmu zatrzymać na chwilę ten proces i ponownie go wznowić, bez konieczności tworzenia kolejnego pliku. Teraz w aparacie z funkcją kamery mam tak, że każda przerwa = kolejny nowy plik. A ja chciałbym mieć na jednym filmiku- (pliku, kilka sekwencji nagranych z wykorzystaniem przerw na fragmenty, których nie chcę nagrywać. Przykład: dzieciak jeździ rowerkiem po działce i chcę nagrać tylko momenty , kiedy przejeżdża obok mnie, a zrobić pauzę na czas, kiedy znika za domem. Teraz każde pojawienie się dziecka to osobny plik, albo jeden długi filmik, na którym 20% to widoczne dziecka, a 80% to oczekiwanie, aż się pojawi.

W dawnych kamerach, na kasety, przyciski pauzy były czymś normalnym. W obecnych, tych sportowych, czegoś takiego nie widziałem, co mnie bardzo dziwi, bo to prosta i bardzo przydatna funkcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poźniejszej obróbce filmu nie ma znaczenia czy film tworzy się z osobnych plików czy na podstawie zapisnanych scen w pliku. W kamerach sportowych absolutnie nieistotne skoro i tak film się zawsze później obrabia. Szczerze to nie wyobrażam sobie już w ogóle kręcenia filmów bez późniejszej obróbki.

Dawniej funkcja pauzy była czymś normalnym bo wznowienie nagrywania ze stopu trwało nawet 5 sec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...