Skocz do zawartości

"Wymiana uszczelki pod glowica" ile moze kosztowac


STaszek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hehe

to ja was tera troszkę rozwalę tak jak to zrobili ze mną w serwisach w poznaniu :lol:

tak z czystej ciekawości poszedłem do dwóch z pytaniem ile będziesz kosztować wymiana uszczelki pod głowicę i cylindry (sama robota)

mieloch-1000zł

rapid-1500zł

nieźle co :?:

a najlepsze jest to że tak wogule to oni nie chcą się za to zabierać bo w takim starym sprzęcie to niewiadomo czy ktoś wczesniej czegoś nie spieprzył, czy nie będzie coś innego do roboty

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana uszczelki pod głowicę i cylindry (sama robota)

mieloch-1000zł

rapid-1500zł

 

Czasmi mi się wydaje, ze pracuję za darmo ... ze swoimi stawkami. Ceny w serwisach są często z kosmosu, jakby na to nie patrzeć. Wiadomo, że robota ma swoją wartość i też wnewia mnie jak jakiś Pan Józek zza rogu dorabia na czarno i robi kawał roboty (tylko jak ????) za kratkę piwa, ale przesada w drugą stronę też mnie dziwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Ja jeśli podejmowal bym się takiej roboty, co nie było by dla mnie problemem, gdyż robiłem to już wielorotnie to czy tez zaliczam sie do panów Józków???? Chętnie pomógl bym koledze i to za małe pieniądze, lub nawet za darmo bo naprawde lubie naprawiać motocykle. Co do stawek to w serwisach naprawde maja kosmoczne. Uważam że nawet cena 500zł za taka operacje jest jeszcze za duża. Przy dostępnych wszystkich częsciach taką robote można wykonać w 12h... robiąc wszystko bardoz dokładnie... powiedzcie mi kto zarabia 500zł w 12 h??? A co dopiero 1000... piszecie że mechanicy słabo ciągną ale jak widze takie ceny to się zastanawiam czy to ściema czy też maja za wysokie ceny, widać ludzie padają trupem jak je słysza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DLA DOBREGO MECHANIKA ROBOTY JEST NA TRZY GODZINKI (SAMA WYMIANA) A KOSZT MYŚLĘ ŻE NIE POWINIEN PRZEKROCZYĆ 150-200 ZŁ... Tyle że to motocykl a jak moto to już można dowalić cene z kosmosu bo MOTOCYKLIŚCI to mają kasy jak lodu... szkoda że tak nie jest. Np cena łańcycha rozrzadu do ZXR u kawasaki to coś w okolicach 270zł a dealer dostaje go za 150zł i przycina koło 40% i jak motocyklizm w polsce ma się rozwijać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Damian kiedyś się zastanawiałem czym można by się zająć żeby "Zarobić a się nie narobić" i moj wybor padł na SERWIS MOTOCYKLOWY z tym że po pierwsze potrzeba na start ogromnych pieniędzy po drugie dobre miejsce i po trzecie kupe znajomych.... Ale jak już te warunki zostana spełnione i nasz warsztat zacznie prosperować to tylko czekac i zbierać owoce tego coś my zaczeli... Moje przemyślenia w tym temacie opieram na obserwacji warsztatów w moim miescie w jednym z nich (który chyba nie należy do najstarszych) w sezonie czas oczekiwania na naprawę wacha się od 1,5 do 2,5 miecha... Mechaników jest czterech robią przez 8 godz... (załóżmy ze 2 przypada na 1 moto)... powiedz mi czy nie zarobią (sami mechanicy) ok 1500 - 2000zł w ciągu jednego dnia ?? Bo ja myślę że tak... Do tego dochodzą prowizje ze sprzedaży maneli ciuchów motocykli itp... :? sam nie wiem co o tym myśleć... jeśli damianie nie jest tak to chętnie wysłucham riposty na PW... POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

doszedlem do wniosku ze zrobie to sam !!!

poradzilem sobie z samochodem z moimi wczesniejszymi dwusowami to i teraz sobie poradze A JAK !!! :buttrock:

 

dziekuje za odpowiedzi

Pozdrawiam, Staszek

Honda CB750F i CBF600

Lexmoto ZSB125 SOLD

Yamaha Majesty 400 SOLD

2x WSK125 i Komar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy szybko liczą kasę ile kto zarabia, a niekt nie pamięta o kosztach, a te są ogromne - wszelkie Zusy podatki i ch**j wie co jeszcze. Nie można też jednak przeginać w drugą stronę, co jest często spotykane w wielu firmach. To tyle jeśli chodzi o komentowanie cen.

 

Co do naprawy - powodzenia, jakbyć miał jakieś problemy, to dawaj na forum, albo na PW - zawsze coś podpowiem. Najpierw jednak kup serwisówkę (jeśli nie masz) - znajdziesz tam nie tylko rysynki i opis, ale też momenty dokręcania, bez których nie masz się co zabierać (i oczywiście bez klucza dynamometrycznego).

 

Pozdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potyraj w warsztacie po łokcie w smarze przez 8 godzin to pogadamy.

 

Ja często pracuję 8 godzin - od 8 (rano) to 8 (wieczorem) :buttrock:

 

Jeśli ktoś jest dobrym rzemieślnikiem to niech zarabia i 5000 na dzień

 

W Polsce jak na razie nie wykonalne, ale życzyłbym sobie tyle miesięcznie :-) po opaceniu wszystkich wyciągających łapę po kasę urzędów :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętajcie że u nas jest spora konkurencja i mozna znaleść dobrego i taniego mechanika ,rzemieślnika , lakiernika itp cene da sie tez ustalić i wcale nietrzeba porzepłacać :!:

wiem to na swoim przykładzie jak szukałem lakiernika do moto i rozbierznośc cen była spora a w koncu całego bika(zx9r) za 300zł z farba pomalował w orginalne malowanie

http://motocyklisci.riders.pl/album_pic.php?pic_id=742

 

trzeba tylko poszukać :!:

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...