Skocz do zawartości

Suzuki GSX 600F problemy po regulacji zaworów


kajek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy dałem mechanikowi by wyregulował zawory a on mi włożył stara uszczelkę gumową i nalał silikonu pod pokrywę zaworów od strony zewnętrznej ten silikon troche wypłynął boje się że ten silikon wypłynie do środka i czy ten silikon może zatrzeć silnik lub jakoś inaczej źle wpłynąć na silnik? Proszę pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy ile tego silikonu nalozyl. Jezeli troche myslal to dal go blizej zewnetrznych krawedzi i wowczas mogl on wyplynac, nie wyciekajac do wnetrza. Jak partacz to nawalil wszedzie, wiec sugerowalbym podniesc pokrywe, usunac nadmiar i zalozyc zgodnie ze sztuka. Ta uszczelka jest odksztalcona, popekana ze dal silikon, czy tylko dla pewnosci go uzyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silikonem smarujemy tylko w miejscu wyżłobienia na wałki, ale bardzo delikatnie . Praktycznie wystarczy tylko powlec te miejsca i absolutnie nie powinien się wyciskać nadmiar tego silikonu. Ja bym zdjął pokrywę i zrobił to po "ludzku", czasem taki mały silikonowy "glut" może zapchać kanał olejowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kali regulowac zawory...

 

Pokrywa do zdjecia i wyczyszczenia sylikonu. Sylikon w tym silniku sie daje na wyzlobienia na walki i ew uszczelki srub. Daje sie - czyli tak malo, ze praktycznie tego nie widac.

Nie podoba sie to reklamuj, a nie sie zalisz nam na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zareklamowałem , zwrot kasy i idę teraz do normalnego mechanika , a nie partacza z ładnego dużego serwisu motorów w Olsztynie , tylko każą mi podpisać ze nie bede rozscił do nich żadnych pretensji a ja nie wiem i nie napisaliście czy ten silikon jak sie dostanie do silnika to zatrze go czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silikon może uszkodzić silnik. Jeśli pajda silikonu wystaje na zewnątrz to i do wewnątrz też. Silikon jest mocny czyli sam się nie oderwie, dopiero przy zdejmowaniu i cyzszczeniu trzeba uważać bo okruchy będa leciały do silnika. Spłyną na dół, osadzą się na smoku pompy. Czasem mogą zatkać kanały olejowe i silnik umrze.

http://picasaweb.google.pl/JoseJallapeno/G...671248841470850 To właśnie silnik po zmianie skrzyni biegów u "mechanika". Cały przekrój kolorów silikonu, trafiona panewka (brak smarowania) , przytarty tłok z braku smarowania, też spowodowane zatkanym kanałem i dyszą natryskującą olej na denko tłoka. Silikonu tyle że głowa boli.

 

Jak uszczelka jest czerstwa a silnik wiekowy to używam silikonu na pokrywę - smaruje cienko uszczelkę, wkładam na pokrywę w rowek, dociskam, wycieram nadmiar silikonu, do tego cienki film silikonu na drugą powierzchnię i ten sam manewr. Wtedy skręcam i git jest. A silikon do tego używam czerwony celowo aby widzieć gdzie coś wystaje i usunąć nadmiar tak aby nic nie było widać. Ale przeważnie smaruję tylko "księżyce" przy wałkach rozrządu a reszta na sucho.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie zawsze jest czas na zamawianie. Zdarzają się naprawy "na wczoraj" i trzeba rzeźbić w g... .

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...