Skocz do zawartości

Coś puka


matix19
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Coś mi zaczęło pukać w Suzuki GSXR 750 2000r tylko nie wiem co to, objawy są takie że i na zimnym i na ciepłym puka ale jak złapie tak koło 100 stopni na mieście to jakby to pukanie jest cichsze, kiedy puszczam sprzęgło i silnik dostaje obciążenia to jest głośniejsze, słychać je tak do około 4tys obrotów później go nie słyszę, może przez wydech ale raczej nie, jak schodzi z obrotów to też jest raczej cicho to słychać dopiero jak przyśpieszam to wyraźnie je słychać do 4 tys i później jest cicho, a i narasta wraz z obrotami, co to może stukać?

Po niedzieli postaram się nagrać jakiś filmik

Edytowane przez matix19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko problem w tym że nie mam w pobliżu żadnego serwisu, a zresztą po tym co opisałem nie macie jakichś podejrzeń? A nawet jakieś 2 lata temu miałem problem ze stukami w GSie dałem filmik i powiedzieliście co to było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis też Ci mamy zrobić poprzez stronę WWW? Na czort nam filmik z aparatu z Media Markt, gdzie i tak ch*** usłyszymy przez głośniki chińskich laptopów?

Jedź chłopie do serwisu.

 

 

Kto pyta nie błądzi.

Może chłopak ma ambicje samemu naprawić usterkę.

Wiadomo, że nikt mu nie powie na 100% ale może będzie wiedział od czego zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz sie posypia % za spam :bigrazz:

 

 

Wracajac do tematu to zobacz w okolicy wydechow, kiedy byl ostatnio robiony serwis ze sprawdzeniem luzow zaworowych. Postaraj sie osluchac silnik i zdiagnozowac w przyblizeniu choc z jakiej czesci silnika te sluchy pochodza, bo tak to moze byc setka roznych przyczyn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak słychać głośniej pod obciążeniem to może to być panewka. W czasie jazdy naciśnij hamulec i równocześnie dodaj gazu tak żeby silnikowi było " ciężko". Jeśli wtedy stuki będą głośniejsze to z dużą dozą prawdopodobieństwa będzie to panewka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jaa oby to nie była panewka, bo jakby to się okazało to masakra, sprawdzę tak jak mówisz kolego, a jak będę jednocześnie dodawał gaz i przyhamowywał i przy 4 tys będzie ten będzie niknął to też wtedy będzie oznaczało że to panewka czy wtedy już ją będzie można wykluczyć?

Ogólnie to jest tak że im wyższe obroty to jest ciszej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypada spuścić olej do czystej miski i sprawdzić czy nie ma metalicznego zabarwienia lub opiłków miedzi.

Jedna z podstawowych zasad przy metaliczno-głuchych stukach z pieca. Czasami się nie sprawdza ale jednak w 99% daje radę. Pamiętam jak u kumpla w V-maxie (nowo zakupionym) zaczęło coś tłuc - niby szło z głowicy (nawet po osłuchaniu trzonkiem drewnianym) a po spuszczeniu oleju zobaczyliśmy na dnie bańki brokat.

Operacja ta zajmuje góra 30 minut (razem z poszukiwaniem bańki na olej) a wszystko robi się jasne...

POzdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak po niedzieli zrobię i się wyjaśni czy panewy czy nie

To w takim razie razie daj na sumie z 5 zł na tace :) :icon_mrgreen: . A tak poważnie- brak opiłków nie koniecznie znaczy że panewki nie padły....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...