Skocz do zawartości

koniec z K.A.P.D ?


Saltus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"To oznacza, że nawet jeśli ktoś już od wielu lat miał prawo jazdy, to po uzyskaniu nowego dokumentu, będzie traktowany jak świeżo upieczony kierowca. A więc na przykład utraci zniżki, związane chociażby z ubezpieczeniem samochodu."

 

Co to za brednie. Od kiedy to trzeba mieć prawo jazdy aby mieć zniżki na ubezpieczenie OC? :D

Bo pewnie każdy właściciel floty ciężarówek ma C+E i dzięki temu ma zniżki :D

 

Sprawa jest prosta- będzie jeździło więcej osób bez prawa jazdy, bo wątpię by wszystkich obeszła utrata owego. Tak przynajmniej "zbili" sobie te punkty i może chociaż odrobina im w głowach została.

Zresztą, o czym tu mowa. Sam zebrałem 19 pkt. NA RAZ i nie było dyskusji, a wina nie była moja (źle zrobiłem, że nie wziąłem sprawy do sądu, ale człowiek nie pomyśli często)... I czy nowe przepisy nie dadzą upierdliwym policjantom pola do popisu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oni tam w tym ministerstwie, za przeproszeniem z chu*em na łby się pozamieniali... mam 4 uprawnienia, to jak wpadnę w ten ich pedalski próg 24 punktów, to będę musiał po raz kolejny wyrabiać 4 prawka? może jeszcze cofną mi kwalifikacje zawodowe? Kraj sterowany przez debili, tyle powiem. Niech jeszcze dopier*olą 30% vat, zwiększą składki na zus, czy naprawdę trzeba komuś łeb odstrzelić by w końcu było tu normalnie?

 

wybaczcie, trochę się uniosłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oni tam w tym ministerstwie, za przeproszeniem z chu*em na łby się pozamieniali... mam 4 uprawnienia, to jak wpadnę w ten ich pedalski próg 24 punktów, to będę musiał po raz kolejny wyrabiać 4 prawka? może jeszcze cofną mi kwalifikacje zawodowe? Kraj sterowany przez debili, tyle powiem. Niech jeszcze dopier*olą 30% vat, zwiększą składki na zus, czy naprawdę trzeba komuś łeb odstrzelić by w końcu było tu normalnie?

 

wybaczcie, trochę się uniosłem

Uniosłeś się ale jednak mam jednakowe odczucia, ze komuś zaczyna brakować rozumu.

Zastanawiam się tylko do czego to zmierza...

Myślę, że ktoś w końcu nie wytrzyma i rozpierdoli ten burdel...gdzie ja mam ten numer do Osamy? :icon_mrgreen:

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja popieram, jak sie patrzy na drogi i jak jezdza kierowcy to jest zgroza i sie wlosy na glowie jeza. Zajezdzaja droge, wyprzedaja juz nie na 3 ale i na piatego, jakby nie wiadomo gdzie i w jak waznej sprawie sie spieszyli. Wypadkow od cholery, bo sie kretyn jeden przed drugiego pcha a pozniej cierpia najmniej winni ludzie.

Wkoncu przyjdzie czas nauczyc sie jezdzic kulturalnie i zgodnie z przepisami albo zaprzyjaznic z komunikacja miejska, bo niestety ani prosby ani grozby na naszych kierowcow, mistrzuf wormuly pierfszej nie skutkuja :lalag:

 

Według projektu nowej ustawy o kierujących ruchem, granicę 24 punktów będzie można przekroczyć tylko raz. Jeśli sytuacja się powtórzy, prawo jazdy zostanie na stałe zabrane.

 

– I to wszystkich kategorii jednocześnie. Trzeba będzie zapisać się od nowa na kurs prawa jazdy i zdać egzamin – opowiada Mikołaj Karpiński, rzecznik ministerstwa infrastruktury.

 

:clap:

 

P.S.

W Hiszpani jest 12 punktow, ktore kasuja sie po dwoch czy trzech latach dopiero, wiec w Polsce tak najgorzej nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, ze ludzie zaczna jezdzic bez prawka i tyle. To samo jest teraz z motocyklistami, od cholery ludzi nie posiada prawka. Ostatnio koles pytal, czy warto robic prawko na A i lapac punkty, czy lepiej latac bez prawka, dostac mandat i zatrzymac kat B, ktora jest mu potrzebna w pracy.

 

W IRL jest takze max 12 pkt i prawko leci. Zwykle przyznaja 2 pkt, chyba ze zwleka sie z placeniem mandatu, to wtedy automatycznie za kare dokladaja kolejne 2. Max % pkt jest np, za jazde bez ubezpieczenia lub nie zatrzymanie sie do kontroli.

 

Pzdr

baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale fajosko!

będziemy mieli superpaństwo!

nie będzie piratów drogowych i najebanych na drogach a z podniesionego vatu załatają dziure budzetową.

Cudo:)

Już niedługo w promocji :

"wielki brat patrzy"

"godzina policyjna"

"alkohol od 13.00"

"pałowanie na zawołanie".

:icon_razz:

 

 

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę że obecne przepisy są idealne, ale ten projekt to jakaś masakra.

W szczególności to że się wszystkie kategorie traci i trzeba od zera robić.

 

Jedną na której się narozrabiało to jeszcze byłbym w stanie zrozumieć, choć nie popierać, ale za co wszystkie?

Ktoś musi strasznie kierowców nienawidzieć i desperacko szukać sporego źródła nowej kasy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo iż ostatnio korzystałem z tej usługi jestem za

na kursie na którym byłem z 40 osób z 60% było tam już kilka razy, było trzech gości którzy mieli już za sobą utratę uprawnień - najgorsze było to że żadnej refleksji - sami mistrzowie kierownicy. Jak się słuchało - wszyscy winni tylko nie oni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co pół roku jestem-już 5 razy byłem-ogólnie pokazują filmy i prowadzący nienawidzą motocyklistów-głównie to.

A co do egzaminów-4 razy zdałem za pierwszym razem-ogólnie nawet taniej wychodzi niż te filmy o krwi i urwanych głowach-egzamin sprawdzający za 2 stówki i lala.

24cefcm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co pół roku jestem-już 5 razy byłem-ogólnie pokazują filmy i prowadzący nienawidzą motocyklistów-głównie to.

A co do egzaminów-4 razy zdałem za pierwszym razem-ogólnie nawet taniej wychodzi niż te filmy o krwi i urwanych głowach-egzamin sprawdzający za 2 stówki i lala.

 

 

Qrfa mać! Szacunek że Ci się chce :biggrin:

A ja się s*am z moimi 15 punktami i jeżdżę przepisowo (przynajmniej staram się) bo szkoda mi trochę kasy na ten kurs :banghead:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam te wasze posty i..... mam wrażenie jakbym był w przedszkolu. Weźcie się zastanówcie co wy piszecie????

Czyli jak to jest wg was? państwo jest be, na drogach są piraci, ale my jesteśmy cacy, a ci co źle jeżdżą to wszycy inni. To dlaczego macie te punkty i kolejne egzaminy????

I dalczego narzekamy "aaaa, bo w niemczech (tu wstaw sobie państwo które chcesz)" to sa lepsi kierowcy, kultura na drodze, itp, itd" Bo jak tam dasz ciała to za to bekniesz i tyle!!!! I jak w końcu nasz kochany kraj próbuje cos takeigo zrobić to podonosicie wrzask??? No dziecinada panowie.

 

Wszelkie mandaty i punkty nie są przyznawane za darmo, tylko za łamanie przepisów drogowych. I wcale nasze przepisy nie są jakieś bardziej restrykcyjne czy debilne niż w innych krajach. Są takei same. Tylko wasza mentalność "polaczka-cfaniaczka" najwyraźniej nie pozwala wam tego zrozumieć.

Nie chcesz tracić prawka? Nie łam przepisów. I nie płaczcie tu że "musimy dawać w palnik" bo jakoś to tak jest że na Europę patrząc Polska to żaden potentat motocyklowy, a w innych krajach (typu Włochym, Niemcy, Hiszpania" jakoś takich jęków nie ma.

Jak ktoś nie dorósł to kierowania pojazdem, to należy mu zabrać prawo jazdy. To akurat jest bardzo logiczne.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ nie!

ja czuję się upośledzony w tej materii i szczerze się za to nienawidzę.

Po prostu w ciągu 15 lat zrobiłem dużo kilometrów i zadziałała statystyka.

Teraz mam zero punktów:)

A właśnie: czy ktoś kiedykolwiek próbował jeździć przepisowo załóżmy po Warszawie?

Taką na przykład Wisłostradą-mam wrażenie, że mniej niż 100 tam sie nie jedzie-czyli każdy robi wykroczenie za

10 pkt i 500 pln. czyli dwa przejazdy do pracy i jakieś złe parkowanie i wyjazd z kwitu na zawsze:) pieknie.

Nawet autobus linii 508 jedzie tam 80km/h

ciekawe jak by sie jeździło po Wawie przepisowo...

Edytowane przez kivi

24cefcm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

Buber, walnij nam tu w Polsce taka siec autostrad, jak w Niemczech, daj mozliwosc jazdy po zwyklych drogach 100km/h, jak w Niemczech, a gwarantuje Ci, ze bez zmiany stylu jazdy przestane zbierac punkty karne :].

To taka subtelna roznica.

U nas jadac 100km/h na pewnie 80% drog lamiesz przepisy. W Niemczech ten odsetek jest zdecydowanie nizszy.

 

Pozdro

 

PS

Dla MOCA i innych podobnych:

Nie mam zrodla tych danych, wyssalem je z palca, aby tylko zobrazowac tendencje i dysproporcje :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...