Skocz do zawartości

wystrzałowe wakacje


Muma
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

... obliczyli ze 80 po sladach hamowania chyba

 

No to dupa blada 30 km/h za duzo = 9 m dluzej

 

W notce napisane ze wjeżdzał posesji wieć jest jeszcze szansa :) ze nawet jak sie wyprze to da rade.

 

Rozwiniesz mysl ? ? ?

 

Jak poprzednik, daj na msze, ze zyjesz, zycze jak najszybszego porotu do zdrowia.

 

Masz dzisiaj szanse przemyslec i mam nadzieje ze wnioski wyciagniesz. Z drogiej strony nie zadajcie od innych aby Was widzieli - dajcie im szanse sie zauwazyc, jadac szybciej nie zawsze maja ta szanse.

 

:crossy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wspolczuje strasznie ale co zrobic...... napisz jak tam u ciebie! A wogule to niedawno przejezdzałem busem przez Brzeziny. Koło takiego ceglanego kościoła jest skręt na koluszki ale tam nie jechałem. generalnie normalna droga, ja niewiem co sie tak uczepiliscie. 80 normalna prędkość nawet większość puszek tyle jedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to co zostaje z aut po testach zderzeniowych NCAP przy prędkości 64 km/h to wątpię aby kawałek gąbki i szmaty mógł jakoś szczególnie pomóc motocykliście.

One działają przy szlifowaniu a nie przy uderzeniu. Od tego drugiego to jest kask (do pewnego stopnia) i ten się autorowi wątku bez wątpienia przydał.

Edytowane przez bozoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:eek: ja nic nie chce mowic, ale malo kto przezylby takie obrazenia.. samo polamanie zeber w takich wypadkach zazwyczaj tragicznie sie konczy, bo przy okazji przebijaja one pluca, serce itd. Miales duze ale to naprawde DUZE szczescie. Tylko teraz dbaj o siebie.. Mam nadzieje, ze sie szybko wylizesz z tego :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo po operacji sie dowiem jak bardzo uszkodzilem reke [zadko ktos mial tak mocny paraliz ze ni palce i wszystko sie nie ruszalo kto wie czy sciegna nie sa urwane ] bo jesli sa to pozostanie mi kupic trajke i wiazac reke bezwladna :]

 

Uszkodzony splot barkowy, módl się ku*wa żebyś (tak jak ja) nie miał wyrwanych korzeni nerwów z kręgosłupa. Tego się nie da ''odbudować''. Jeśli są tylko poprzerywane to masz sporą szanse na ruszającą się rękę.

A z tą trajką to też nie tak kolorowo, bo musi być w automacie ...

 

I pamiętaj WALCZ O REKĘ!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że kolega ktory miał wypadek 2.5 roku temu (jadąc 954 zabił pijaną babke na rowerze), teraz po intensywnych rehabilitacjach choc nadal nic nie czuje w napół bezwładnej ręce, potrafi już unieśc ja troche w łokciu i ostatnia rewelacja - ledwo co drgnąć palcami w rękach.

Jednak nie miał on zerwanych nerwów a pomiażdzone czy zablokowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam

dzieki za wsparcie i slowa otuchy z waszej strony bo bylo mi to bardzo potrzebne;) tak jak adam wspomnial to bujam sie powoli po miescie i juz jezdze autem przystosowanym do mojego kalectwa do szkoly i staram sie wrocic do normalnosci po operacji kregoslupa wyszlo ok z wymiana dysku miedzy kregami ale lekarze popelnili jakis blad i uszkodzili mi podczas operacji prawa strune glosowa przez co teraz szepcze zamiast mowic jak kiedys ..... jesli chodzi o reke to od lekarzy dowiedzialem sie ze lipa z rehabilitacja i ze nic sie nie da zzrobic bo mam naderwane korzenie ... w czwartek jade do neurochirurga w celu dowiedzenia sie co dalej. prawdopodobnie bede musial zapomniec o lewej konczynie i zostane poddany przeszczepowi nerwow z prawego splotu barkowego co bedzie wymmagalo wielkiego treningu dla mojego mozgu zeby prawy splot podzielic na dwa i poruszac dwoma konczynami . nie ukrywam ze operacji sie strasznie boje i nie wiem czy jest sens walczyc o reke ryzykujac utrate sprawnosci drugiej /czarek ty tez mozesz odzyskac tak reke bo masz na taka operacje 3-5 lat po wypadku/

 

ostatnio dowiedzialem sie ze predkosc nie mogla wynosic 80km/h bo by mnie juz tu nie bylo i to byla plotka od strazaka ktora jest oszustwem bo na zeznaniu dowiedzialem sie ze jestem poszkodowany i zostalo rozpoczete sledztwo w prokuraturze wiec ja jechalem zgodnia z przepisami a on wylonil sie nagle jak po diable;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o reke to od lekarzy dowiedzialem sie ze lipa z rehabilitacja i ze nic sie nie da zzrobic bo mam naderwane korzenie ... w czwartek jade do neurochirurga w celu dowiedzenia sie co dalej. prawdopodobnie bede musial zapomniec o lewej konczynie i zostane poddany przeszczepowi nerwow z prawego splotu barkowego co bedzie wymmagalo wielkiego treningu dla mojego mozgu zeby prawy splot podzielic na dwa i poruszac dwoma konczynami . nie ukrywam ze operacji sie strasznie boje i nie wiem czy jest sens walczyc o reke ryzykujac utrate sprawnosci drugiej /czarek ty tez mozesz odzyskac tak reke bo masz na taka operacje 3-5 lat po wypadku/

 

 

Jeśli masz uszkodzony splot barkowy to wal do wrocławia. Tam się tym zajmoją. Hmm naderwane korzenie powiadasz. Lepiej gdybyś miał poprzerywane nerwy, ale daj się tym zająć odpowiednim lekarzom.

Zawsze jest sens walczyć, także się nie poddawaj.

Jeśli chodzi o przeszczep nerwów to na ogół przeszczepiają z łydki. (mi tak robili) Co do mojej ręki to raczej nic się nie da zrobić, pomimo siedmio czy ośmio godzinnej operacji i przeszczepie 25 ! cm nerwów dużej poprawy nie ma.

 

Grunt to się nie poddawać. Jak się uprzesz to będziesz jeździł, motocyklem, samochodem i czym tylko zechcesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...