Skocz do zawartości

Moment dokręcenia przedniej zębatki w vtr 1000 F


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko chłopaki ! Ratujcie :) !!! Ostatnio zmieniałem napęd w swojej vtr 1000 F ... wszystko pięknie ładnie - dokręciłem sobie zębatkę przednia normalnie kluczem na grzechotce. . . dzisiaj patrze na łańcuch - zasyfiały, już mało smaru, trza by było na nowo smarować - a to najpierw umyje ... odkręcam pokrywę przedniej zębatki , PATRZE A TAM ONA LUŹNA I ŚRUBĘ ODKRĘCIŁEM SOBIE PALCEM. . . SZOK !!! Teraz pytanie do was: jak, albo z jakim momentem dokręciliście u siebie ta nieszczęsna przednia zębatkę ! PO TAKIM NUMERZE AZ BOJE SIĘ JEŹDZIĆ, BO NIE JESTEM PEWIEN CZY ZNÓW SIĘ NIE ODKRĘCIŁA ... POMÓŻCIE W MIARĘ MOŻLIWOŚCI :) Z GÓRY DZIĘKI. A i w sumie jeszcze jedno pytanie - czy ta zębatka możne sobie lekko chodzić na boki, w sensie ze mieć luz na boki lekki mimo ze jest dokręcona? ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko chłopaki ! Ratujcie :) !!! Ostatnio zmieniałem napęd w swojej vtr 1000 F ... wszystko pięknie ładnie - dokręciłem sobie zębatkę przednia normalnie kluczem na grzechotce. . . dzisiaj patrze na łańcuch - zasyfiały, już mało smaru, trza by było na nowo smarować - a to najpierw umyje ... odkręcam pokrywę przedniej zębatki , PATRZE A TAM ONA LUŹNA I ŚRUBĘ ODKRĘCIŁEM SOBIE PALCEM. . . SZOK !!! Teraz pytanie do was: jak, albo z jakim momentem dokręciliście u siebie ta nieszczęsna przednia zębatkę ! PO TAKIM NUMERZE AZ BOJE SIĘ JEŹDZIĆ, BO NIE JESTEM PEWIEN CZY ZNÓW SIĘ NIE ODKRĘCIŁA ... POMÓŻCIE W MIARĘ MOŻLIWOŚCI :) Z GÓRY DZIĘKI. A i w sumie jeszcze jedno pytanie - czy ta zębatka możne sobie lekko chodzić na boki, w sensie ze mieć luz na boki lekki mimo ze jest dokręcona? ...

A nie masz tam jakiegoś zabezpieczenia? Jeżeli nie- klej do gwintów powinien pomóc. A zębatka powinna być sztywno. Jeżeli jest luźna a gwintu już brakuje żeby ją docisnąc to według mnie brakuje jakiegoś elementu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz tam jakiegoś zabezpieczenia? Jeżeli nie- klej do gwintów powinien pomóc. A zębatka powinna być sztywno. Jeżeli jest luźna a gwintu już brakuje żeby ją docisnąc to według mnie brakuje jakiegoś elementu.

 

ten element to podkładka :) i faktycznie ta śruba powinna być wklejona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki - tam jest śruba i podkładka, to macie racje - ale żadnego zabezpieczenia... mowie - dokręciłem ręka na tyle ile dałem rade - może po tygodniu odkręcam pokrywę a tam śrubę sobie ręka odkręcam, z wielkim zdziwieniem na pysku ;d ... teraz się śmieje ale nie było by wesoło gdyby ta zębatka spadła przy 200 . . . strach wsiadać ...

 

Nie obijać się ! :) Pisać co kto wie na ten temat :) ratujcie kolegę po fachu ;d powiedzcie jeszcze czy macie może jakiś dostęp do serwisówek z moim moto ... może tam by coś znalazł . . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisaliśmy ci żebyś kupił klej do gwintów. Kosztuje coś jakieś 20 może 30 zł za 2 ml. Taka mała tubka odkręć śrubę, wyczyść, ładnie posmaruj klejem, wkręć, poczekaj 24h i możesz jeździć.

 

a na forum masz strony z serwisówkami ściągnij sobie do swojego moto - będziesz miał tylko dla siebie :)

Edytowane przez krawcu2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie macie doświadczenia z tymi klejami do gwintów ale ja raz kupiłem taki klej posmarowałem śrubę wyschło następnego dnia śruba nie trzymała tylko ślizgała się po tym " super kleju do gwintów " .

Nie wiem jak w VTR ale u mnie zębatka lata na boki z tym ze ma zabezpieczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie macie doświadczenia z tymi klejami do gwintów ale ja raz kupiłem taki klej posmarowałem śrubę wyschło następnego dnia śruba nie trzymała tylko ślizgała się po tym " super kleju do gwintów " .

Nie wiem jak w VTR ale u mnie zębatka lata na boki z tym ze ma zabezpieczenie

 

W VTR śruba wkręca się przez zębatke w wałek zdawczy, a w Twoim małym Varadero jest takie zabezpieczenie na 2 śruby, które wchodzą w samą zębatke zdawczą i to jest normalne, że tam zębatka może troche się ruszać(ale nie latać). W VTR ma być sztywno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie pocieszyłeś teraz ;d nie wymienię teraz całego wałka żeby mi się zębatka nie ruszała... Powiem tak. Jest śruba, na nią nakrętka. Wkręca się ja w zębatkę poprzedzająca ten wałek i po wkręceniu z silą 54 Nm jak w instrukcji zębatka ma lekki luz w ta stronę "jak byśmy chcieli ja ściągnąć czyli odciągając górę, dół na przemian... I teraz tak, ziomek co jeździ vtr w moim mieście mówi ze z tego co pamięta to ta zębatka w vtr ma mieć lekki luz, teraz Ty mówisz ze nie ma mieć i w sumie to już nie wiadomo ... Ciesze się ze w ogóle ktoś się zainteresował tematem za co wielkie dzięki dla was :) zobaczymy co dalej z tym, pojadę na regulacje gaźników i zaworów to przy okazji pokaże gościowi jak to wygląda i co on na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz tam podkładke jakąś na zębatce(może jest wyrobiona)? Ogólnie lekki luz na zębatce zdawczej może być, ale jeśli się odkręca w palcach to coś jest nie tak. Zawsze możesz dokręcić to na "chama", oby tylko wałek nie pęknął ani śruba się nie urwała :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli śruba nie ma specjalnej podkładki z zabezpieczeniem to przy jej dokręcaniu można gwint posmarować smarem miedzianym, który zapobiega samoczynnemu odkręcaniu się.

 

Trafiłeś kulą w płot bo smar miedziany ma odwrotne właściwości do kleju- ułatwia poźniejsze odkręcenie.

W Hondzie już tak jest że zębatka jest luźna na wałku nawet gdy wyjeżdza z fabryki.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tez zrobiłem. Odkręciłem na nowo ... dałem "kapkę" kleju do gwintów na śrubę. Wkręciłem. Moto postało jakieś 5 godzin i do tej pory jeszcze nie sprawdziłem czy się odkręciła, a szalałem sporo. Jutro zobaczę i zdam wam relacje. A jesteś pewny ze hondy tak maja ? Ze ten luz na zębatce ma być ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...