Skocz do zawartości

Kurtki motocyklowe - może pomożecie?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Już dłuższy czas rozglądam się za kurtką w stylu "ramoneski", niestety, tragedia. Highway Pilot 1 - cienka jak szmatka, WolfMoto - nieco grubsza, ale też generalnie lekka, miękka, mnie się w ręku, Tarbor - to samo, nawet świńska.

 

Co jest kurka? Co się stało z kurtkami motocyklowymi? Czy nie można już kupić konkretnej "papy"?

 

Cóż, skoro tak, mam komu zlecić uszycie z nawert bardzo grubej skóry, czy ktoś może się orientuje gdzie takich jak niegdyś skór na materiał szukać? Sztywnych, grubych, ciężkich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co znaczy "nawet świńska" w tarborze? przecież właśnie świńska skóra jest tandetą dla szpanu, a nie na motocykl: do jazdy motocyklem kupuje się skórę bydlęcą 1,2mm - zawsze była w cenniku tarboru i chyba nie zniknęła z dnia na dzień?

jsz

 

ps. popraw wiek w profilu. przecież nie masz 13 lat ;)

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarbor szyje też na wymiar i na zamówienie. Napisz do nich i podpytaj o mozliwość uszycia z grubszego materiału (standard u nich to 1,2 mm). Ewentualnie pytaj też tutaj: ramoneska.pl - firma z Chełmka koło Chrzanowa.

http://bigboykr.blogspot.com/ się powoli uzupełnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, spróbuję.

 

A co do nawet świńska - pamietam skóry punków w Jarocinie, właśnie świńskie, stare, zajechane, wygladały niektóre jakby był zdierane jeszcze z pleców trópów UPA. Były własnie świńskie, grube, sztywne i takie porowate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

 

Byłem jednak w sklepie Tarbor-u, i znalazłem dosyć grube i sztywne kurtki ze świńskiej skóry. Zamówiłem.

 

Przy okazji, dla miłośników motocykli zabytkowych, jest jedna kurtka, rozm. 50, z cholernie grubej i sztywnej skóry świńskiej. Krój klasyczny, prosty, jak z przed kilkudziesięciu lat. To jednostkowy egzemplarz.

 

Przy okazji, ostrzegam przed sprzedawcą TKN_SKLEP z alledrogo. Najkrócej mówiąc - skandal.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze primo: nie ma użytkownika TKN_SKLEP na allegro. Edit: a jednak jest ale nie User tylko sklep... debilna wyszukiwarka.

Drugie primo: jak zaczynasz to dokończ :)

Trzecie primo ultimo ;) w Krakowie nie ma ma sklepu Tarboru. Jest dealer na Kamieńskiego a to nie to samo.

A na koniec raz jeszcze: popraw wiek w profilu... bo chyba nie masz 13 lat? A bez sensu się tak gada ;)

Edytowane przez bigboykr

http://bigboykr.blogspot.com/ się powoli uzupełnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o te sztywne świńskie kurtki to powiem tak: wyglądają bardzo efektownie i z pewnością każdy zwróci na nią uwagę. Ale jest bardzo sztywna i często przeszkadza podczas jazdy,przynajmniej ja miałem takie wrażenie.

Edytowane przez Moto-Center
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

a ja tak zapytam, czy ktoś miał styczność z kurtkami (ramoneskami) z Tarboru? Chodzi mi oczywiście o przetestowanie i czy są solidne :)

Proponuja oni trakże kurtki w jakiejś technologi COOL LEATHER. Ktoś posiada takie cudo i czy warte to inwestycji?

 

pozdrawiam ;)

Edytowane przez Raidah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tak zapytam, czy ktoś miał styczność z kurtkami (ramoneskami) z Tarboru? Chodzi mi oczywiście o przetestowanie i czy są solidne :)

Proponuja oni trakże kurtki w jakiejś technologi COOL LEATHER. Ktoś posiada takie cudo i czy warte to inwestycji?

 

pozdrawiam ;)

 

 

Ja śmigałem w ramonezce z Tarboru prawie 3 lata (Swińska skóra), i jestem bardzo zadowolony.

Przeżyła też mały szlif i dała radę. Widoczne są drobne otarcia, ale nic poważnego. Szwy się trzymają, Dupe mi uratowała (spodnie też się spisały, również świniak).

Więc osobiście polecam. Dodam, że bardzo miła i fachowa obsługa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...