Skocz do zawartości

Dziwne tykanie. Pomocy


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. :notworthy:

mam problem z vz800, po odpaleniu jek zimny to wszystko pieknie chodzi jak sie rorgrzeje to zaczyna cos tak niereguralnie popukiwac, prubowałem to zlokalizowac ale nie potrafie jakby to pochodziło z pierwszego i drugiego cylindra, cos tak jak by w srodku?

dodam ze zawory, czyszczenie i synchro zrobione olej wymieniony i swiece

ps. tylko na wolnych jak dodam gazu to pukanie znika

z góry serdecznie dziekuje. :wink:

Edytowane przez arti831
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd ma ktoś "wirtualnie" wiedzieć, co Ci puka? Nawet nie podałeś roku produkcji i przebiegu motocykla o co jest wyraźnie proszone. Ludzie mogą coś podpowiadać, ale chyba nie dostaniesz odpowiedzi w stylu "puka Ci zawór wydechowy na 2 cylindrze" :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki, rok 97 przebieg 12000,

wczoraj rozebrałem silnik wszystko wydlada ok, łancuszki i napinacze ok, pierscienie tłoki i swoznie jak nowe, cylindry maja jeszcze takie lekkie rysy jak po szlifie stad wnioskuje ze przebieg jest realny, co jeszcze moge sprawdzic :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki, rok 97 przebieg 12000,

wczoraj rozebrałem silnik wszystko wydlada ok, łancuszki i napinacze ok, pierscienie tłoki i swoznie jak nowe, cylindry maja jeszcze takie lekkie rysy jak po szlifie stad wnioskuje ze przebieg jest realny, co jeszcze moge sprawdzic :icon_question:

Teraz sprawdź kompletu uszczelek do tego silnika.

Bardzo częstą awarią jest nieszczelność kolektorów wydechu przy głowicy.

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio wyprózniałem tłumiki i kolanka wstawiłem na taka paste, czy jest to mozliwe ze takie stuki maga byc spowodowane gdy jeden cylinder ciagnie drugi, dodam ze przed rozebraniem odpaliłem moto i zdjałem fajke z pierwszego cylindra i zgasł jak zdjołem z drugiego to zaczoł kulec ale niezgasł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja je*ię, co ty robisz z tym motocyklem?

 

Mnie też to dziwi.... 12000 przebiegu i rozbierać silnik... u mnie takie stukanie, (cykanie) właśnie słychać przez nieszczelny wydech a przebieg mam 54000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej to znowu ja, co do japonców to rozebrałem bo cos tyka, naprawde jest to mozliwe ze problem tkwi w tłumikach? wyciągnołem dzis zawory i na drugim cylindrze jeden zawor wydechowy tam gdzie sie styka z gniazdem jest czałe czarny, ale jak naleje nafty to trzyma, jakies propozycje? :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...