Skocz do zawartości

skuter dla młodej osoby:)


agnieszka103513
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam:) wydaje mi się że jest tu wielu doświadczonych kierowców skuterów i nie tylko:)

mam zamiar zakupić skuter firmy romet model 767. Co sądzicie o tym skuterze? na paru forach znalazłam negatywne wypowiedzi na temat tej firmy.Jeśli ktoś z was posiada jakiś skuter tej firmy to może się wypowiedzieć:).Jeśli uważacie że romet to "złom" to jakie skutery polecacie? jestem drobną osóbką(dziewczyną;)) więc zależy mi żeby skuter nie był zbyt wielki oraz żeby jego cena mieściła się w granicach do 5000zł.Z góry dziękuję za odpowiedzi:) ja się nie znam na skuterach i barzdo ważne będą dla mnie wasze odpowiedzi:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz do 5tyś na skuter to szukaj czegoś używanego typu Yamaha,Suzuki,Honda,,piaggio,Benelli,Gilera,Italjet,Peugeot

 

Ogólnie Japońskie/włoskie,nie chinole(romet itd) bo to wyrzucanie kasy w błoto

albo Vespa :P

 

Par montaignes et par valees

Et par forez longues et lees

Par leus estranges et sauvages

Et passa mainz felonz passages

Et maint peril et maint destroit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chcę kupić nowy skuter:)

 

a chcesz _mieć_ nowy skuter, czy _jeździć_ swoim skuterem? za piątkę kupisz chińszczyznę: trafi się, to pojeździ kilka tysięcy; a jak nie, to będzie stał w serwisie, stracisz tylko pieniądze i pewnie zainteresowanie jednośladami na dobre. poczytaj na forum opinii o tych wyrobach motoryzacyjnopodobnych, zwłaszcza polecam wypowiedzi Qurima, który takie rzeczy serwisuje :icon_razz:

zrób jak radzi Korsaz: szukaj markowej używki

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka napisała że chce NOWY skuter. Napisała również że nie zna się, a ponieważ zadaje pytanie na forum to zapewne nie zna nikogo kto mógłby jej pomóc w ewentualnym zakupie pojazdu używanego.

Co do wspomnianego Rometa się nie wypowiadam bo nie znam (ale to i tak chińskie badziewie jest), co do typowej chińszczyzny to z ww opiniami (negatywnymi) muszę się zgodzić.

Japończyk będzie kosztował zdecydowanie więcej, ale jest jeszcze coś pomiędzy.

Tajwański Kymco, wg mnie pojazdy całkiem przyzwoite, a miałem okazję jeździć i serwisować i ich skutery i quady. Uważam że stosunek cena/jakość jest w wypadku Kymco bardzo dobra.

W budżecie który założyła sobie autorka tematu jest parę modeli Kymco, myślę że wizyta w salonie z ww marką będzie dobrym rozwiązaniem, zobaczysz który pasuje Tobie wizualnie i rozmiarami.

Edytowane przez TomaszB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tajwański Kymco, wg mnie pojazdy całkiem przyzwoite, a miałem okazję jeździć i serwisować i ich skutery i quady. Uważam że stosunek cena/jakość jest w wypadku Kymco bardzo dobra.

W budżecie który założyła sobie autorka tematu jest parę modeli Kymco, myślę że wizyta w salonie z ww marką będzie dobrym rozwiązaniem, zobaczysz który pasuje Tobie wizualnie i rozmiarami.

W Świecie Motocykli redaktorzy ćwiczyli wielokrotnie Kymco i zawsze ma dobrą opinię.

A tu przykład takiego do 5 tyś zł.

http://motonita.otomoto.pl/kymco-agility-r...t-M1889393.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mój kolega ma skuter :crossy: marki dynamic super. przejechał nim 2000km(jak dla mnie to dużo;)) i jak narazie mu się nie zepsuł. Czy ktoś z was posiada taki skuter lub wie coś na jego temat?Jakie są wasze opinie?Z góry dziękuję za odpowiedzi:-) :wink: :notworthy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mój kolega ma skuter :crossy: marki dynamic super. przejechał nim 2000km(jak dla mnie to dużo;)) i jak narazie mu się nie zepsuł. Czy ktoś z was posiada taki skuter lub wie coś na jego temat?Jakie są wasze opinie?Z góry dziękuję za odpowiedzi:-) :wink: :notworthy:

 

Co prawda nie wiem nic na jego temat (nawet Google mało mówi...) to pewnie to jest zwykły chińczyk.

Poza tym, 2 tysiące km to mało, ledwo skończył docieranie (+/- 1000 km) i napewno po takim przebiegu nie ocenia się awaryjności pojazdu!

Ja moim skuterkiem (chińczyk) przejeździłem ok. 10100 km jak narazie i nie obyło się bez przeszkód, a to urywające się paski (teoretycznie "normalka" w chińczykach Zipp Triad 2 [baotian Tanco BT49QT-12] ), a to trzeszczące i dość słabe plastiki (w szczególności tył), czasem też ma "humorki" i jest dość słaby jak na skuterek (chociaż wystarcza na dojazd od A do B ;P ).

Moim zdaniem dla osoby, która nie ma zielonego pojęcia o mechanice i nie ma też kumpla, który ocenił by "markową używkę" to jednak chińczyk jest rozsądniejszą opcją, tylko należy pamiętać, że "markowe" będą zawsze lepsze (szybsze, mniej awaryjne itd.) od tych Made in China.

Edytowane przez oskarroza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalegam jednak do szukania używki :)

Oczywiście markowej używki, bo używana chińszczyzna, to jak paro letnia zupka chińska.. Włoskie skuterki aprilii można wyrwać za taką cenę już po 2006r. i są dość lekkie. pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rometa 727 odradzam , kolega takiego ma , strasznie małe koła i ogólnie sam skuter jest mały . Za 5tys kuzyn kupił skuter Motowell , ponoć bardzo mocny jak na kuter 50ccm(6KM) , ma bardzo ładny wygląd :) Dokładniej jest to Motowell Magnet RS 50 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę co nieco powiedzieć...

 

Za 5tys zł na pewno wyrwiesz młody seryjny i MARKOWY skuter. Kymco i keeway'a niestety nie mogę polecić. Być może nowe niczym nie ustępują Yamasze, Aprilii, Gilerze czy Piaggio, ale materiały niestety nie są najlepsze. Stale serwisuję Super9 kumpla oraz Keeway'a Matrix i nie chce mi się rozpisywać co w nich jest nie tak. Po prostu nie warto, ale zawsze są lepsze niż Romety, Zippy czy inne...

 

Co mogę polecić za 5k....

 

Gilera Runner , na allegro oglądam właśnie model z 2008r (5k-5,5k) Może wydawać się ciężki ale tak nie jest. Zbiornik paliwa ma w tunelu między nogami więc to pomoże w utrzymaniu.

 

Yamaha Aerox, chyba najbardziej sprawdzony skuter, silnik minarelli w serii będzie służył baaardzo długo. Niestety pasażer nie będzie lubił nim jeździć. Za 5k znajdziesz model z 2006-2007r.

 

Gilera Stalker, będzie chyba dla Ciebie najodpowiedniejszy. Jest lekki i zwrotny.

Przykład http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M2039600

 

Skoro pytasz, to posłuchaj się bardziej doświadczonych i wierz, że dziś nowe nie znaczy dobre a tym bardziej te nowe i tanie i podobno na licencji Hondy...

 

Tyle ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...