Skocz do zawartości

pasażer motocykla pod wpływem


żunio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to jest ? Mozna przewozić pasażera zionącego alkoholem na motocyklu bez kosza ? Jest jakaś różnica między pasażerem pod wpływem a po spożyciu według prawa ??? Proszę o konkrety.

 

 

 

Można, ale według prawa to jest 150zł (bez punktów), art. 45 ust. 2 pkt 2

chyba, że coś ostatnio się zmieniło ale kiedyś było właśnie tak.

PASTOR GARAGE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. taryfikatora mandatów:

 

Przewożenie osoby w stanie nietrzeźwości, stanie po użyciu alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu na rowerze lub motorowerze albo motocyklu poza bocznym wózkiem.

 

art. 45 ust. 2 pkt 2 Kodeks Drogowy

 

150 zł

 

Stan nietrzeźwości = zawartość alkoholu we krwi większa niż 0,5 promila lub zawartość alkoholu w 1dm3 wydychanego powietrza 0,25mg

 

Stan po użyciu alkoholu = zawartość alko we krwi 0,2 - 0,5 promila, w 1dm3 powietrza 0,1 - 0,25 mg

 

Środek działający podobnie do alkoholu = opiaty, amfetamina i jej analogi, kokaina, tetrahydrokanabinole, benzodiazepiny, barbiturany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cichy.wroc te środki działające podobnie do alkoholu to z jakiejś ustawy wziąłeś czy sam napisałeś. Jestem ciekaw, bo przecież te środki mają zupełnie inne działanie niż alkohol, nie mówiąc już pomiędzy sobą np. kokaina, a opiaty to juz wogole dwie inne bajki. Chyba że tu chodzi całkiem ogólnie, że wszystkie te środki wywołują jakieś zaburzenia świadomości.

 

pozdro

Edytowane przez trajka66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji mojego słabego doświadczenia w tych sprawach :wink: - spis wziąłem z Rozporządzenia, ale chyba się pośpieszyłem bo może ono być nieaktualne.

 

Jest problem z ustaleniem tych środków, bo nie są one wymienione w Kodeksie Drogowym czy Kodeksie Karnym. Sąd Najwyższy interpretował te środki (co prawda w sprawie o prowadzenie pod wpływem) jako "(...) nie tylko środki odurzające wskazane w ustawie z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz. U. Nr 179, poz.1485), lecz również inne substancje pochodzenia naturalnego lub syntetycznego, działające na ośrodkowy układ nerwowy, których użycie powoduje obniżenie sprawności w zakresie kierowania pojazdem. "

 

Jak widać temat "tych" środków jest szeroki.

 

A spis środków w owej w/w ustawie znajdziesz na http://lex.pl/serwis/du/2005/1485.htm w załącznikach do Ustawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomijając kwestie prawa - latam na rożnych sprzętach od czasu jak skończyłem 14 lat ale NIGDY nie spotkałem się z tym żeby przy kontroli ktokolwiek sprawdzał trzeźwość pasażera :biggrin:

 

Jak zaliczysz glebę z pasażerem i będzie na miejscu "polis" to się wtedy spotkasz :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaliczysz glebę z pasażerem i będzie na miejscu "polis" to się wtedy spotkasz :biggrin:

spoko . Nie mam zamiaru nikogo wozić "pod wpływem" itd pisze tylko że NIKT NIGDY tego nie sprawdził (co niekoniecznie jest normą . Może tylko ja mam takie szczęście )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie raz się zdarzyło wozić takiego pasażera. Ale nie był pijany, był tylko nażarty spidem aż mu oczy wychodziły. A milicjanty pytają czemu pijanego wiozę? Jak to? On jest pijany? No nie czujesz jak wali od niego i nie słyszysz o czym on pieprzy?! :banghead: A żeby było zabawniej ja nie miałem przy sobie prawka. Więc sprawa prosta - albo dostajesz 50PLN i kolega zostaje na butach albo dostajesz 150PLN za wożenie pijaka i 50 za brak papieru i jedziecie dalej.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...