Skocz do zawartości

xs 400 special


jgdarek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak jak w tytule.Gdy silnik jest nie rozgrzany wszystko jest ok.Po przejechaniu około 10 km gdy silnik jest ciepły to gaśnie i są problemy z odpaleniem.I jeszcze jedno pytanie jak ustawić zapłon?Wszyscy piszą o przerywaczach ale u mnie tego nie ma.Wygląda to na jakiś elektroniczny układ.Czy takie coś się ustawia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym slniku zapłon jest elektroniczny i nie wymaga regulacji a brak wolnych obrotów spowodowany jest zatkaniem dysz wolnych obrotów. Generalnie gaźniki masz do pełnego serwisu.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to xs z 81 roku , silnik OHC i jak kojarzę to nie jest standardem zapłon elektroniczny , we wszystkich postach na temat tego motoru jest pisane o mechanicznym zapłonie .I nie wiem czy to wena poprzedniego właściciela czy taki zapłon występował w tych silnikach .Co do czyszczenia gazników to nie wiem bo jak motor odpalę i wyłączę ssanie to wolne obroty trzyma elegancko tylko po rozgrzaniu jest lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to xs z 81 roku , silnik OHC i jak kojarzę to nie jest standardem zapłon elektroniczny , we wszystkich postach na temat tego motoru jest pisane o mechanicznym zapłonie .I nie wiem czy to wena poprzedniego właściciela czy taki zapłon występował w tych silnikach .Co do czyszczenia gazników to nie wiem bo jak motor odpalę i wyłączę ssanie to wolne obroty trzyma elegancko tylko po rozgrzaniu jest lipa.

 

http://forum.motocyklistow.pl/W-TEMACIE-PO...KLA-t21059.html

 

poczytaj najpierw i napisz ponownie: jaki masz kod silnika "2A2"?

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Jest to xs 400 Heritage special a na silniku jest wybite W14.

 

 

Ło Jezu...ale cudo. Z tego co widzę jest to jakaś "mieszana" wersja XS. Silnik bardzo wczesny, bębnowe hamulce z przodu. Stylizowany na choppera i z dziwaczną nazwą więc pewnie na rynek USA. Może tam fabrycznie był elektroniczny zapłon?

 

 

Lewe powietrze może łapać wszędzie pomiędzy gaźnikami a głowicą. Włącznie z gaźnikami bo one mogą być zużyte i nieszczelne. Może zmurszałe gumy króćców ssących, może zwykła nieszczelność na połączeniach itd.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z taką się jeszcze nie spotkałem, ale jeśli bęben z przodu i szprychowane koła to fabrycznie był elektroniczny zapłon.

 

Co do lewego powietrza to popsikaj jakimś starterem w okolice króćców i jak będzie jakaś zmiana w obrotach to winowajca znaleziony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik w tym modelu jest taki sam jak 2A2 i ma zapłon na 2 przerywaczach pod lewą pokrywką na głowicy.

Problem obrotami po rozgrzaniu silnika polega na niedokładnym zamknięciu ssania, zbyt wysokim poziomem paliwa lub zasysaniem fałszywego (lewego) powietrza przez mikropęknięcia kolektorów ssania.

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu mam tarczę ,a z tyłu bęben .Obydwa koła aluminiowe. Pod przykrywką z lewej strony właśnie nie ma tych przerywaczy jest takie dziwne coś .Jak znajdę chwilkę to dam fotkę.Jest to wersja amerykańska bo wymieniałem przednią lampę na niesymetryczną i przerabiałem instalację bo postojowe były w kierunkach.Czy istotne jest połączenie kolektora ssącego przed gaznikami z silnikiem ( chyba odma ).Tam powinien być taki wężyk fi około 15 ? bo u mnie brakuje tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...