Skocz do zawartości

Zakręty, jak trzymać stopę/ kolano


slusar_o2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W zielonej można nawet w klapkach latać, zresztą na kartingowym są tak małe prędkości, że skutki szlifa nawet w dżinsach nie są przesadnie bolesne (miałem okazje testować;) )

Bo ja wiem czy takie małe prędkości? Na prostej start - meta w Lublinie mam cos koło 120km/h. Ostatnio złapałem szlifa na prawym winklu przy jakiś 60km/h. Nie chciałbym tego doświadczyć w textylu a nie daj boże w jeansach. Regulamin użytkowania obiektu regulaminem, a zdrowy rozsadek swoja drogą.

http://ducatisti.pl/ PORTAL POŚWIĘCONY MARCE DUCATI
http://motomaniax.pl/ jedyny 100% serwis ducati w warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie też zaliczyłem szlifa przy około tych 60km/h w dżinsach tylko że z protektorami i nic poważniejszego oprócz kilku obtarć mi nie było, no ale wiadomo że lepiej być zabezpieczonym. Chodzi mi, że jak ktoś akceptuje ewentualne przytarcia skóry a nie ma np. spodni to też może spokojnie latać przy czym ochraniacze na kolana i łokcie oraz rękawiczki to obowiązkowa podstawa.

 

Przy prostej jest trochę szybciej ale tam raczej nikt się nie wywraca.

Edytowane przez heniek128
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to były opony Maxis.

Tak, Maxxis ProMaxx dokładnie. Tanie gumy, zaskakująco dobre, nawet na deszczu dają radę. Do GSa polecam.

 

Przy prostej jest trochę szybciej ale tam raczej nikt się nie wywraca.

Za to na wyjściu z prostej, na pierwszym szybkim winklu - owszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://hellforleathermagazine.com/images/randy-mamola.jpg

 

Taka ciekawostka związana ze zwiększaniem nacisku na zewnętrzny podnóżek podczas skręcania ; )

Bo to w sumie nie chodzi o sam nacisk na podnóżek, tylko automatycznie kolano wbija się mocniej w zbiornik wtedy. Ale ten koleś wygląda komicznie. Że mu tak wygodnie? :rolleyes:

Może chciał zsiąść...ale tak z prawej strony? :bigrazz:

Na pohybel wszystkim zdradliwym sukom!

 

dmnz.jpg <== kliknij i polub :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygodnie czy nie ale na pewno szybciej od użytkowników tego forum :P

A chyba finalnie właśnie o to chodzi

No właśnie po to to wszystko.

Mówią, że niech sobie każdy jeździ jak chce, byle jemu pasowało. Ale ten Pan musi sie chyba za kierownice wciągać na siodło :wink:

Na pohybel wszystkim zdradliwym sukom!

 

dmnz.jpg <== kliknij i polub :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...