Skocz do zawartości

Zakręty, jak trzymać stopę/ kolano


slusar_o2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wrazenie, ze w momencie dotkniecia podnozkiem o asfalt tarcie nie bedzie zbyt wystarczajace i zalicze szlifa.

 

Przede wszystkim nie jezdzij na kartoflach tylko dobrych oponach i nie paluj od razu tylko staraj sie je troche rozgrzac, najlepiej kilkukrotnie sie rozpedzaj i hamuj na przemian. Musisz miec zaufanie do opon. Jesli podnozki masz skladane (a tak chyba jest w CB 500) to nie przewrocisz sie od tego, ze ktorys z nich dotknie asfaltu. W zakrecie masz przede wszystkim wciskac zewnetrzna stope w podnozek i wciskac zewnetrzne kolano w bak. Dzieki temu bedziesz trzymal motocykl zewnetrzna noga i tylkiem, na ktorym siedzisz. Wewnetrzna noga ma tylko spoczywac czubkiem stopy na podnozku. Jesli nie bedziesz na niej opieral swojego ciezaru to wewnetrzny podnozek zwyczajnie sie podniesie przy kontakcie z asfaltem. Poza tym taka internetowa nauka pokonywania zakretow jest bez sensu. Lepiej pojezdzij z kims kto ma o tym pojecie to wyjdziesz na tym duzo lepiej niz domyslajac sie co podmiot liryczny postu na forum internetowym mial na mysli :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale to faktycznie może być technika nieumiejętności idealnie trafić z obrotami na przegazówce.

 

Ja też nie neguje ze to niezależne od techniki. Nie jestem jeszcze aż tak rewelacyjnym jeźdźcem żeby z cała pewnością stwierdzić ze to wina motocykla.

Ja robię podobnie jak spiwor przegazówka do 2 a 1 tylko jak już prawie stoję. Ewentualnie jak nie zliczę biegów przy redukcji to mnie przed jedynką ostrzega lampka neutrala. :icon_mrgreen:

No nic... pokombinuję z tą jedynką.

 

Sory za offtopa :biggrin:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wyszukajcie na youtube "Lowsides on Mulholland".

Jest tam około 10 wywrotek na tym samym zakręcie przy próbie zejścia na kolano na różnych moto.

Może ostudzi czyjeś zapędy :D zanim ziszczy swojego sprzęta.

Swoja drogą ciekaw jestem oceny specjalistów dlaczego ludziska zaliczają lowside.

 

Pozdrawiam,

fate

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@YUBY no właśnie gość busą nagina aż miło, a pozostali dosyć ospale i padają jak muchy.

Jak to mówi Policja prędkość niedostosowana do warunków? Czy może jednak jakieś techniczne błedy?

Edytowane przez fate251
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wyszukajcie na youtube "Lowsides on Mulholland".

Jest tam około 10 wywrotek na tym samym zakręcie przy próbie zejścia na kolano na różnych moto.

Może ostudzi czyjeś zapędy :D zanim ziszczy swojego sprzęta.

Swoja drogą ciekaw jestem oceny specjalistów dlaczego ludziska zaliczają lowside.

 

Pozdrawiam,

fate

 

Specjalista nie jestem, ale wydaje mi sie ze opony nie sa wystarczajaco rozgrzane i kolesie zbyt mocno odkrecaja przy wyjsciu...

Edytowane przez Lexwon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele czynników może na to wpływać, za dużo gazu na wyjściu, piasek, jakiś olej lub po prostu przegiąłeś z pochyleniem, albo oponka już zużyta. W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego niż lekko odpuścić gaz i liczyć że złapiesz przyczepność co zazwyczaj się dzieje. Przy zbyt gwałtownym ujęciu gazu na niskim biegu (szczególnie w mocnych motocyklach) można złapać przyczepność zbyt ostro i motocykl zrobi highside.

Edytowane przez gandw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ten ostatni to hamował i nie wyczuł przeciwskrętu :P

 

A w ogóle to żeby nie odkręcać w maksymalnym złożeniu a się podnieść, to naciska się przedni hamulec, tylko nie tak, żeby się roz***ać, a wykorzystać moment prostujący motocykla.. Chociaż nie testowałem tego w pełnym złożeniu, więc niech ktoś się wypowie, co się stanie pierwsze od przedniego hamulca w takiej sytuacji ;)

Człowiek człowiekowi motocyklistą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej takie złudzenie, bo jest naprawdę kozacko zestrojone. W środku jest ohllins.

Mam :wink:

 

a ohllins nie może być źle zestrojony?

 

A tak nie należy wchodzić w winkiel :icon_razz: Chyba sobie ten znak namierzył :biggrin:

 

 

legł mit ghost ridera, okazało się, że jest szybki tylko na prostych

Edytowane przez Adel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...