Skocz do zawartości

folia, zrywka na szybkę kasku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Mam bardzo laickie pytanie ,ostatnio zakupiłem sobie kask AGV GP PRO i dostałem jeszcze takie naklejek na szybke do kasku. Do czego one służą ??? Widziałem że zawodnicy GP podczas wyścigu mają je naklejone na szybke? Czy są one przeznaczone tylko do jazdy po torze ? Jesli tak to po co i dlaczego?

Z góry dzięki za odp.

 

Nie wiem czy w dobrym dziale umieściłem swoje pytanie ,jeśli nie to przepraszam.

I prosze o usunięcie tego tematu lub wrzucenie do smietnika ,gdy ktoś odpowie na moje pytanie. :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

To są zrywki, stosowane od lat. Dzięki nim nie trzeba czyścić szyby - zdzierasz zrywkę i masz czystą powierzchnię. Do co lepszych kasków i gogli są dołączane fabrycznie, ale jeśli chcesz sobie dokupić musisz się upewnić, czy kask/gogle ma specjalne uchwyty do zrywek.

W motocrossie to podstawa. W szosowych tylko jazda torowa.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem jak wy, ale ja torowo na razie nie jeżdżę, a mimo to chce nabyć zrywki, bo przy dłuższych przelotach w godzinach popołudniowo-wieczornych w lecie do kasku przyklejają się tak niesamowite ilości owadów że po 100 km nic nie widać.

 

Gdzie można kupić zrywki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem jak wy, ale ja torowo na razie nie jeżdżę, a mimo to chce nabyć zrywki, bo przy dłuższych przelotach w godzinach popołudniowo-wieczornych w lecie do kasku przyklejają się tak niesamowite ilości owadów że po 100 km nic nie widać.

 

Gdzie można kupić zrywki?

Karol bez sensu, wiesz ile musiałbyś takich zrywek kupić w trakcie sezonu, aż strach pomyśleć. Zrywki w przypadku jazdy szosowej zdają egzamin tylko na torze, kiedy to nie ma czasu na zatrzymywanie się aby przetrzeć szybę. W trakcie jazdy po szosie zawsze masz jakąś stację gdzie możesz przemyś wizjer i w drogę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Karol bez sensu, wiesz ile musiałbyś takich zrywek kupić w trakcie sezonu, aż strach pomyśleć. Zrywki w przypadku jazdy szosowej zdają egzamin tylko na torze, kiedy to nie ma czasu na zatrzymywanie się aby przetrzeć szybę. W trakcie jazdy po szosie zawsze masz jakąś stację gdzie możesz przemyś wizjer i w drogę.

 

 

No dokładnie.

Ja np używam zrywek w goglach enduro nie po to, by je zrywać, tylko po to, by przy przecieraniu np po wjechaniu w wodę itd nie porysować samej szybki. Dzięki temu bardzo długo mam nie porysowaną szybkę w goglach.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witajcie,

Kiedyś widziałem w telewizji, że kierowcy odklejają z kasku taka folie. Za pewne ona jest do czyszczenia, bo odkleja ją dość często. Szukałem na allegro, pytałem w niektórych sklepach ale nikt o takim czymś nie wie - może źle się wyraziłem a ułatwiło by to życie jakby nie trzeba było czyścić kask z much tylko co jakiś czas sobie odkleić taka folie. Mam nadzieje że dobrze napisałem i że mnie ktoś tutaj zrozumie :) (i w dobrym dziale napisałem...)

Dziękuje i pozdrawiam

Edytowane przez rafeczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o te "zrywki" mi chodzi. Hmm na allegro znalazłem, tylko że są na gogle a nie na kask :/ Szkoda. Możliwe że do moto gp robią specjalnie (bo tam widziałem jak odrywają) W każdym razie bardzo dziękuje za pomoc :) Aha a może znacie jakiś specyfik na takie przyklejanie się much ? Bo mam skuter, więc wiadomo jak się siedzi i jak jadę to masakra jest na szybie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim jedynym rozwiązaniem jest pobierzne czyszczenie kasku po każdej przejażdżce (jeden z powodów dla których lubię deszcz - nic wtedy nie lata XD ) i dokładne (wloty itp) raz na np tydzień bądź gdy są faktycznie zagnojone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...