Skocz do zawartości

Nadmierne nagrzewanie się na wolnych obrotach, CB 500, 2000 r


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakiś czas temu zauważyłem, że moto w trakcie krótkiego postoju ( na światłach, bądź jak zatrzymam się żeby zadzwonić ) potrafi bardzo mocno się nagrzać, natomiast jak zaczynam jechać dalej, to temperatura wraca do normy. Zrobiłem już ~1200 km w tym sezonie i wcześniej nie zaobserwowałem tego typu zachowania. Jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki motocyklowe dość szybko się nagrzewają, szczególnie jak jest cieplej.

Czasami przy zbyt ubogiej mieszance silnik nagrzewa się jeszcze szybciej.

 

Jak wentylator się włącza, a wskaźnik temperatury zatrzymuje się na 2/3 wskazania to wszystko raczej jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakiś czas temu zauważyłem, że moto w trakcie krótkiego postoju ( na światłach, bądź jak zatrzymam się żeby zadzwonić ) potrafi bardzo mocno się nagrzać, natomiast jak zaczynam jechać dalej, to temperatura wraca do normy. Zrobiłem już ~1200 km w tym sezonie i wcześniej nie zaobserwowałem tego typu zachowania. Jakieś pomysły ?

 

To raczej normalne, że jeśli zaczniesz jechać to temperatura spadnie. Masz wtedy "nieco" :wink: większy przepływ powietrza przez chłodnicę. Co masz na myśli mówiąc, że "potrafi bardzo mocno się nagrzać"? Jaki masz wtedy odczyt temperatury?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź poziom płynu w chłodnicy - przy za niskim będą objawy jak u Ciebie

 

Nie wiem, jak ten poziom wcześniej sprawdzałem, dzisiaj dolałem do pełna. I to samo, jadę spokojnie na ok 30% maksymalnej temperatury, stanąłem na jakieś 5 minut i doszło do połowy :/

 

Grzeje sie do jakiej temperatury? Wlacza sie wentylator?

 

Ze dwa razy zagrzał mi się do czerwonego pola, wentylator się włącza ale temperatury nie zbija - jak stoję to idzie do nieskończoności :P Dopiero jak ruszam i przejadę dłuższy kawałek to spada powoli.

 

Wiatrak sie wlacza i zbija temperature?

 

jw.

 

To raczej normalne, że jeśli zaczniesz jechać to temperatura spadnie. Masz wtedy "nieco" :wink: większy przepływ powietrza przez chłodnicę. Co masz na myśli mówiąc, że "potrafi bardzo mocno się nagrzać"? Jaki masz wtedy odczyt temperatury?

 

jw, jak długo stoję do do czerwonego pola. Nie wiem, ile to jest stopni, ale zakładam że w okolicach 100 :>

Edytowane przez wariat_88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...