Skocz do zawartości

zx12 problem z obrotami,dławi sie


Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdz camshaft position sensor,czujnik polozenia walka rozrzadu,przewaznie wydechowego.Zx12 ma sekwencyjny czy jakkolwiek to poprawnie sie po polsku nazywa,uklad wtryskowy.Wtryskiwacz podaje paliwo w odpowiednim czasie do poszczegolnych cylindrow.

Znajduje sie to w pokrywie glowicy,przewaznie w rejonie zebatek walkow rozrzadu ale nie koniecznie.

 

Jest on wymagany poniewaz przy ukladzie zaplonowym dajacymi iskre parami ( cylindry 1 i 4 oraz 2 i 3,odpalaja parami) sygnal uzywany przez ECU do zaplonu jest niewystarczjacy do zdeterminowania ktory cylinder jest w jakiej fazie pracy.

wszystko ok, ale uszkodzenie czujnika daje o sobie znac poprzez kontrolke FI na zegarach, a my tu caly czas w temacie nie mamy odp od zakladajacego temat czy kontrolka FI wyswietla blad...

pozdr

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wyswietla bledu.poniewaz okazało sie ze te liczniki sa uszkodzone.

i tu jest problem.

sprubuje dzisiaj przełożyc moduł.i liczniki od innej zx12.

ten czujnik cam schawt sprawdze.

zakladaj sprawne liczniki, nie baw sie w wyciaganie i sprawdzanie czujnikow, komputer sam to zrobi, w kawie to bardzo proste

pozdr

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakladaj sprawne liczniki, nie baw sie w wyciaganie i sprawdzanie czujnikow, komputer sam to zrobi, w kawie to bardzo proste

pozdr

wiem tak zrobie.z tym ze tam jest tylko kontrolka FI do błędów??

czy cos wiecej pokazuje na monitorku.jakie błędy?

 

 

 

 

 

błedu na liczniku niema.moze cos nie podaje(nie pokazuje) tego błędu.

a moze on jest!

 

dzisiaj sprawdze cisnienia na garach.zmienie moduł.i czujnik polozenia wału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem tak zrobie.z tym ze tam jest tylko kontrolka FI do błędów??

czy cos wiecej pokazuje na monitorku.jakie błędy?

błedu na liczniku niema.moze cos nie podaje(nie pokazuje) tego błędu.

a moze on jest!

 

dzisiaj sprawdze cisnienia na garach.zmienie moduł.i czujnik polozenia wału.

od bledow jest kontrolka FI

w pypadku bledu po przekreceniu kluczyka nie gasnie

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem.ale tu nie swieci.czyli albo nie ma bledu albo cos sie zje... i nie pokazuje tego błędu.

chyba ze sie myle.

 

moduł zmieniony na inny.

i dalej to samo.

w sumie to objawy sa coraz gorsze.kawalek sie przejechalem i tak jakby przerywa w wiekszym zakresie obrotow.czyli prawie cały czas strzela kicha. a do 8tys max sie wkreca.

na wolnych chodzi normalnie ładnie.

Edytowane przez szkudlar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak cos odepne to swieci FI,

w takim razie to moze nie elektryka.

chyba ze cos co nie pokazuje błędu.

1 sprawdz czy TPSu nikt nie przestawil?

2 moze to byc jednak problem z cisnieniem paliwa

3 gdzies dostaje sie lewe powietrze

4 sprawdz zawory, rozrzad

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko ok, ale uszkodzenie czujnika daje o sobie znac poprzez kontrolke FI na zegarach, a my tu caly czas w temacie nie mamy odp od zakladajacego temat czy kontrolka FI wyswietla blad...

pozdr

 

Nie koniecznie,ECU owszem pokaze blad jezeli nie ma sygnalu lub tez sygnal otrzymywany z takiego czy innego czujnika przekracza zalozone parametry krancowe.

 

Mialem kiedys przypadek z bodajze 07r1,wszystko bylo teoretycznie dobre,zadnych kodow , ale silnik pod obciazeniem podczas jazdy na wyzszych obrotach przerywal.

 

Problem w koncu udalo sie zlokalizowac do uszkodzonech przewodow to tego czujnika polozenia walka rozrzadu.Ktokolwiek sie przy tym motocyklu wczesniej grzebal zle poprowadzil kable,jak wentylator sie wlaczyl to prawie przecial jeden z kabli od tego czujnika.

Zadnych kodow ECU nie pokazywalo ani podczas jazdy czy tez postoju,nie bylo tez nic w pamieci ECU.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak mi sie wydaje

 

Jak masz ta drugą 12 gdzieś w zasięgu to przełóż czujnik położenia wałka rozrządu ... i powinno rozwiązać problem. Podobne jazdy miałem w 6 tyle ze tam raz się świeciło raz nie FI.

 

sprobuje przełożyc i czujnik położenia wałka roz. i czujnik położenia wału korbowego.

zobacze wtedy.

 

z tym ze tak jakby coraz gorzej nawet z odpalaniem.

dziwnie cofa spaliny w filter. strzela.

i rozrusznik nie zawsze zakręci tylko odbije tak jakby cofnoł.

i strzela ogniem w rure.

 

 

 

 

ma ktos pomysl jeszcze jakis?

 

 

wie ktos gdzie mozna podpiac sie pod komputer na dolnym slasku.wielkopolska/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak mi sie wydaje

sprobuje przełożyc i czujnik położenia wałka roz. i czujnik położenia wału korbowego.

zobacze wtedy.

 

z tym ze tak jakby coraz gorzej nawet z odpalaniem.

dziwnie cofa spaliny w filter. strzela.

i rozrusznik nie zawsze zakręci tylko odbije tak jakby cofnoł.

i strzela ogniem w rure.

ma ktos pomysl jeszcze jakis?

wie ktos gdzie mozna podpiac sie pod komputer na dolnym slasku.wielkopolska/

 

W ten sposób robisz podstawowy błąd szukania awarii przy pomocy przekładek podzespołów.

Jedyna skuteczna metoda to wymiana poszczególnych elementów i testowanie ponieważ nawet jak usuniesz awarię to do końca nie będziesz miał pewności który podzespół był tak naprawdę uszkodzony.

Ja wiem że taka metoda wydłuża całą operację ale nie mając dostępu do kompa testowego jedynie wymiana jednego podejrzanego elementu na inny pomoże w usunięciu awarii.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje Piotrze za odpowiedz.

no własnie nie mam gdzie go podpiąć pod komputer.

i juz pare dni sie tak męcze.

 

 

 

A ja zerknę jutro do serwisówki.

Jak coś to zapraszam do mnie na serwis, daleko nie macie, a zawsze będzie łatwiej coś wymyślić, za samą diagnozę raczej nie kasuję,( no chyba, że wymaga to rozebrania połowy motocykla) :) więc macie niewiele do stracenia :)

Zapraszam :)

 

a kolega z legnicy posiada jakis sprzet zeby to zdiagnozowac ?

(np.komputer podpiąć)

 

czujnik położenia wałka roz. i czujnik położenia wału korbowego.

to też nie to.

Edytowane przez szkudlar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...