Skocz do zawartości

zx12 problem z obrotami,dławi sie


Rekomendowane odpowiedzi

witam chcialbym odswiezyc temat mam taki sam problem w zx6r 2003r z tym ze moto normalnie pali ale jak dostanie po garach to obroty spadaja tak do 8tys i go blokuje tak jak w temacie ale jak zgasze moto i odpale ponownie moge na chwile wkrecic obroty do konca i znowu spadaja do 8k nie chcialbym sie wbijac w koszty bo nie mam dostepu do czujnikow na podmianke a zbliza sie wiosna i chcialbym to jakos rozwiazc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam tak sobie czytam o tej 12 i mam identyczny problem nawet tez ni spadła ze stojaka ... i tez wszystko podmieniałem chyba i lipa...obiawy identyczne 8tysia i strzały w wydecz i ryk w air box...problem pojawił sie po zimie tak z dnia na dzień...



RATUNKU!!! może jakieś sugestie bo juz magia sie zaczeła jak dla mnie... :angry: za tydzień gdzieś na kompa ruszam bo jak narazie na owiewy czekam mam nadzieje ze coś tam wykaze bo jak nie to :banghead:



 

Cytat(tomekd @ 15.05.2010 - 03:59) 1632000[/snapback]

Sprawdz camshaft position sensor,czujnik polozenia walka rozrzadu,przewaznie wydechowego.Zx12 ma sekwencyjny czy jakkolwiek to poprawnie sie po polsku nazywa,uklad wtryskowy.Wtryskiwacz podaje paliwo w odpowiednim czasie do poszczegolnych cylindrow.
Znajduje sie to w pokrywie glowicy,przewaznie w rejonie zebatek walkow rozrzadu ale nie koniecznie.

Jest on wymagany poniewaz przy ukladzie zaplonowym dajacymi iskre parami ( cylindry 1 i 4 oraz 2 i 3,odpalaja parami) sygnal uzywany przez ECU do zaplonu jest niewystarczjacy do zdeterminowania ktory cylinder jest w jakiej fazie pracy.

wszystko ok, ale uszkodzenie czujnika daje o sobie znac poprzez kontrolke FI na zegarach, a my tu caly czas w temacie nie mamy odp od zakladajacego temat czy kontrolka FI wyswietla blad...
pozdr

 

zx12 nie wyświetla żadnego błędu na FI ... mam ten sam problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...