Skocz do zawartości

Yamaha Royal Venture, wątek użytkowników


maciejka 750
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

II Artur II w piątek byłem w Orzeszu firma Roko ktoś opisywał tutaj chyba tego sprzedawcę, oglądałem na zdjęciach podobny motor chyba w tym samym kolorze z rocznika 2008 w podobnej cenie z uszkodzonym bakiem, niech kolega sobie tam zadzwoni moim zdaniem lepsza oferta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kolega mocno napalił się na to moto to niech sprawdzi po numerze VIN jakie informacje są o tym egzemplarzu w bazie carfax lub autocheck, to może pomoc w potwierdzeniu przebiegu i stanu pojazdu. Bazy dostępne są za niewielką opłatą w internecie,

 

Ja kupowałem swój motor czy samochód też korzystałem ze sprawdzenia - podstawowe sprawdzenie kosztuje cos około 30,- zł, a ze zdjęciami itd., około 100,- zł. Warto, ponieważ z wydruku wiadomo kiedy i gdzie była sprzedana, oraz są wykazane wszystkie zdarzenia drogowe z udziałem tego konkretnego egzemplarza.

 

Tomek, jak Ci się sprawuje mp3, albo może inaczej, udał Ci się już założyć? :)

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, jak Ci się sprawuje mp3, albo może inaczej, udał Ci się już założyć? :)

 

MP3 gra już od dawna. Daje duży komfort :)

Do minusów zaliczylbym jedynie skłonność do rozładowywania akumulatora jeżeli się ja pozostawi włączoną oraz to ze raz na jakiś czas potrafi się zapauzować w trakcie utworu.

Reszta bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he, he… Rozumiem, że też zapomniałeś wyłączyć zabaweczkę i po niecałym tygodniu (w moim przypadku) pozostało już tylko pełne ładowanie akumulatora ;)

Nie rozumiem Twojego stwierdzenia, że Ci się zapauzowuje w trakcie utworu!?

Mi od czasu do czasu po prostu przestaje grać, wtedy wyświetla się napis DISC. Przełączam jeden utwór do tyłu i powrotem i już jest git.

Faktem jest, że mam dwie lewe ręce do komputerów, a w instrukcji była włożona mała karteczka z linkiem do programu, który czyści z utworu zbędą zawartość przez którą są problemy z odtwarzaniem utworów.

Zdarzyło mi się kilka razy, że jak wpadłem w jakąś dziurę lub zaliczyłem jakieś torowisko, to urządzenie się zawieszało – przestawało grać, ale wtedy długo szukało utworu, czasami dopiero pomogło mi wyłączenie i ponowne włączenie. Przyczyną może być to, że nie przytwierdziłem go do motoru, tylko lata na kablach leżąc w kufrze.

Idzie zima i mam nadzieję, że przez te kilka miesięcy doprowadzę motor do kultury :)

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi od czasu do czasu po prostu przestaje grać, wtedy wyświetla się napis DISC. Przełączam jeden utwór do tyłu i powrotem i już jest git.

 

To właśnie miałem na myśli pisząc o "pauzowaniu".

Wyczyszczenie plików z tagów nie pomaga. Ale to drobna niedogodność w zestawieniu z zaletami urządzenia :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za info, bo ja jeszcze żadnego utworu nie wyczyściłem... ;)

 

Może byście wreszcie nas odwiedzili, co?

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadaczy Venturek. Wprawdzie swoje powitanie zostawiłem w "powitalni" ale ponowne nieprzedstawienie się szczególnie posiadaczom obiektu westchnień naszych braci mniejszych (wagowo i gabarytowo) było by nietaktem z mojej strony. Mam na imię Jacek zamieszkuję z moją Venturką w Nowym WIśniczu k/Bochni (małopolska). Wprawdzie jej prawnym "opiekunem" jestem od niespełna pół roku ale znamy się od 3 lat (dokładnie z tym egzemplarzem). Nie będę w tym miejscu rozpisywał się co znaczy pożądać obiekt westchnień zwłaszcza że należał on do mojego kolegi któremu przez ponad 1000 dni pragnęło się go "odbić". Ale koniec końców Gwiazda należy do mnie no i oczywiście do mojej żony która również jak ja pokochała ją od pierwszego "jeżdzenia" (oczywiście na tej wygodniejszej części z oparciem). Chętnie podzielę się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami (to mój 3 motocykl - jeżdżę od 25 lat z małą przerwą kiedy budowałem dom i ze względów finansowych jedynym jednośladem którego miałem od I komunii był przypominający choppera niebieski Rodeo - ciekaw jestem czy ktoś jeszcze pamięta) jak również będę zaszczycony zaczerpnięciem wiedzy od Was - posiadaczy tego wyjątkowego zjawiska budzącego u posiadaczy modelu Electra niedowierzanie i złość jak to skośnoocy bracia mogli wymyslić jeszcze coś piękniejszego od tego które wydałało się niedościgłym wzorem do naśladowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowych kolegów. Cieszę się, że nasze grono sie rozrasta. Chcę Wam powiedzieć aby nie sugerować się przy szukaniu ventki porównywaniem roku do przebiegu. Wszystko zależy od właścicela tj. czy to "podróżnik długodystansowy" czy "polerant degustator". Ja należę do tej drugiej grupy bo w dwa sezony nawinąłem 3000 km. Pierwszy właściciel nawinął w 2 lata ok. 10 tysięcy a ja w następne 2 lata tylko 3 tysiące, ale nie ma tygodnia aby polerka nie poleciała. Moto jest śliczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nowego Kolegę z Żoną oczywiście :)

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć chłopaki !

Powiedzcie mi jak to jest z tym CB. Niestety nie mam zestawu w kasku więc mogę jedynie słuchać w głośnikach. Wszystko jest ok. Ale jak pożyczyłem na chwilę przy okazji jakiejś imprezy od Goldwingowca kask żeby sprawdzić nadawanie to owszem ja go słyszałem w kasku ale on mnie na tym drugim moto nie słyszał - jak mówił słyszał jedynie "trzask" jak naciskałem przycisk na swojej kierownicy do nadawania. Wiem że Goldwingi mają ten sam zestaw zresztą kupił go od tego gościa z Łodzi. Czym to może być spowodowane - czy radio jest nie przestojone? ale wtedy nie powinienem też słyszeć innych a odbiór działa bez zarzutu. Poprzedni właściciel - kolega miał ją 3 lata ale nie używał CB bo też nie miał zestawu w kasku i jak mówi nie czuł potrzeby używania CB. Z góry dzięki za podpowiedź co robić bo byłem u miejscowych macherów od CB ale oni takie moto pierwszy raz na oczy więc tylko zapytałem czy robili przy CB w takim motorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć chłopaki !

Powiedzcie mi jak to jest z tym CB. Niestety nie mam zestawu w kasku więc mogę jedynie słuchać w głośnikach. Wszystko jest ok. Ale jak pożyczyłem na chwilę przy okazji jakiejś imprezy od Goldwingowca kask żeby sprawdzić nadawanie to owszem ja go słyszałem w kasku ale on mnie na tym drugim moto nie słyszał - jak mówił słyszał jedynie "trzask" jak naciskałem przycisk na swojej kierownicy do nadawania.

 

Witam nowego zakochanego w Venturce.

Prawdopodonie masz zabrudzone styki przycisku od interkomu. Ja miałem podoną sytuację, po rozebraniu tego ustrojstwa przy kierownicy i wyczyszczeniu usterka zniknęła.

 

 

Dyzio dzięki za płytkę ze zdjęciami z Sielpii

Edytowane przez mosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mosiu !!!

Spróbuję się do tego dostać mając nadzieje że mi jakaś sprężynka której potem nie znajdę nie wystrzeli.

Pozdrawiam !

 

 

również witam w naszym gronie co do CB to mam ten sam problem nie pomogło czyszczenie styków też wszystko słyszę a gdy chce coś nadać to słychać tylko jak sie naciska na talk, gościu który mi przestrajał CB mówi, że to wina zstawu który też kupiłem w Łodzi myślę że trzeba by się spotkac z fanatykami Ventur gdzieś w trasie i potestowac zestwy od innych

pozdrawiam maniek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa wszystko bez zarzutów, więc myślę, że jedynym wyjściem jest przepięcie na chwilkę zestawów słuchawkowych, aby sprawdzić co i jak, a potem szukać przyczyny - w motorze...

Jest wypadek, auto w rowie, Lekarz udziela pomocy rannym, Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, Straż Pożarna neutralizuje wycieki, a po pól godziny przyjeżdżają dzielni Strażnicy ze Straży Miejskiej i wypisują mandat za parkowanie na trawie…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...